טרנדים חמים בעולם ההשקעות לשנת 2017

276 צפיות

היכן הכי מומלץ ומשתלם לשים את הכסף בכדי שיעבוד בשבילכם? זאת תמיד הייתה ונשארה שאלת השאלות של עולם ההשקעות. היום, עם ריביות של פחות מ-1% שמציעות תכניות החיסכון של הבנקים, אתם רוצים למצוא את אפיק ההשקעה הנכון והלא מסוכן שכן יצליח להשיג לכם תשואה גבוהה ואפילו דו מספרית.

מאת צוות BTB

שוק ההון

אפיק בעל סיכון יחסית גבוה שמושך אליו הרפתקנים. דווקא הבורסה בתל אביב לעומת בורסות אחרות בעולם, נחשבת יציבה למדי והמשקיע החכם יוכל להניב תשואה יפה. שוק ההון פותח מספר אפשרויות, ביניהן השקעה ישירה במניות בין אם מניה בודדת, קבוצת מניות או מדדים כמו מדד המעוף או האג"ח. יצירת תיק השקעות ברמת סיכון גבוהה, בינונית או נמוכה, או השקעה בקרנות נאמנות ותעודות סל. שוק ההון מהווה אפיק בסיכון למשקיעים ובעוד שנראה שהשמיים הם הגבול, כלומר מניה אחת יכולה לשלש את עצמה בתוך שנה, תמיד קיימת האפשרות שמנייה אחרת תקרוס ותיקח את כספך איתה. לא לבעלי לב חלש.

השקעות פרטיות

השוק הפתוח של היום מזמין משקיעים להיכנס ליוזמות פרטיות או להשקיע בקרן השקעות פרטיות המשביחה ומקדמת חברות סטארט-אפ. הסטארט-אפים המסקרנים ביותר ב-2017 ימשיכו את מגמת ההיי-טק, מחשבים, אפליקציות והסלולר בדגש על אפליקציות חברתיות, משחקי רשת, אפליקציות תקשורת והתמצאות גיאוגרפית. חשוב לדעת שרק אחת מתוך עשר חברות סטארט-אפ תצליח להפוך לחברה רווחית, וגם אז הסיכויים שתעשה אקזיט מהיר ומוצלח נמוכים עוד יותר. זהו אפיק השקעה בסיכון גבוה מאד בעוד מעורבותו של המשקיע יכולה להיות אפסית.

נדל"ן בארץ

יש שיגידו ש"נדל"ן תמיד ימשיך לעלות" ולכן זו נחשבת השקעה אטרקטיבית מאד לאורך שנים רבות, וגם בשנה הקרובה. מצד שני ישנם דיבורים על בועה מתפתחת בשוק הישראלי ושורה של צעדים ממשלתיים שמשפיעים על השוק ועל המשקיעים, ביניהם העלאת מס הרכישה, הטלת מס רווחי הון, חוק המיסוי החדש על דירה שלישית ועוד. מצד שני מדובר בהכנסה פאסיבית דרך השכרת הנכס, שבסופו של דבר משאירה אתכם עם נכס ביד ששוויו מיליונים, ותשואה נאה ל-20 שנה ומעלה. למעשה, תרוויחו פעמיים – גם מעליית מחיר הנכס וגם מעליית מחירי השכירות. אז אם יש לכם סכום התחלתי גבוה, זהו בהחלט אפיק ראוי עם תשואה שנעה בין 8-10%.

נדל"ן בחו"ל

מה ימשוך בשנה הקרובה אלפי משקיעים ישראליים לנדל"ן בחו"ל? בין אם זו אירופה או ארה"ב, מדובר בהשקעה כדאית. ארה"ב למשל נמצאת היום בשלב האידיאלי ביותר להשקעות נדל"ן, לאחר שהצליחה להתאושש מהמשבר של 2008 ועם עליית דונאלד טראמפ לנשיאות וההבטחה שלו לחזק עוד יותר את אמריקה מבפנים, לבנות עוד שכונות מגורים, לסלול כבישים, להקים מוסדות חינוך ולהבטיח יציבות כלכלית לאמריקאים. במקביל, הנכסים בארה"ב מביאים תשואה גבוהה והשבחה עצומה במכירת נכס, שוק השוכרים יציב ועולה משנה לשנה. גופי השקעות ישראליים מאתרים למענכם את ההשקעות הפוטנציאליות בשכונות השוות, ומאפשרים להיכנס בקבוצת השקעה בהון התחלתי נמוך, תוך שהם מטפלים בכל האישורים והעניינים הבירוקרטיים שמסביב. התשואה היא בין 15%-20% לפרויקט.

 

הלוואות חברתיות P2P – Peer to Peer Lending

הן הלוואות בין אנשים הניתנות לכל דורש שעומד בתנאי סף מסויימים ובעל יכולת אשראי מספקת. החידוש הוא שאת ההלוואות לא מספקים כמו בעבר הבנקים, אלא משקיעים פרטיים. זו הלוואה שעוקפת את הבנקים ואת מוסדות ההלוואות הקונבנציונליים ומחזירה את הכוח להמונים, מגמה שהולכת להיות החזקה ביותר בשנת 2017.

בשיטה הזאת כל אחד יכול להפוך למשקיע וכשההלוואה החברתית ניתנת בתנאים טובים יותר מאשר בבנקים, המשקיעים מרוויחים תשואה נאה של 5-8%. בישראל מדברים היום על היקף הלוואות חברתיות כולל שמגיע לעשרות מיליונים של שקלים.

המרוויחים פה הם שני הצדדים – גם הלוֹוה וגם המלווה. כל אדם יכול להלוות כסף במסגרת התכנית הזו, וכך להפוך למעשה למשקיע שנהנה מהריבית על ההלוואה עם נזילות נוחה. כמובן שיש לבחון לעומק את החברות העוסקות בתחום, את מידת האמינות והניסיון שלהן. אחד מגופי ההשקעות החברתיות המבטיחים לשנת 2017 היא חברת BTB בה פועלים צוותי מומחים מתחום הבנקאות, שוק ההון והאשראי והם בעלי ותק של עשרות שנים. מסתמן שהם יהפכו להיות המובילים בתחום ההלוואות החברתיות בישראל.

רוצים לדעת כיצד גם אתם יכולים להרוויח מהשקעה ב-BTB 2017? השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם עם פרטים נוספים