היכן להשקיע כשהשוק שוקע?

977 צפיות

ברקזיט, נפט, דונלד טראמפ. אם המילים האלו מעוררות בך רעד קל ותחושת אי-שקט וחוסר וודאות, כנראה שאתה בין המשקיעים שמרגישים את תנודות השוק. בשנה האחרונה חווית את התנודות והטלטלות שקרו בשוק הכלכלי העולמי ובבורסה בארץ ובחו"ל.

כשאנגליה הכריזה על הברקזיט ועזיבתה את השוק האירופאי הבורסה צנחה ואז התאוששה. כשהנפט הגיע לשפל של כל הזמנים האנליסטים גירדו את הראש והודו שלא צפו שזה ייקרה. כשדונלד טראמפ ניצח והכניס את העולם כולו לתדהמה, וימים ספורים אחר כניסתו לתפקיד בבית הלבן החל לבטל ולשנות הסכמי סחר בינלאומיים, המשקיעים לקחו צעד אחורה ונכנסו למגננה. יותר מזה, כשהאינפלציה אפסית או שלילית כמעט בכל העולם, והצמיחה איטית, אין בעצם לאן לטפס. אז נכון, הנפט קצת מתאושש ועושה רושם שהזהב מבטיח יותר מתמיד, אך האם אלו הסיכונים שאתה בתור משקיע מוכן לקחת ולהמר על כספך, או שמא אתה תר אחר אפיקי השקעה בטוחים יותר שעדיין יניבו לך את התשואה הגבוהה לה אתה מצפה?

הזדמנות חדשה להרוויח שקורצת למשקיעים מישראל היא נדל"ן מניב בארצות הברית, עם פוקוס על מתחמי מולטיפמילי. בימים בהם נצפות תנודות מבהילות בשוק ההון ובבורסות סביב העולם, דווקא שוק הנדל"ן האמריקאי נותר יציב ומעיד על צמיחה הדרגתית ומבטיחה. זוכרים את המשבר הגדול של 2008? בעקבותיו אמריקאים רבים בעיקר משפחות וזוגות צעירים וויתרו אז על להחזיק בית פרטי ועברו לגור בשכירות בערים הגדולות בארה"ב, כשהפוקוס עבר למתחמי מולטיפמילי. טראמפ אמר בעצמו שהוא יבנה מחדש את אמריקה, בעזרת תכנית כלכלית שהוא בעצמו פיתח ומאמין בה. הוא יבנה ערים, בנייני מגורים, כבישים, גשרים, בתי ספר, גני ילדים ועוד – מה שאומר – הוא ישקיע בבית  – בארצות הברית. אלו חדשות טובות לשוק הנדל"ן האמריקאי, וחדשות מצויינות למשקיעים מישראל שרוצים להשקיע בו.

לטובת מי שעדיין אינו יודע מה זה מולטיפמילי נזכיר בקצרה שמדובר במגורים מהדור החדש. מתחם דיור הכולל עשרות ולפעמים מאות דירות בסטנדרט גבוה ובגדלים שונים, ורשימה גדולה של שירותים נלווים כבמתחם כגון בריכה, חדר כושר, חניון צמוד, אב בית שדואג לתחזוקת המקום, והכל קורה בשכונות הטובות בארה"ב עם בתי ספר וגני ילדים ברמה גבוהה, ואזורים שנוח ובטוח לחיות בהם. במילים אחרות הביקוש גבוה ומחירי השכירות עולים. עד כאן נשמע מבטיח? אם עד היום משקיעי נדל"ן בחו"ל נאלצו לרכוש מספר נכסים נפרדים בערים שונות, אם זה סינגל האוס או קונדו, ולהתנהל מול מספר חברות ניהול במקביל, הרי שהיום המשקיעים מעדיפים להיכנס לבניין אחד גדול שמאפשר לפזר את סיכון  השכירות על פני כמה דירות  ולתת לחברת הניהול לדאוג לכל ענייני המיסוי והרגולציה, לתחזק ולנהל את כל הדירות והמתחם.

כמובן שהדגש על הצלחת ההשקעה טמון בבחירת החברה הנכונה שתנהל את ההשקעה. חברות נדל"ן מניב בארה"ב מאתרות את ההזדמנויות העסקיות הנכונות בשכונות המבטיחות ביותר בארה"ב עם ההזדמנות להתייעלות והשבחה, רוכשות אלפי דירות במספר מתחמי מגורים, ומאפשרות לקבוצות משקיעים ישראלים להתאגד ולהיכנס בסכום ריאלי נמוך להשקעה מצוינת.

השקעה כזו מאפשרת לפזר סיכונים ומהווה אלטרנטיבה בטוחה להשקעה בשוק ההון או בנדל"ן מקומי, ובפועל מסוגלת להחזיר ולהכפיל את עצמה בטווח של עד כחמש שנים, תוך ייצור הכנסה פאסיבית, כזו שתזרים לכם מזומנים כל רבעון ו לכל אורך התקופה ואפשרות למכור את הנכס ברווח גדול לאחר מספר שנים. אם גם לכם יש בצד סכום של 80,000 דולר  או יותר שאינכם מוכנים לסכנו במניות נפט, זהב, אג"ח חברות או ממשלתי וכו', ונדל"ן בישראל לא נראה לכם כדאי כי הוא יקר מדי ולוקח זמן רב לראות ממנו רווח, תתחילו לחשוב במונחים של נדל"ן אמריקאי מולטיפמילי – ואתם לא חייבים לסמוך על טראמפ, מספיק שתסמכו על חברת ניהול השקעות נדל"ן ישראלית אמינה ומנוסה שתשיג לכם תוצאות.

תתחילו להרוויח תשואה גבוהה מהשקעה בנדל"ן Multifamily בארה"ב!