כך תצליחו בבחינת הלשכה של עורכי הדין בפעם הראשונה

מבחן ההסמכה של לשכת עורכי הדין הוא המחסום האחרון בדרך לתעודה הנכספת הנושאת את התואר ״עורך דין״. אם לא די בכך שמדובר במשוכה גבוהה, שינוי שנעשה בבחינה ב-2017 הביא לעלייה דרמטית במספר הנכשלים בה. חברת Lawyers פיצחה את ה-DNA של הבחינה החדשה ופיתחה קורס הכנה במטרה לסייע למתמחים החדשים ולהחזיר את אחוזי ההצלחה הגבוהים.
8,065 צפיות

שלוש שנים וחצי של לימודים, שנה וחצי של התמחות ואם כל זה לא מספיק אז יש עוד בחינה אחת שצריך לעבור -מבחן ההסמכה של לשכת עורכי הדין – אימת בוגרי הפקולטות למשפטים בשנים האחרונות, המשוכה האחרונה בדרך לשם התואר ״עורך דין״.
לא רק זאת, בשנת 2017 שונתה מתכונת בחינת ההסמכה, כשבין השאר בוטלה הבחינה בעל-פה, והושם דגש רב לפרקטיקה משפטית, התמצאות בחוק וניסוח משפטי ברמה גבוה, מיומנויות הנדרשות מעורכי דין.

מאז השינוי חלה ירידה דרמטית במספר העוברים את הבחינה והוא עומד היום על 35%-40% בלבד לעומת 78% לפני השינוי. 60% נכשלים זה מספר בלתי נתפס לכל הדעות.

פרקטיקה מעשית לשיפור הניסיון האישי שלך והעלאת סיכוי ההצלחה במבחני הלשכה. נרשמים ל-Lawyers עד 31.12.21 ונהנים מהטבות בשווי 1,800 ש״ח גם קורס הכנה מקדים מכינה בשווי 1,050 ש״ח וגם הנחה של 800 ש״ח על קורס ההכנה.

  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

  למה כל כך הרבה נכשלים?
  הסיבה העיקרית לאחוז הגבוה כל כך של נכשלים נעוצה בשיטת הלימוד. חרף השינוי במתכונת הבחינה, מסתבר כי רוב המתמחים לא שינו את הדרך בה הם מתכוננים אליה,  והם ממשיכים להתמקד בשינון החומר בעל-פה, מבלי להתעמק בהבנת החוק והדרך ליישמו בפועל.

  ״משנת 2017 מתכונת הבחינה שונתה, התלמידים נדרשים להעמיק יותר ולהבין יותר את החומר ופחות לשנן אותו״, מציינת פרופ׳ גבריאלה שלו, לשעבר שגרירת ישראל באו״ם, חברת סגל בכירה בקריה האקדמית אונו ועומדת בראש הוועד האקדמית המייעצת לחברת Lawyers.
  לחברת Lawyers, בית תוכן והדרכה משפטית, היה ברור כי שיטת הלימוד חייבת להשתנות. היא השקיעה מחשבה ומשאבים רבים בפיצוח ה-DNA של שאלות הבחינה החדשה והידע המשפטי הנדרש מהנבחנים. גם צרכי הנבחנים נלמדו בקפידה באמצעות קבוצות מיקוד, ופותח מנגנון הכנה יסודי, מקצועי ומתקדם, שמלמד כיצד לקרוא, לחשוב ולכתוב כמו עורכי דין.

  השילוב מבטיח חווית לימוד מקצועית וללא פשרות, ומכשיר את המתמחים לעבור את הבחינה ולצאת לשוק עריכת הדין עם ידע מעשי וארגז כלים לחיים המשפטיים.

  פותחה סדרה של 27 ספרי לימוד, שנכתבו על ידי הצוות המקצועי של החברה והותאם למתכונת החדשה של הבחינה, תוך שימוש בטכניקות לימוד מתקדמות ובגרפיקה חכמה להנגשת החומר.
  בנוסף, פיתחה החברה מערכת דיגיטלית מתקדמת להכנה לבחינה, המאפשרת ללמוד ולתרגל את החומר בדרך חכמה ובהתאמה אישית, תוך מיקוד ותרגול אפקטיבי בנושאים וברמה המותאמים לכל אחד ואחת מהנבחנים. המערכת מנתחת את נתוני הלמידה ומספקת דוחות מפורטים על קצב ההתקדמות.

  ויש כמובן את צוות ההוראה המקצועי, המייצרים תמהיל של מרצים בעלי ניסיון רב וידע עשיר בתחום ההכנה לבחינות הלשכה, לצד עורכי דין ואנשי מפתח בעולם המשפט.  השילוב מבטיח חווית לימוד מקצועית וללא פשרות, ומכשיר את המתמחים לעבור את הבחינה ולצאת לשוק עריכת הדין עם ידע מעשי וארגז כלים לחיים המשפטיים.
  בראש מערך ההדרכה וההוראה עומדת עו"ד דנה שנהב בר-אור, מרצה בכירה באקדמיה, בעלת ניסיון רב שנים בפיתוח טכניקות ומיומנויות להצלחה בבחינה, אשר הכשירה בשנים האחרונות אלפי סטודנטים ומתמחים לקראת בחינת הלשכה.

  מערך ההדרכה כולל שילוב מושלם בין הרצאות דיגיטליות ממוקדות ואפקטיביות ובין הרצאות פרונטליות בשידור חי, המתמקדות ביישום ובהטמעת החומר הנלמד. הקורס הדיגיטלי של החברה כולל כ-150 הרצאות בכלל נושאי הלימוד, שצולמו ונערכו באופן אינפורמטיבי וממוקד, במטרה לפשט את החומר הנלמד ולסייע בהבנתו.

  ״הקורס של Lawyers הוא הכנה לחיים האמיתיים של עורך דין, שהם הופעה, הבנה של החוק, כתיבה, ניסוח, זו אחריות על מה שהוא לומד כדי שיוכל לתת שירות טוב יותר״, אומרת עו״ד אביה אלף, לשעבר מנהלת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה וחברת הוועדה האקדמית של Lawyers.

  פרקטיקה מעשית לשיפור הניסיון האישי שלך והעלאת סיכוי ההצלחה במבחני הלשכה. נרשמים ל-Lawyers עד 31.12.21 ונהנים מהטבות בשווי 1,800 ש״ח גם קורס הכנה מקדים מכינה בשווי 1,050 ש״ח וגם הנחה של 800 ש״ח על קורס ההכנה.

   לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך