מה אתם באמת יודעים על הביטוחים שלכם וכמה כסף אתם יכולים לחסוך?

1,088 צפיות

לא רק שלא מלמדים אותנו את הנושאים האלה, הם גם כאלה שתמיד נשארים מאוד עמומים ולא מובנים. למה? כי ככה חברות הביטוח רוצות שזה יהיה. כל עוד אתם לא יודעים כמה אתם אמורים לשלם על הביטוח שלכם, הם יכולים להמשיך להרוויח על חשבונכם סכומי עתק, בלי שאתם מודעים לכך.

מסקר שנערך על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אשר בחן את הסדרי הפנסיה והחיסכון לקראת פרישה, עלה שמעל מחצית מהנשאלים אינם מבינים כלל את הדיווחים שנשלחים אליהם בדואר מחברות הביטוח.

בבית הספר לימדו אותנו מקצועות כמו היסטוריה, תנ״ך וחינוך גופני שברובם, אנחנו לא באמת משתמשים בחיי היום יום שלנו. משום מה, דווקא את הדברים החשובים, שבאמת נצטרך להשתמש בהם, לא מלמדים. בעידן המודרני בו כסף מנהל את חיינו, הייתם חושבים שהגיוני ללמד ילדים שיעורים בניהול כלכלי נכון, פנסיה ומשכנתאות אבל במקום, אנחנו מוצאים את עצמינו כאנשים בוגרים ללא כל מושג בנושאים האלה, למרות שהם אלו שמנהלים אותנו, את אורך חיינו ואת רמת האושר שלנו בחיים.

בעידן בו אורך החיים ואיכותם רק גדלים, חשוב להבין איפה וכמה ניתן לחסוך לטווח הארוך על מנת שבגיל פרישה יהיה לנו יותר ונוכל לתחזק אורך חיים בריא ומאושר. כיום, ל-64% מהאוכלוסייה בישראל בגיל 20 ומעלה יש הסדר פנסיה כלשהו, אך ל-62% מציבור החוסכים אין מושג כמה כסף יקבלו בפרישה, לכן חשוב מאוד לדאוג ולאפשר חינוך פיננסי/פנסיוני לכלל הציבור.

חוסר ההבנה של הצרכנים נוח לבנקים, לחברות הביטוח והפנסיה ולכל הגופים הכלכליים בישראל. כך הם יכולים להגיד לכם בדיוק את מה שאתם רוצים לשמוע, ולהשמיט את החלקים החשובים שבסופו של דבר, אשר עולים לכם הרבה יותר כסף ממה שאתם אמורים לשלם. והמצב גרוע יותר מכפי שאתם חושבים – על פי סקר גאוקרטוגרפיה, למעלה –מ 80% מהאנשים אינם מבינים מספיק בנושאים הפיננסים היומיומיים שלהם, נמנעים מלעסוק בהם, ומפסידים כתוצאה מכך כסף רב.

shutterstock_174265457

היום יש מגוון אפשרויות לקבל את המידע הרלוונטי בנוגע להחלטות כלכליות:

  • אינטרנט: אנו "טובעים" בכל המידע הלא רלוונטי שנמצא שם, שברובו מפורסם על ידי אותם הגופים בעלי אינטרסים יחד עם המון תשובות סותרות ומבלבלות.
  • אנשי מקצוע: מאנשי מקצוע שלרוב עובדים עבור הגופים האלה ולא באמת יעניקו לכם מידע אובייקטיבי או מועיל.
  • משפחה:  תמיד יש את זה במשפחה שתמיד יודע הכי טוב. רק תזכרו לשאול את עצמכם אם הוא באמת רואה את כל התמונה הרחבה?

ידע הוא כוח. ברגע שמדובר בכסף שלך אין לך על מי לסמוך אלא על עצמך. כדי להמחיש זאת, הנה 2 עובדות מעניינות שיעזרו לכם להבין יותר טוב את הנושא:

  1. לא מספרים לכם הכול : רוב סוכני הביטוח יציגו את עלות ביטוח החיים שלכם לשנה או שנתיים הקרובות, אבל הם לא יראו לכם איך החיובים מתנפחים במאות שקלים בכל חודש במהלך חיי הפוליסה. בקשו מהסוכן לראות את התפתחות הפוליסה בכללותה, ואל תתפתו להנחות שתקפות לשנה או שנתיים הראשונות בלבד.
  2. סוכני ביטוח עצלנים: סוכנים אוהבים בדרך כלל לעבוד עם חברת ביטוח אחת בלבד אבל לכל חברה יש מוצר אחד או שניים שהיא הזולה ביותר בו ומוצר שהיא היקרה ביותר. ברגע שיש לאדם ריכוזיות ביטוחית, הוא בדרך כלל ישלם הרבה יותר ממה שהוא צריך. על ידי השוואה קצרה תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים.

shutterstock_372843124

בתחום הפיננסי, כל נושא הוא עולם בפני עצמו. גם אם קיבלנו עצה טובה, ברגע שאין לנו את כל הידע ההכרחי, אנחנו לא תמיד יודעים על מה מחתימים אותנו, וכך קורה שאנחנו מתכוונים למשהו אחד, אבל חותמים על משהו אחר לחלוטין. זו הסיבה שלרוב, אנחנו מוצאים את עצמנו משלמים הרבה יותר כסף ממה שהיינו צריכים. אבל אין סיבה שנמשיך לשלם את הסכומים האלה.

כיום יש הדרכות קצרות, ענייניות ופשוטות ללא צורך להתחייב למספר רב של מפגשים או לשלם אלפי שקלים עבור קורסים ארוכים ומייגעים. בהדרכה אחת של 4 שעות תוכלו לשאול את השאלות הנכונות ולחסוך אלפי שקלים. אתם יכולים לבחור את תחום ההדרכה אותו אתם רוצים וללמוד רק את הדברים החשובים – מה אתם חייבים לדעת, ממה להיזהר ואיך לחסוך אלפי שקלים בשנה, כי כשיש לנו את הידע הרלוונטי, אנחנו כמעט תמיד נשלם פחות.

רוצה גם לדעת ממה להיזהר ואיך לחסוך אלפי שקלים בשנה? השאירו פרטים לקבלת מידע נוסף