מה עושים כשהקריירה בהייטק מתחילה לשחוק ולמצות את עצמה – ומהי האלטרנטיבה שלכם לקריירה חדשה ומספקת?

486 צפיות

עשיתם כל תפקיד אפשרי בתעשייה, קיבלתם את התנאים שרוב האנשים חולמים עליהם, עבדתם קשה, התקדמתם, הובלתם, ועכשיו מה? תמשיכו לעשות את אותו תפקיד שוחק עד הפנסיה או שתנצלו את ההזדמנות להוביל שינוי של ממש במקום שהכי צריך אתכם?

פעם, וכשאנחנו כותבים פעם אנחנו מתכוונים ללפני 15 שנה פלוס מינוס, "עובד בהייטק" היה תואר שגרם לכל מי ששמע אותו לפיק ברכיים ויובש בגרון. הוא היה מלווה בדרך כלל בסיפור על תנאים שנשמעו אז לא הגיוניים (כרטיס טעון בכסף שאפשר לקנות איתו אוכל?!), מכונית צמודה, טיסות לחו"ל וכמובן – המשכורת.

אבל, אותו הטייטל נשא עמו גם סיפורים על שעות עבודה מטורפות שהגיעו במקרה הטוב ל-9 שעות ועברו את ה-12 במקרה הרע, שחיקה ולחץ הולכים וגוברים, תחרות עם הדור הצעיר שהחל לגדוש את החברות והפחד ממה יהיה עוד 10 שנים, כשהתעשייה תשתנה לחלוטין ובני 40 כבר ייחשבו, תסלחו לנו, לדינוזאורים.

בדיוק בנקודה הזאת החל להתרחש שינוי, והשינוי הזה הוא משמעותי מכיוון שיש בכוחו לשנות גם את תחום החינוך הישראלי. כן, עד כדי כך.

40 זה ה-25 החדש

רבות נכתב, נאמר ואז שוב נכתב על הבדלי הדורות. פעם החזיקו במשרה עשרות שנים עד הפנסיה, היום יותר ויותר עובדים יש שאיפות אחרות פרט לקריירה מרשימה – הם רוצים להשפיע ולהשאיר חותם, ללמוד ולהתפתח.

אבל בכלל לא על זה רצינו לדבר איתכם. המצב הנתון כיום הוא שאנשים הופכים מודעים לכך שמה שהתאים להם בגיל 25, לאו דווקא מתאים להם בגיל 40 או 50, וזה בסדר, השמיים לא נופלים. אפשר לפתוח דף חדש בקריירה גם אחרי עשייה ממושכת ומשמעותית בתחום מסוים. להפך, יש בזה אפילו יתרונות.

אנשים רבים שעושים הסבה מהייטק להוראה הם אנשים שצברו ותק וניסיון משמעותיים במגוון תפקידים, ורוצים לתעל אותם כעת לתשוקה שלהם – הוראה. בין אם זה בגלל שזה מה שהם רצו לעשות תמיד, בין אם זה בגלל שהם עדים למצב החינוך בארץ אצל הילדים שלהם, או בין אם זה בגלל שהם רוצים לעשות הסבה למקצוע מבוקש שיאפשר להם להשפיע ישירות על התלמידים שלהם, במקום להיות עובד אחד מיני רבים בחברה.

ולא רק זה. כמה קל זה פתאום לעשות הסבה למקצוע שתמיד רציתם כשאתם כבר במצב כלכלי שמאפשר לכם לעשות אותה בלב וראש נקיים מדאגות? פשוט להגיע למקצוע חדש כי זה מה שאתם יודעים שאתם רוצים לעשות ולתת לו את כל כולכם. ומה תקבלו בתמורה חוץ מחופשה בתשלום במהלך החופש הגדול והחגים ויותר שעות חופשיות להשקיע בעצמכם ובמשפחה? כל-כך הרבה יותר.

חושבים על הסבה לתפקיד הוראה? זה מה שמחכה לכם

אם השנים שהעברתם בתפקיד הנוכחי מתחילות לשחוק אתכם ואתם רוצים לממש את הרצון שלכם ללמד, דעו שאתם גם בחברה טובה, וגם בידיים טובות. זו לא סתם קלישאה, אתם מגובים ברשת ביטחון שמבטיחה לכם שתצאו לדרך החדשה בכמה שיותר נוחות ותמיכה. איך זה מתבטא?

  • מסלול לימודים של שנתיים שיוציא אתכם עם תואר שני ותעודת הוראה במסלול יסודי או על יסודי
  • מלגות שנחשבות לגבוהות בארץ ויכולות להגיע עד ל-21,000 ש"ח לשנת לימודים
  • תכנית לימודים עשירה וייחודית שתכשיר אתכם להצמיח את הילדים בהיבטים הרגשיים, החברתיים והקוגניטיביים של אישיותם
  • טיפוח הסטודנטים בתכנית ההסבה למכוונות להוראה, נטיות של סוכן אנושי ומסוגלות עצמית הוראתית גבוהה

וזו רק ההתחלה. יש לכם הזדמנות לחולל שינוי של ממש במערכת החינוך, להנגיש לילדים ערכים ויכולות שאולי לא זכיתם לקבל בזמן הלימודים שלכם ולהוביל אותם להישגים משמעותיים. נשמע לא רע בשביל דף חדש.

ועוד משהו שלא מדברים עליו, אבל…

כן, להוראה יש מוניטין של מקצוע לא משתלם כלכלית. הדבר אולי נכון לאנשים שזוהי תחילת דרכם המקצועית, אבל לבעלי תואר אקדמאי וותק מקצועי, המציאות קצת משתנה. הותק הזה מגולם במשכורת, וכך גם התואר.

מחכים ליום שתתחילו ללמד ורוצים לחולל שינוי של ממש במערכת החינוך? אז כדאי שתכירו את תכנית M.Teach של המכללה האקדמית בית ברל להוראה בבתי ספר יסודיים ועל-יסודיים, זו עשויה להיות נקודת ההתחלה האידיאלית לכל מי שרוצה לעשות הסבה לתחום ההוראה, ומיועדת לאקדמאים מתחומי המדעים, המתמטיקה, מדעי החברה ומדעי החיים.

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך