״נראה אותך מלמד אותי ללמוד אחרת״ – התלמידים מאתגרים את דור העתיד בתחום ההוראה בחיפוש אחר – המורה החדש

3,776 צפיות

כל דור מתמודד עם האתגרים שלו, אבל התלמידים של היום מתמודדים איתם בסביבה קיצונית יותר, כזאת שחושפת אותם למידע שלא נגמר וחושפת את החיים שלהם לעולם. לא פלא שההתמודדות שלהם – ושל המורים שלהם – קשה כפליים. האם יש לכם את מה שנדרש כדי להפוך להיות המורה החדש שיחנך את התלמידים של היום להפוך לאנשים הטובים של מחר?

זוכרים איך החיים שלכם היו בבית הספר היסודי? חלקנו זוכרים את התקופה הזאת כתקופה יפה, תמימה, בעיקר פשוטה. חלקנו זוכרים אותה פחות טוב, בגלל קשיים רגשיים או חברתיים שהכתימו את השנים המעצבות האלה. כל דור מתמודד עם הקשיים האלה, אבל נראה שהתלמידים של היום מתמודדים עם קצת יותר.

התלמידים של היום הם לא התלמידים של…

החיים של התלמידים כיום חשופים הרבה יותר בגלל ריבוי המסכים והרשתות החברתיות. החיים הוירטואליים גולשים לחיים האמיתיים ולהפך – גם בסוף יום הלימודים הנוכחות של החברים מהכיתה ובית הספר ממשיכה להיות מוחשית על המסך של הטלפון הנייד, המחשב והטאבלט.

המסכים האלה מציבים המון גירויים לתלמידים מכל הגילאים. התוכן מוגש להם בצורה צבעונית, קולנית ולרוב מאוד שטחית. שיטת הצריכה הזאת משפיעה באופן משמעותי על הדרך בה ילדים ומתבגרים לומדים. איך אפשר להתחרות בכך מתוך כיתה בשיעור של 45 דקות?

ואיך אפשר להכיל כיתה של ילדים אינדיבידואלים שכל אחד מהם מתמודד עם קושי כזה או אחר? החיים לא מאוד פשוטים בבית הספר. יש הפרעות קשב, שיימינג וחרם, בעיות בבית שיוצרות קשיים רגשיים, לחץ חברתי… תוסיפו לזה את העובדה שהם מלווים את התלמידים גם בבית ולא רק בכיתה, וקיבלתם אתגר משמעותי שכל מורה צריך לדעת איך להתמודד איתו.

נראה אתכם מתמודדים עם האתגרים האלה בצורה שתגרום לתלמידים שלכם להצליח.

נראה אתכם הופכים למורה החדש

לכך מתכוונים כשמדברים על המורה החדש שהתלמידים כל כך זקוקים לו ועל מהפכת המורים החדשים. מדובר במהפכה של ממש כי היא מעידה על שינוי יסודי בצורת הלימוד והחשיבה, שינוי המתבסס על הטכנולוגיה החדשה ועל שפע המידע שכל כך נגיש לנו. איך זה משפיע על מהפכת החינוך?

המורים החדשים של המכללה האקדמית בית ברל יודעים להשתמש במסכים כדי לדבר בשפה של התלמידים ולגרום להם להקשיב; המורים החדשים יודעים כיצד לגרום לתלמידים שלהם להבחין בין פייק למציאות, לפני שהם משתפים עוד מידע; המורים החדשים יודעים כיצד לגרום לתלמידים להבין שלמעשים שלהם יש השפעות.

להיות המורה החדש אומר להתעדכן כל הזמן. נגמרו הזמנים בהם המורים היו מנותקים לחלוטין ממה שחשוב לתלמידים. איך תצליחו לחולל שינוי אצל מישהו שאתם לא יודעים מה מעניין אותו? זה גם אומר לדעת להכיל לפני שאתם מייעצים או מענישים.

להיות מורה חדש זה אומר קודם כל ללמוד – ללמוד תחומי חשיבה, חינוך ופסיכולוגיה; ללמוד כיצד לנהל כיתה ולהתמודד עם תלמידים ייחודיים שלא תמיד רוצים להיות בכיתה; לעבור התנסויות וללמוד כיצד להתמודד, כדי שהתלמידים שלכם יקבלו את האפשרות להצליח, בזכות הידע שלכם.

זה המקום שיעזור לכם להפוך למורה החדש

המכללה האקדמית בית ברל פיתחה מסלול ייחודי להכשרת המורים החדשים שישביחו את מערכת החינוך. אם אתם רואים את עצמכם מחללים מהפכה ושינוי של ממש אצל התלמידים, אתם מוזמנים להגיע ליום הפתוח שיתקיים ביום ד' ה-13.3.19, בקמפוס המכללה (הסעות חינם מתל-אביב), ולשמוע על תכנית ההוראה הייחודית שפותחה במיוחד לצורך הזה. כבר יודעים שאתם רוצים להתחיל במסלול ההוראה? נרשמים כבר עכשיו לתוכנית הלימודים במכללת בית ברל!

אילו מסלולים קיימים בתוכנית ההכשרה להוראה במכללה האקדמית בית ברל?

• המסלול לגיל הרך

• חינוך מיוחד

• בית הספר היסודי

• בית הספר העל-יסודי

• חינוך בלתי פורמלי

• קידום נוער

• אנגלית

• מצוינים לומדים בחינם!

חושבים שאתם יכולים להיות חלק מהמורים החדשים? נראה אתכם לומדים! ההרשמה מסתיימת, מהרו להירשם.

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך