ìäåñéó ùåøä ùì lead áãó úåãä

הסטארט-אפים הישראלים שעושים מהפכה עולמית בנהיגה

777 צפיות

אין זה סוד שישראל היא מעצמת סטארט-אפ ושפיתוחים ישראליים כובשים את העולם בהצלחה בכל התחומים האפשריים, מגאדג'טים ואפליקציות דרך היי-טק ועד למדע ורפואה. אך בשנים האחרונות נכנסו הישראלים גם לתחום חדש ומרתק – עולם הנהיגה והבטיחות בכביש. חלק מהפיתוחים הטכנולוגיים וודאי שאתם מכירים ואפילו משתמשים מדי יום כשאתם נוסעים ממקום למקום, ואת האחרים ככל הנראה שתפגשו ותנסו בעתיד הקרוב. דבר אחד בטוח ומוסכם – מדובר בגאווה ישראלית!

בטיחות בדרכים – איווקס
את השם איווקס שמעתם מחבר שקנה רכב חדש, או נתקלתם בו באינטרנט או קיבלתם המלצה מסוכן הביטוח שלכם כשבאתם לחדש את ביטוח הרכב. מדובר במערכת חכמה למניעת תאונות דרכים. איווקס סורקת את הכביש תוך כדי נסיעה בזמן אמת, ומסוגלת לקלוט מצב מסוכן ולהתריע לנהג על מנת שיוכל לבלום או להאט בזמן, וכך למנוע תאונה. בעזרת מערכת רדאר ומצלמה המותקנים ברכב ומחוברים למחשב סופר-מהיר, המערכת מספקת התראה מהירה במקרים כגון סכנת התנגשות בכלי רכב אחר, אופנוע או אופניים, אי שמירת מרחק, סטייה מהנתיב, חדירת גורם זר לנתיב התנועה, בכל תנאי מזג אוויר או ראות, ביום ובלילה. את המערכת ניתן להתקין ברכב לאחר שלב הייצור, ובעצם כל נהג רשאי ויכול להתקינה בין אם רכש רכב חדש או משומש. בנוסף, חברות הביטוח מציעות הוזלה משמעותית של הפרמייה במידה והנהגים מתקינים את המערכת ברכבם.

ניווט – ווייז
קשה למצוא מישהו היום שלא מותקנת ברכבו או בסמארטפון שלו האפליקצייה החכמה והידידותית הזאת, שגם מסייעת לנהג להגיע מנקודה A לנקודה B בדרך המהירה ביותר, וגם מספקת דיווחים ועדכוני תנועה בזמן אמת. ווייז כבשה את ישראל ואת העולם בסערה, לאחר שמיליוני נהגים הבינו שהם פשוט לא יכולים בלעדיה, וגם העובדה שהיא ניתנת להורדה ולהתקנה חינם הוסיפה למידת הפופולריות שלה, למעלה מ-20 מיליון משתמשים. ראוי לציין כי זוהי אפליקציה חברתית המבוססת על מידע שהנהגים משתפים בזמן אמת, ובכך גדולתה, שבכל רגע נתון יכול הנהג לדעת מה מצב הכבישים, היכן יש ניידות משטרה, אילו נהגים הוא מכיר בסביבה, ומה הנתיב המהיר והנוח ביותר להגיע למחוז חפצו.

נהיגה חכמה – נקסאר
דמיינו רשת שיתופית שמחברת בין נהגים כדי לחזות ולמנוע תאונות. זוהי נקסאר, אפליקציה שמצלמת את הרכבים הנוהגים לפני הרכב שלכם, מנתחת את המידע ומפיצה אותו לקהילה שיתופית של נהגים. המערכת תתריע מפני התנהגות מסוכנת בכבישים, כמו נהגים שבולמים פתאום, סוטים מהנתיב, עוקפים בצורה מסוכנת וכו', וגם מזהה מפגעים בדרך כמו חפצים על הכביש, דרך משובשת, ואפילו שריפה בצד הדרך. נשמע כאילו ווייז פוגש את איווקס ואכן זה הרעיון מאחורי הפיתוח הישראלי הזה, היכולת להשתמש בשיתוף וידאו חכם כדי לסייע לנהגים להגיע בבטחה ליעדם.

חניה פנויה – פולי
ממש לא מזמן הושקה אפליקציה חביבה למציאת חניה, פיתוח של חברת Spark הישראלית. זה קרה אחרי שנים שנהגים מתוסכלים הסתובבו עם רכבם דקות ארוכות ולעיתים שעות סחור סחור בניסיון נואש לחפש חניה פנויה ברחבי העיר. בעזרת אלגוריתם מתוחכם ומאגר רחב מאד של נתונים הכולל הסדרי חניה בעיר – המערכת יכולה לנווט את הנהג בזמן אמת אל עבר החניה הנכספת. ההבטחה היא שתוכלו למצוא חניה תוך כ-10 דקות או לחילופין להגיע לחניון הכי קרוב, ובגדול לקצר את זמן חיפוש החניה בחצי.

ילדים באוטו – אפליקציות
אחת הבעיות הטראגיות שאנו נחשפים להן לאחרונה היא ילדים ופעוטות הנשכחים ברכב נעול. כדרך לפתרון פותחו מספר אפליקציות ייעודיות המסייעות להורים הנהגים בכל דרך אפשרית. האפליקציות מותקנות בסמארטפון וברגע שהרכב עוצר או חונה, או שהסמארטפון מנותק מהבלוטות ברכב, עולות התראות המזכירות לנהג לבדוק את המושב האחורי ואם לא נשכח אף ילד ברכב. אפליקציות אחרות שולחות להורים תזכורות קבועות לבדוק האם ילדם הגיע בבטחה לגן, לחוג, או חזרה הביתה. אנו רק יכולים לקוות שהנושא הזה ייפתר במהירות האפשרית ונהגים יהיו יותר עירניים לנעשה ברכבם.    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך