5 סטארטאפים ישראלים שעשו זאת בגדול בעולם

אין ספק שהתקדמנו הרבה מאז המצאת עגבניות השרי, הדיסק און-קי והטפטפות • כדאי להכיר עוד כמה פיתוחים מדהימים שנוספו לרשימת ההמצאות - ומביאים לנו המון כבוד כחול לבן ברחבי הגלובוס
4,169 צפיות

יום העצמאות הוא הזדמנות מצוינת להגיש קצת פטריוטים, ולהתגאות בכל ההמצאות המדהימות שהוציאנו אל העולם ועשו הרבה מאוד טוב מסביב לגלובוס. אין ספק שהתקדמנו הרבה מאז המצאת עגבניות השרי, הדיסק און-קי והטפטפות, והגיע הזמן להכניס עוד כמה פיתוחים מדהימים לרשימת ההישגים.

לכבוד יום העצמאות ה-70, קבלו 5 סטרטאפים שעשו את זה בגדול מסביב לעולם – והביאו הרבה מאוד גאווה לארץ הקטנה שלנו:

MOBILEYE 

אי אפשר לעשות רשימה כזו מבלי להתייחס למובילאיי, הסטארט אפ הישראלי שגייס בשנה האחרונה הרבה מאוד מיליארדים מחברת אינטל. מערכת מובילאיי היא למעשה מערכת התרעה חכמה לרכב, שמתריעה מפני סכנות כמו קרבה מסוכנת לרכב מלפנים, סטייה לא מכוונת מהנתיב והתפרצות לא צפויה של הולכי רגל או רוכבי אופניים לכביש. כל זה בעזרת מערכת צפצופים חכמה, הנובעת מטכנולוגיה ייחודית שפותחה במשך שנים, הכוללת ראייה מלאכותית מפותחת. מובילאיי הצילה חיים רבים מאז יצאה אל השוק, ומגינה עלינו מפני אחת הסכנות הגדולות ביותר במאה ה-21. בימים אלה תוכלו למצוא את מערכת מובילאיי אצל למעלה מ-27 יצרניות רכב המובילות בעולם, ביניהם BMW, טויטה ופורד, והיד עוד נטויה.

B CURE

אנחנו כנראה ממש טובים בכל הקשור לבריאות, כי עוד סטארט אפ ישראלי מדהים שהולך ותופס תאוצה ברחבי העולם הוא מכשיר הלייזר הרך בי-קיור.  אם אי פעם חוויתם כאבים גופניים, כאבים בברכיים או אפילו סתם צוואר תפוס – כדאי לכם להכיר את הפיתוח הישראלי הזה, ששינה את עולם הטיפול בפצעים גופניים, פציעות ספורט, פצעים סוכרתיים וכאבים ניורפתיים. בבי-קיור הבינו שהגיע הזמן להפסיק לדחוף לגוף שלנו כדורים כימיים כאלו ואחרים, והביאו את טכנולוגיית הלייזר הרך למגירת התרופות שלנו בבית. בי-קיור מעורר את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף ומונע הידרדרות והחמרת פצעים עד לריפוי מלא, בטיפול ביתי, קל וטבעי. המכשיר תופס כותרות, ותוכלו למצוא אותו צמוד גם לספורטאים ולנבחרות ספורט בארץ ובעולם.

WAZE

בכל הקשור ל-WAZE, אחד הסטרטאפים שהביאו הרבה גאווה לישראל, אין הרבה מה להרחיב. האפליקציה כבר מזמן נמצאת בטלפון של רובינו, ומאז רכישת החברה על ידי גוגל הענקית היא ממשיכה להתפתח ולגדול. ב-WAZE, שהוקמה בשנת 2006, הבינו שמכשיר GPS לרכב זה טוב ויפה, אבל מה לגבי פקקי תנועה, מכשולים בכביש וחסימות? הם החליטו לספק לנו אפליקציית ניווט חינמית ומעולה, שעושה שימוש בחוכמת ההמונים והשיתופיות. WAZE נותרת מעודכנת בכל רגע במצב בכבישים, ניידות משטרה, חסימות ומכשולים – כך שאף פעם לא נאחר כדי להגיע ליעד, ונעשה את זה על הצד הטוב ביותר.

WIX

סוגרת את הרשימה היא WIX, חברה ישראלית שנולדה גם היא בשנת 2006 ועושה לא מעט גלים בעולם. WIX החליטה להנגיש את נושא בניית האתרים, עד כדי כך שאפילו הדודה שבקושי נוגעת במחשב תצליח לבנות אתר מעוצב ועדכני, ללא עלות וללא צורך בידע קודם. הרעיון לפלטפורמה החכמה הזו הגיע משלושה יזמים ישראלים שניסו לבנות אתר והבינו את הקושי והמורכבות בהקמת אתר מאפס. משם הרעיון הפשוט הזה עבר לא מעט גלגולים, וכיום יש לחברה כבר למעלה מ-110 מליון משתמשים ביותר מ-190 מדינות.

לסיכום, לא רק ביום העצמאות, יש לנו סיבה לחוש גאוות יחידה. הסטארטאפים הישראלים הופכים את החיים שלנו לקלים ובריאים יותר – ואת העולם למקום טוב יותר. כבוד!