הטרנד החדש: אמהות משקיעות

252 צפיות

בעבר עולם ההשקעות נתפס כתחום "לגברים בלבד", אך בשנים האחרונות חלה מגמת עליה במספר ההשקעות פיננסיות הנעשות ע"י נשים, וליתר דיוק – אמהות.

מאת צוות BTB

נשים בכל העולם, בכל גיל ומכל דת, מחפשות דרכים מודרניות להיות עצמאיות כלכלית, ולדאוג לעתיד הילדים שלהן. נראה שנשים וכאלה שכבר אמהות מגלות הרבה יותר עניין מפעם בעולם ההשקעות, הן לומדות, מנסות, משקיעות, ובסופו של דבר מגיעות להצלחות פיננסיות שגברים רק יכלו לחלום עליהן.

אז מה בעצם הופך אמהות ונשים למשקיעות פוטנציאליות הרבה יותר מוצלחות מגברים? אפשר לסכם את החוזקות העיקריות של נשים:

-מתרחקות מסיכונים

-לא מונעות ע"י אגו

-מוכנות ללמוד מאחרים

-מסוגלות לבצע מספר פעולות במקביל

נשים תמיד מתגאות בכך שבניגוד לגברים הן מסוגלות לבצע "מולטי טאסקינג" כלומר מספר פעולות במקביל. כשזה מגיע לניהול השקעות לדוגמה, אמא לילדים מסוגלת לעבוד בחצי משרה או לעבוד מהבית, ובזמן הפנוי שלה לנהל את ההשקעות המשפחתיות, דרך האינטרנט באמצעות המחשב והטלפון. זהו ניצול אופטימלי של הזמן למטרות רווח.

עוד תכונה המאפיינת נשים היא ההימנעות מסיכונים מיותרים ומסיכונים בכלל. הדבר נכון כפליים כשזה מגיע לאימהות בעלות חוש אחריות מפותח, כלפי הילדים ובכלל. הן חיות עם ה"רגליים על הקרקע", ריאליות ומעשיות ולא חיות באשליות. על כן השקעות הנעשות ע"י נשים תהיינה תמיד שקולות, עם פיזור גבוה יותר, ללא גחמות של רגע שעלולות להוביל להפסדים פיננסיים.

בנוסף לכך, הן לא פועלות מתוך אגו ותחרות אישית, ועל כן פתוחות להדרכה של אנשים אחרים, בין אם מומחים, אנליסטים, יועצי השקעות, או סתם אנשים ומכרים שהשקיעו והצליחו. נשים גם לומדות מהר יותר מטעויות, הן לא תחזורנה על טעויות שאחרים עשו, וזה הופך אותן למשקיעות טובות יותר מגברים.

מה מושך עוד ועוד נשים להיכנס ולהתנסות בעולם ההשקעות? האישה המודרנית תלויה פחות בבן זוג. ישנן גם נשים רווקות או גרושות המחפשות להיות כמה שיותר עצמאיות. כשמדובר באימהות, הרי שככל שלאמא יש יותר צאצאים, כך גדלה תחושת האחריות שלה כאם לגבי עתיד ילדיה. אין זה פלא שאימהות בימינו נוקטות עמדה ועושות צעדים להבטחת העתיד הכלכלי של ילדיהם.כיום, עולם ההשקעות הוא לחלוטין הדרך המוצלחת ביותר בכדי להבטיח עתיד כלכלי יציב ומשתלם לדור ההמשך.

אפיקי ההשקעה שנשים ואימהות מעדיפות היום וככל הנראה יכתיבו גם חלק ממגמות השוק בשנה הקרובה, מתחלקים למספר אפיקים מרכזיים:

שוק ההון – כאן אפשר לראות עלייה גבוהה באחוז האימהות והנשים שנכנסות לשוק ההון המקומי או הבינלאומי. שוב, מדובר באסטרטגיית השקעה "נשית" ולא "גברית" כלומר נשים סולידיות באופן יחסי, מבצעות פחות תחלופה בקנייה ומכירה של מניות, ומעדיפות ללכת על בטוח תוך לקיחת סיכונים מועטים ככל האפשר. זו אסטרטגיית השקעה אופטימלית למי שחושב לטווח הארוך, ועל עתיד הילדים, כלומר השקעה ל-20 שנה קדימה ויותר. המספרים מוכיחים כי סטטיסטית נשים ואימהות משיגות תשואות גבוהות יותר לאורך זמן, הנעות בין 20 – 30 אחוזי תשואה לתקופת הזמן האמורה. נכון, זו לא "בוננזה" של 500% רווח, אבל זה בהחלט משיג חיסכון יפה לילדים כשיגדלו.

שוק הנדל"ן – אותן תכונות נשיות שעובדות בשוק ההון, עובדות מצוין גם בנדל"ן. היום, לאחר תהפוכות רבות, כשהשוק המקומי הפך תנודתי ומורגשת אפילו ירידה קלה ואולי מדאיגה, שם המשחק הוא סולידיות לטווח ארוך, או "קנה והחזק". את זה נשים פשוט עושות יותר טוב מגברים. העובדות בשטח שוב מראות כי אימהות ונשים מסוגלות לבצע בחירה נכונה של נכס לקנייה, שיפוץ בסטנדרט הנדרש (כולל ניהול של השיפוץ על הנייר ובשטח), ויכולת לתמרן מול שוכרים לתקופה ארוכה של עשר או עשרים שנה. אלו המאפיינים שהופכים נשים למשקיעות נדל"ן איכותיות. התשואה הממוצעת נעה בסביבות 3-5 אחוז בשנה ויכולה להגיע ל-30-40 אחוזים בעשר שנים ומעלה.

השקעות חברתיות – ההשקעה המשתלמת ביותר לשנת 2017 שמוכרת גם כ-P2P או Peer 2 Peer, תופסת פופולריות בקרב משקיעים בישראל ונשים משקיעות בפרט. זוהי שיטת הלוואות שעוקפת את הבנקים ומחברת בין משקיעים לאנשים הזקוקים להלוואה, בתנאים נוחים וטובים יותר. חברת BTB לדוגמה מחברת בין אנשים שמעוניינים להשקיע כסף, לאנשים המחפשים הלוואה בתנאים אטרקטיביים. לאימהות המחפשות דרך סולידית ובטוחה להשיג תשואה גבוהה בסיכון נמוך, ולהבטיח את עתיד הילדים שלהן – זהו האפיק המומלץ והמשתלם ביותר. כמובן שנשים יעדיפו לבחור בחברת P2P אמינה, מנוסה, ובטוחה. כזו היא חברת BTB, המעסיקה אנליסטים מעולים ומעדיפה לווים שהם אנשי עסקים קטנים או בינוניים שעוברים בדיקות מקיפות לפני שההלוואות מאושרות, והכל בעמלות נמוכות ובאחוזי תשואה גבוהים, עם נזילות גבוהה. כאמור, הסיכון הנו כמעט אפסי, בעוד התשואה נעה בין 5-8 אחוזים. מה שנקרא: כסף בטוח. תראו לנו אמא אחת שתהיה מוכנה לוותר על סכום כסף כזה לטובת הילדים שלה.

רוצים לדעת כיצד גם אתם יכולים להרוויח מהשקעה ב-BTB 2017? השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם עם פרטים נוספים