כל מה שלא ידעתם על multifamily

966 צפיות

במחשבה ראשונית הייתם חושבים שיותר זול ומשתלם להשקיע בקניית בית פרטי או דירה מאחר וסכום הכסף שתצטרכו להשקיע בו הוא נמוך יותר, והתשואה עדיין יחסית יפה, וזה נכון! אבל בפועל, הסיפור קצת שונה.

אין ספק שהשקעה בנדל"ן היא אחת ההשקעות המועדפות ביותר עבור אלו המעוניינים לקבל בחזרה תשואה חודשית קבועה ויציבה. במידה וכבר החלטתם באיזה שוק נדל"ן אתם הולכים להשקיע (ארצות הברית למשל), השאלה החשובה הבאה שיש לשאול כשמדובר בנדל"ן זר היא – באיזה סוג נדל"ן אתם רוצים להשקיע?

יש מגוון מאוד רחב של הזדמנויות להשקעה בנדל"ן, במיוחד בארצות הברית – בין אם זה בקניית בניינים ישנים לשיפוץ, קניית דירה במרכז מנהטן להשכרה או השקעה בבניית מתחמי בנייה חדשים – יש השקעה שמתאימה כמעט לכל כיס, וכל מה שאתם צריכים לעשות זה להחליט איפה לכם הכי מתאים לשים את הכסף שלכם.

shutterstock_138528275

כאשר ניגשים להשקיע בנדל"ן פרטי בארצות הברית, כלומר קניית נכס במטרה להשכיר אותה, יש שתי אופציות עיקריות:
1. קניית בית פרטי או דירה
2. השקעה בנדל"ן multifamily כלומר בקומפלקס של דירות

במחשבה ראשונית הייתם חושבים שיותר זול ומשתלם להשקיע בקניית בית פרטי או דירה מאחר וסכום הכסף שתצטרכו להשקיע בו הוא נמוך יותר, והתשואה עדיין יחסית יפה, וזה נכון! אבל בפועל, הסיפור קצת שונה. הבנקים בארצות הברית נוטים יותר לאשר הלוואת לאלו המחפשים דווקא להשקיע בקומפלקס דירות ולא רק בדירה אחת, מאחר ומבנה multifamily מכניס תזרים מזומנים גבוה יותר מאשר נכס אחד בודד ומעניק יותר מקומות מגורים עבור יותר אנשים ומשפחות. בין אם הצלחתם להשכיר רק כמה דירות או את כל הקומפלקס, זה עדיין יכניס יותר כסף בחודש מאחר נכס אחד בודד.

סיכון נמוך יותר

כמובן שמדובר גם בסיכון נמוך ביותר עבורך, המשקיע – במידה והשקעת בבית פרטי והדיירים עוזבים את הנכס, אותו הנכס יהיה 100% מפנוי וריק מדיירים. אבל במקרה של קומפלקס דירות, גם אם משפחה אחת עוזבת את דירתה, מדובר רק ב-10% של שטח נדל"ן פנוי, ועל ה-90% הנותרים תמשיכו עדיין להרוויח.

כל זה מוביל אותנו למסקנה הברורה – ההשקעה בנדל"ן multifamily היא אולי גבוהה יותר מאשר בנדל"ן פרטי, אבל הסיכון בהחלט נמוך יותר, וכך גם התשואה בטווח הרחוק. כמובן שאנחנו מדברים על קנייה בשיטת ה- multifamily כחלק מקבוצה, ולא לבדכם!

shutterstock_39697684

הרחבת תיק ההשקעות

במידה ואתם מעוניינים להרחיב את תיק ההשקעות שלכם, יהיה לכם יותר קל להשקיע ב-20 דירות במקביל כחלק מקומפלקס דירות, מאשר לקנות 20 דירות נפרדות. כדי להשקיע ב- 20 דירות תצטרכו להתמודד עם 20 מוכרים, 20 חוזים, 20 הלוואות שונות ולמעשה 20 כאבי ראש שונים. לעומת זאת, כאשר אתם משקיעים בקומפלקס דירות אתם צריכים להתמודד רק עם מוכר אחד וחוזה אחד. הרבה יותר פשוט ונוח יחסית לזמן שאתם משקיעים בקנייה.

ניהול נכסים
רוב האנשים המשקיעים בנדל"ן בארצות הברית ואינם גרים בקרבת מקום ההשקעה, שוכרים את שירותם של חברות לניהול נכסים אשר מנהלים אותם עבורם – הם דואגים למצוא דיירים, לקבל תשלומים חודשיים על השכירות, לבצע את תיקונים או שיפוצים שהדיירים מבקשים, במידת הצורך וכו'.

במידה ויש לכם רק נכס אחד או שניים, העלות של השכרת חברה כזו לא תהיה משלמת עבורכם בכלל. אבל, במידה ותשקיעו ב- multifamily זו תהיה דווקא הוצאה משתלמת שתקצץ קצת מהרווחים שלכם אבל תיתן לכם נחת ושקט נפשי שפשוט שווה את זה.

כמובן שכל מי שמחפש להשקיע את כספו בשוק הנדל"ן עושה זאת עם מגוון השיקולים והחישובים שלו, אבל במקרה של השקעה בשוק הנדל"ן בארצות הברית, רחוק מהעין, ישנה עדיפות ברורה להשקעה בנדל"ן מסוג ה- multifamily; גם מבחינת ההתעסקות שלכם בניהול הנכס ושימורו ובעיקר מבחינת התשואות שתרוויחו ביחס לכסף שתשקיעו, בטוח הארוך והקצר.

גם אתם יכולים להרוויח מהשקעה בנדל"ו Multifamily בארה"ב!

    השאירו פרטים ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך