איכות חיים במרכז העניינים

1,466 צפיות

סקרים הנערכים מדי שנה בישראל, מראים כי 80% מהישראלים היו מעדיפים לגור במושב שקט וירוק על פני מגורים בעיר. מגמת השינוי בבניית הפרויקטים החדשים, גורמת לחלום להיראות מציאותי מתמיד.

במציאות של ימינו, בה הצפיפות בערים המרכזיות בארץ הולך וגובר, זהו נתון מובן ומתבקש. משאת ליבם של רובנו הוא מצב בו ילדינו מתרוצצים במרחבי הטבע, לצד קירבה גאוגרפית לחיי השפע והגיוון שהמרכז התוסס מציע.

אך לצד החלום על בית מרווח עם גינה וציוץ הציפורים ברקע, ישנה המציאות הישראלית, וכשמסתכלים על זו מגלים כי רכישת בית במושב בישראל של ימינו הוא דבר כמעט בלתי אפשרי.
במושבים רבים, רק "בן חוזר וממשיך" רשאי לקבל נחלה במקום בו גדל, ובמושבים אחרים, מחירי הבתים כה גבוהים, עד שרק מעטים יכולים להרשות לעצמם כלכלית לרכוש שם נכס.

חדשות טובות לאוהבי המרחבים והאוויר הצח

החדשות הטובות הן שבשנים האחרונות חל שינוי מחשבתי ומעשי בכל הנוגע לבניית בנייני מגורים בעיר. עיריות שהפנימו את מצוקת הצפיפות וכמיהת התושבים למקום מגורים ירוק ומרווח, החלו לשקוד על פרויקטים העונים על צרכים אלה ולשלב בבניית השכונות החדשות, אזורים ירוקים ומרווחים המעניקים ערך מוסף מעבר לסביבה העירונית הרגילה והמוכרת.
דוגמא טובה לכך היא העיר רמת גן, שזכתה בשנה החולפת לתואר אחת משתי הערים האהובות ביותר על תושביה בארץ (לפי דו"ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה): ע"פ התכניות המתגבשות של העירייה, תכלול שכונת קריניצי החדשה ברמת גן פארק ירוק ועצום שישתרע על שטח של 30 דונם ויכיל מתקני שעשועים וספורט חדשניים, בריכות אקולוגיות, מרחבים מוצלים, מגרשי ספורט, גינות כלבים, מדשאות גדולות ועוד.
ניכר שהושקעה גם מחשבה רבה בבניית הדירות של בנייני היוקרה של הפרויקט- החללים גדולים ומרווחים והתחושה המתקבלת היא של חופש ומרחב, תחושה שלרב אינה מאפיינת את ערי המרכז.

ליהנות מכל העולמות

אזורי מגורים חדשים שכאלה מציעים את הפתרון האידיאלי לתושב הישראלי שמחד מעוניין להישאר ב"מרכז העניינים", בקרבת מקום לתל אביב ולצירי התנועה המרכזיים (בין אם הדבר נובע משיקולי תעסוקה ובין אם מסיבות אחרות) ומאידך חולם, כמו כולנו, על איכות חיים, אוויר נקי וסביבת מגורים מרווחת.
למעשה, צורת החיים החדשה הזו, מאפשרת ליהנות משני העולמות שעד כה היו מנוגדים: האורבני והירוק. מגורים בסביבת "טבע" יפה ומרגיעה אינם עוד חלום נשגב בלתי ריאלי ונראה כי גם התושבים מבינים זאת:
פרויקטים כגון פרויקט "קריניצי החדשה" אשר נבנה בשיתוף החברות אזורים, אשדר וצמח המרמן זוכים לפופולריות אדירה ודירות הפרויקט נמכרות במהירות מרשימה.


בית חלומותיי

[slideshow_deploy id='4444']
מאחר ומדובר בהתגשמות החלום האולטימטיבי, מגמת הבנייה המרווחת לצד פארקים ענקיים נמצאת בעלייה מתמדת.
הביקוש העצום מצד התושבים, לצד הבנתן של עיריות לצרכיהם, מוליד פרויקטים חדשניים ואטרקטיביים המציעים צורת חיים שונה: אופציית בילויים ותעסוקה בתל אביב השוקקת אך גם "בריחה" לסביבה ביתית מרווחת שקטה, נעימה וירוקה.
אין ספק כי הבנייה העולמית נעה כיום לכיוון זה. הקמת שכונות עם מרחבים גדולים וירוקים במיוחד תופסת תאוצה ונראה לפתע כי החלום הישראלי הנו בר השגה.

צרו קשר עוד היום ונציג מומחה יתאים לכם את הדירה המושלמת >>>


    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך