הנסיעה לחרמון שכמעט עלתה לי בחיים – ואיך מערכת מובילאיי הצילה את המצב

1,578 צפיות

עלינו לצפון כדי ליהנות מהשלג, כמה צפצופים הצילו אותנו מלעשות את הדרך חזרה באמבולנס

לי ולנטע, החברה הכי טובה שלי, יש מנהג כזה כבר שנים: ברגע שבחדשות מודיעים על שלג בחרמון ופתיחת האתר לתיירות, אנחנו קופצות לאוטו ומצפינות עם כל עם ישראל. זה לא משנה מה המצב שלנו בחיים וכמה עומס יש עלינו, אנחנו תמיד דואגות לפנות יום אחד לשלושתינו: אני היא והשלג. עשינו את זה כבר כל כך הרבה פעמים שזה כבר הפך למסורת, וכך גם השנה מצאנו את עצמנו שוכרות רכב (הרכב הקטנטן שלי לא בנוי לנסיעות כאלה) ונוסעות את כל הדרך הארוכה צפונה. כרגיל, יצאנו מוקדם-מוקדם בבוקר ובכל זאת עמדנו עם כל עם ישראל בפקקים שמובילים לשער, וכשסוף סוף כפות רגלינו דרכו על השלג, יום הכיף שלנו התחיל. רק שהפעם, הסוף הטוב היה כמעט שונה…

כרגיל, נהנינו מהשלג, זרקנו אחת על השנייה כדורי שלג, עלינו ברכבל ושתינו שוקו חם בתצפית שהבאנו במיוחד איתנו (סורי על הקלישאה), וכששעות הצהריים עמדו לפנות את מקומן לערב, חזרנו לרכב במטרה לנסות להתחמק מהפקקים.שניות מתאונת דרכים

נטע נהגה בהלוך אז אני לקחתי את ההגה בחזור, ולמרות שאני נהגת זהירה בטירוף (משתדלת לא לנהוג כשאני עייפה, בחיים לא אחרי אלכוהול, תמיד במהירות המותרת), איכשהו לא שמתי לב שהרכב שמלפני נעצר לפני פקק חדש, וכמעט התנגשתי בו במהירות של עשרות קמ"ש. אני לא יודעת מה זה היה, שילוב של היום הנהדר שעברנו, הקור, הפקקים שביציאה, העייפות שבכל זאת הייתה שם – איכשהו פשוט לא שמתי לב.

למזלנו, ברכב השכור שלנו הותקנה מערכת בטיחות של מובילאיי – זו מערכת לנהיגה בטוחה (בפיתוח ישראלי כמובן) – והיא צפצפה והתריעה כשהתקדמתי מהר מדי והתקרבתי לרכב שלפני. הרגל שלי סחטה את הברקס, ולמזלי הרכב עצר בזמן (למרות שאני ונטע כמעט נתקענו בשמשה הקדמית…) התאונה הזו נמנעה בשנייה האחרונה, אבל היא גרמה לי לחשוב איך זה יכול לקרות לכל אחד – גם לי, שפיארתי את עצמי תמיד כנהגת בטוחה וזהירה – ואיך החיים שלנו היו בסכנה רק בגלל חוסר תשומת לב של כמה שניות. זה כל מה שצריך כדי לעשות תאונה וזה מפחיד ממש.

כשחזרתי הביתה הבנתי שאני חייבת להתקין מובילאיי גם ברכב שלי, ואחרי חיפוש קצר גיליתי שזו מערכת הרבה יותר מתוחכמת מכפי שחשבתי. מלבד התרעה מפגיעה ברכב שמלפניי, כמו שקרה לי, המערכת הזו מתריעה גם מפני סטייה לא מכוונת מנתיב, מפני פגיעה פוטנציאלית ברוכבי אופנוע, הולכי רגל, ורוכבי אופניים (באור יום בלבד) וחריגה מהמהירות המותרת.


מערכת ההתרעות מצילת החיים של מובילאיי ממתינה לכם – עם הנחה עד 1,500 ₪*

השאירו פרטים לבדיקת זכאות והתקנה:

  ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!

  השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>

  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך


  החלטתי להגן על עצמי בכביש – וגיליתי שאני זכאית להנחה שיכולה להגיע ל-1,500 ₪

  מעבר לזה, גיליתי שאני זכאית להנחה משמעותית באגרת הרישוי אם אתקין מערכת בטיחות ברכב, כמו זו של מובילאיי (מסתבר שמשרד התחבורה גם כן הבין את החשיבות של מערכות בטיחות ברכב, והחליט, בהתאם להוראות נוהל מס' 151 של משרד התחבורה לתת הנחה של עד 1500 ₪ באגרת הרישוי על פני שלוש שנים למי שמתקין את המערכת ברכב ומקיים מספר תנאים בסיסיים).

  בקיצור, באיזשהו מקום הרגשתי שהטיול הקטן שלי ושל נטע לחרמון הדליק לי כמה נורות בראש בנוגע לזהירות בדרכים – בראש ובראשונה שלא משנה כמה אני מרגישה בטוחה בעצמי, אף פעם אי אפשר לדעת מה יהיה על הכביש. וכמובן, בשנה הבאה, כשאני ונטע נשכור רכב לנסיעה השנתית לחרמון, אוודא שיש בו מובילאיי.


  מערכת ההתרעות מצילת החיים של מובילאיי ממתינה לכם – עם הנחה עד 1,500 ₪*

  השאירו פרטים לבדיקת זכאות והתקנה:

   ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!

   השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>

   לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

   * למתקינים חדשים בלבד, בכפוף לתנאים בנוהל 151.

   * התמונות הן להמחשה בלבד.

   * התוכן אינו מבוסס על סיפור אמיתי.