הקופסה השחורה הקטנה שתציל את חייכם

552 צפיות

ברוכים הבאים לעתיד: רובוט קטן המותקן ברכב שלכם ומזהיר אתכם הרבה לפני שתבחינו בעצמכם בתאונה מתקרבת. נשמע לכם כמו מדע בדיוני? בואו לגלות איך טכנולוגיה חדשה תציל את חייכם, ותחסוך לכם על הדרך כסף בביטוח הרכב.

איך אתם נמנעים מתאונות דרכים? האם אתם מקפידים לנהוג ערניים ומרוכזים, לא להביט בסלולרי, לא לסובב את הראש לילדים במושב האחורי? האם השקעתם כסף בצמיגים בעלי אחיזת כביש טובה ובתחזוקה של הבלמים ברכבכם?

החדשות הטובות: אתם צודקים. תחזוקה, השקעה בבטיחות ואחריות אישית הוכחו כולם כגורמים כמשמעותיים במניעת תאונות דרכים.
אבל החדשות הרעות הן שנקודת התורפה של כל הגורמים האלו היא אתם עצמכם. אולי אתם מוטרדים בדאגות לילד ביום הראשון שלו בגן, אולי לא שתיתם מספיק קפה, אולי הנהגים הצופרים מסביב משגעים אתכם. רגע של הסחת דעת עלול להיות הגורם שיצרף אתכם לסטטיסטיקה שתמיד מתחילה ב"אני לא יודע/ת איך זה קרה. פתאום, משום מקום הגיע רכב…"

שנייה אחת מספיקה כדי להציל חיים

הפתרון? גורם חיצוני, שאינו מושפע מהריכוז והערנות שלכם וחושב מהר בהרבה מאתנו: מערכת ההתרעה חדשנית הסורקת תוך כדי נהיגה את הכביש סביבכם ללא הפסקה, ומסוגלת להזהיר אתכם הרבה לפני שתשימו לב לתאונה המתקרבת.
radar-rd140-rdr_300x195

איפה המכונית המעופפת שלי?

אולי זה נשמע דמיוני ומופרך, כמעט כאילו המכונית שלכם עומדת להפוך לספינת חלל מ"מלחמת הכוכבים" ורובוטים בעלי מבטא בריטי ינהגו בה בשבילכם. אבל גם החזון הזה לא רחוק כל כך: גוגל, למשל, עורכים טסטים בימים אלו למכוניות אוטונומיות שעשויות להפוך את תאונות הדרכים להיסטוריה רחוקה ממש כמו הסוסים והעגלות. מערכות מתקדמות להתרעה ולסיוע בנהיגה בטוחה הן חלק מאותה קפיצה טכנולוגית, שמאפשרת לנו להסתמך פחות על החושים שלנו. הקפיצה הזו התחילה במצלמות המותקנות ברכב ומצלמות את הכביש, ובאפליקציות כמו Waze הסורקות מיקום ומקבלות דיווחים מנהגים אחרים כדי לקצר את הדרך שלכם הביתה. מערכות התרעה כאלו נחלו הצלחה עצומה בעולם הרכב, והן הופכות בימים אלו לסטנדרט – מכוניות חדשות רבות כבר מגיעות עם המערכת בפנים. ואם כבר עסקנו ב- Waze, גם איווקס, כמותה, היא טכנולוגיה ישראלית אמריקאית שזכתה להצלחה מסחררת, והמערכת שלה ונמכרת בכל רחבי העולם.

איך היא עובדת, הקופסה החכמה הזו?

בניגוד למצלמות הפשוטות שהיו מקובלות עד כה, הרדאר מותקן מאחורי המראה, מזהה סכנה כבר ממרחק של 140 מטרים, הרבה לפני שתראו אותה בעצמכם.

בנוסף למצלמה, המערכת כוללת גם רדאר בעל סריקה, אשר החיישנים הרגישים שלו מקבלים נתונים מהכביש בזמן אמת, ומסוגלים לזהות גם אופניים, קטנועים וכל דבר קטן שאולי לא תבחינו בו בעצמכם כשיתקרב או יכנס לנתיב שלכם.

הרדאר והמצלמה מעבירים את הנתונים אל המפענח, שקולט ומעבד אותם בתהליך שאורך מיקרו-שניות. המערכת יכולה להבחין בבלימות פתע של רכבים אחרים, ברכב שהגיח בפתאומיות, בסטייה מהמסלול בכביש, באי-שמירת מרחק, ובכל עצם זר שמתקרב לרכבכם. כאשר המערכת מזהה סכנה, היא מתריעה בפניכם באמצעות אורות צבעוניים וצפצופים, ומושכת מיד את תשומת לבכם.

פינת התאכל'ס – מה כל כך טוב בזה?

  • מחירי הביטוח ירדו – כן, קראתם נכון. חברות הביטוח אינן מתעלמות ממספר התביעות ותאונות הדרכים הצונח במכוניות בהן מותקנות מערכות התרעה, והן מתגמלות אתכם בפוליסות ביטוח נמוכות יותר (חובה, צד ג' ומקיף). שאלו את סוכן הביטוח שלכם!
  • התאמה לצרכים האישיים שלכם – יש לכם ילדים קטנים? או אולי ילדים גדולים שרק עברו טסט וכבר זוממים על האוטו של אימא ואבא? או הורים מבוגרים שלא מסתדרים עם טכנולוגיה חדשה? נתאים עבורכם את המערכת המושלמת ואת המסלול המתאים עבורכם ועבור משפחתכם.
  • בכל מזג אוויר, בכל תנאי דרך – בניגוד לעיניים שלנו, המערכת תמיד רואה מצוין, גם בכבישים חשוכים ומבודדים, בגשם שוטף, בערפל ובדרכים משובשות.
  • רחוק, קרוב, קדימה, אחורה – המערכת סורקת בכל הכיוונים, מכל העברים, בכל רגע, ולא מפספסת שום דבר שעלול להיעלם במראות האחוריות ובצד.
  • קטן, גדול, שחור, לבן – החיישנים שלה קולטים הכול: המערכת תתריע גם על מכונית שתבלום בפתאומיות או תיכנס למסלול שלכם, אבל גם על אבא עם עגלת תינוק או על ילד רכוב על סאגוויי.
  • ובהמשך – סבסוד של המדינה! נשמע לכם כמו חלום רחוק? משרד התחבורה כבר אישר את הורדת דמי הביטוח לבעלי מערכות ההתרעה, מתוך הבנה שהכביש בטוח יותר בזכותן, ופועל למען סבסוד המערכות מטעם המדינה.

לבדיקת התאמת המערכת לרכבכם, מלאו את הפרטים ונציג מומחה יחזור אליכם    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך