פוחדים לנהוג בלילה? הנה הפתרון!

386 צפיות

סיימתם משמרת מאוחרת בעבודה, יצאתם מאוחר מהמשרד, או שאתם בדרך אל או חזרה מבילוי לילי. בחוץ כבר חושך, אתם די עייפים, ואתם קצת חוששים להיכנס לרכב ולנהוג בלילה. זה בסדר וזה טבעי, ונהגים רבים בכל הגילאים נתקלים בתחושה זהה. אז מה עושים?

אתם בוודאי זוכרים את שיעורי הנהיגה שלכם מהתקופה לפני שהוצאתם רישיון. האם עשו לכם שיעורי נהיגה בלילה? סביר להניח שלא. את מבחן הנהיגה עצמו בוודאי שעשו בשעות היום. הרי ידוע שבלילה תנאי הראייה לקויים וקשה יותר לנהוג, מדוע אם כך לא מלמדים נהגים צעירים איך לנהוג בלילה ולמה חשוב לשים לב? בלילה רמת הראייה פוחתת, גם אצל אנשים בעלי ראייה 6/6 ובמיוחד אצל מי שמרכיב עדשות מגע או משקפיים. זמן התגובה של הנהג אף הוא יורד בשעות החשכה, עקב עייפות מצטברת וקשיי ריכוז.

אם בכל זאת אין ברירה ואתם חייבים להתניע ולנהוג לאחר שהלילה ירד, נסו את אחת מהדרכים הבאות שבוודאי תוכל לסייע לכם להגיע הביתה בשלום:

  • התעייפתם? עצרו בצד הדרך למספר דקות. עצמו עיניים קחו כמה נשימות עמוקות והירגעו. נגבו את פניכם במגבונים לחים שתמיד כדאי שיהיו בהישג יד. בכמה דקות של הפסקה הבית הרי לא יברח, ואתם תחדשו בינתיים כוחות להמשך הדרך. במקרה של דרך ארוכה במיוחד עצרו כל שעה-שעתיים או כל 100-150 ק"מ.
  • שתו קפה (אמתי לא נטול) או משקה אנרגיה (אפשר גם דייאט). כוס או פחית אחת אמורה לעורר אתכם די והותר כדי שתצלחו את הדרך בשלום.
  • גם אוכל או נשנוש קל יגבירו את ערנותכם. עדיף מאכלים שלא מכילים סוכר – אגוזים, בוטנים, חטיפים למיניהם או פריכיות אורז קלות. גם חטיף אנרגיה יבוא טוב. הצטיידו תמיד במסטיק – הלעיסה תעסיק אתכם ותרגישו פחות עייפים.
  • התקשרו ודברו עם אדם כלשהו בדיבורית (חובה!) בזמן הנהיגה. עצם השיחה עם מישהו תשמור על ערנותכם.
  • בזמן הנהיגה פתחו את החלון (בחורף אפשר לפתוח מעט) והגבירו את הווליום של המוזיקה ברדיו. כך תהינו ממשב רוח צונן ומרענן ומצלילים מענגים שימריצו אתכם.

פתרון נוסף ויעיל במיוחד לנהיגה בלילה במיוחד במצבים של עייפות מוגברת הוא מערכת התראה חכמה למניעת תאונות. אחת המערכות המתקדמות ביותר בעולם היא פרי פיתוח ישראלי, זו המערכת היחידה היום שעובדת בשיטה כפולה – מצלמה בשילוב רדאר. בניגוד למערכות אחרות המצוידות רק במצלמה שמגיעה לכ-20 מטרים ומתקשות לזהות סכנות בשעות החשכה, איווקס מצוידת ברדאר משוכלל ששולח פולס אלקטרוני עד למרחק 140 מטר מהרכב, עם זווית צדדית של 11 – 15 אחוזים. במלים אחרות – היא מאפשרת לכם לראות טוב גם בלילה.

המערכת תתריע בפניכם באופן ויזואלי וקולי במצבי סכנה שונים: למשל כשרכב אחר בכביש עובר נתיב ללא איתות, רוכב אופניים מתקרב יותר מדי לרכב שלכם, הולך רגל מתפרץ לפתע לכביש בלי לשים לב, גם אם אתם לא שמתם לב ולא שמרתם מספיק מרחק מהרכב לפניכם, או שהוא מאט או בולם בפתאומיות – כל אלו מצבים שיכולים להסתיים בתאונה או באסון. התראה מהמערכת תקפיץ אתכם בזמן ותסייע לכם להגיב מבעוד מועד, וכך תמנעו תאונה. היא עובדת מעולה לא רק באור ובחושך אלא גם בכל תנאי מזג האוויר. המערכת מומלצת כיום על ידי חברות הביטוח בישראל שמעניקות הוזלה בביטוח לרכבים בהם היא מותקנת. בזמן הנהיגה בלילה זכרו תמיד את הכללים והפתרונות היעילים שקראתם כאן, וסעו בבטחה לשלום.

לבדיקת התאמת המערכת לרכבכם, מלאו את הפרטים ונציג מומחה יחזור אליכם


    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך