איך התחלתי לעשות כסף מהתחביב שלי

883 צפיות

"תמיד נמשכתי לעיסוק בכספים, אבל רק כשהגעתי למקום הזה – למדתי איך לקחת את זה לשלב הבא, והתחביב הפך לעיסוק מכניס ומשתלם" • יוסי, בן 31 מרמת גן, מספר איך ההשקעות שעשה בזמנו הפנוי התחילו לייצר לו הכנסה פסיבית

תמיד נמשכתי לתחומים כלכליים וידעתי להפיק יותר ממה שיש לי ביד. כשכל הילדים שיחקו בקלפים של סופרגול, אני ידעתי איזה קלף כדאי להחליף כדי שהוא יהיה שווה יותר בשבוע הבא, וכשהתחילה עונת הגוגואים – אני שלטתי בבורסה משגשגת של החלפות מניבות רווח.

עם הזמן, התבגרתי ותחומי העניין השתנו, אבל תמיד נשארה הזיקה לעיסוק בכסף ולהפקת רווחים. כאדם בוגר, נהניתי למלא "ווינר" ולשחק עם הכסף שלי בבורסה, אבל לא הצלחתי לקחת את התחביבים האלה לשלב הבא. אמנם הם הניבו לי רווחים מסוימים, אבל זו לא הייתה הכנסה קבועה ומשמעותית שאפשר לסמוך עליה.

הגעתי למקום בו אפשר ללמוד מהמקצוענים איך למנף את הכסף שלי

עם נתוני הפתיחה האלה, הגעתי למכללה המתמחה בלימודי שוק ההון. ידעתי שזו המכללה הגדולה ביותר בארץ בתחום, אבל זו לא הסיבה היחידה שבחרתי ללמוד דווקא שם. הייתה לי הבנה בסיסית בתחום, וכשראיתי שהשמות של המרצים במכללה מוכרים לי, הבנתי שזה מקום שאפשר לסמוך עליו. ללמוד מאנשים בעלי הצלחה מוכחת מספק הרבה ביטחון להמשך.

למדתי מסוחרים אמיתיים איך העולם הזה עובד

חשוב להבין שהמרצים במכללה הם סוחרים אמיתיים. אלה לא אנשים חסרי ניסיון שמלמדים שיטות תאורטיות ומקווים שזה יצליח, אלא אנשים מנוסים שמכשירים את התלמידים בעזרת הניסיון שלהם בתחום וההצלחה שלהם בשטח. בעבר נתקלתי במרצים שהיו מנותקים מתחום הידע שלהם, ולשמוע שיעור מאדם שבאמת סוחר בשוק ההון ויכול לתת עצות רלוונטיות – נתן לי תחושה שיש לי על מי לסמוך.

שיעור במכללת מגמות 

לא מדובר בהרצאה מייגעת, אלא בשיעור מרתק עם יחס אישי

הלימודים הסתדרו לי עם העבודה, כך שלא הייתי צריך לוותר על שום דבר כדי ללמוד. במשך חצי שנה, פעם בשבוע הגעתי למפגש ערב של שלוש שעות. יכול להיות ששלוש שעות של שיעור נשמע לכם הרבה, אבל השיעורים מרתקים וכוללים יחס אישי שגורם לכל תלמיד להרגיש חלק מהשיעור. בכיתה לומדים מספר קטן של תלמידים, בין 15 ל-20 מה שהופך את השיעור לנוח, יעיל ואינטימי יותר. זו לא הרצאה מייגעת, אלא שיעור מעניין וזורם, הכולל דוגמאות ושיתוף של כלל התלמידים.

התחלתי להרוויח כבר במהלך הלימודים

כבר במהלך הקורס התחלתי לסחור ולהרוויח. מכירים את זה שהמרצה נותן שיעור בית ואתם מתבאסים רצח? אז מבחינתי, במכללה שיעורי בית תמיד היו בשורה טובה – כי הם היוו סיכוי להרוויח עוד כסף. הכלים שקיבלתי בשיעורים תורגמו למעשים במהירות, וכאשר נתקלתי בבעיות – המרצה היה זמין לסייע לי. ואגב, הוא לא היה שם בשבילי רק במהלך הקורס, גם היום, אחרי שהקורס נגמר, אני יודע שאני יכול להרגיש בנוח להתקשר אליו ולהתייעץ בכל בעיה. 

הכנסה פסיבית משמעותית, לצד העבודה הרגילה

אם אתם מחפשים סיפורים על קורס שמשנה את החיים ומאפשר לעזוב את העבודה – תחפשו במקום אחר. אני עדיין עובד, אבל יש לי הכנסה נוספת שמגיעה אליי בלי יותר מדי מאמץ. אני עובד במשרה מלאה כסוכן ביטוח, אבל שלוש פעמים בשבוע אני חוזר הביתה, מוריד את התיק, מכין כוס קפה ומתיישב מול המחשב. לא, אני לא רואה כדורגל (את זה אני עושה בימים אחרים), אלא יושב מול המחשב וסוחר במניות – מיישם את העקרונות שלמדתי בקורס ומרוויח.

כבר קניתי אוטו חדש, שכולו מומן מהשקעות בשעות הפנאי

לפעמים, במהלך המסחר בבית, אני נתקל בהתלבטויות ולא יודע כיצד להמשיך, אבל במקרה כזה אני מתקשר למרצה שלי מהקורס, שתמיד זמין לכל בעיה, כך שלמעשה, תהליך הלמידה שלי לא הסתיים עם הקורס. אני עדיין בתחילת דרכי בתחום, אבל מצליח להגיע להכנסות יפות, ומפה לשם כבר קניתי אוטו חדש, שכולו מומן מהשקעות בשעות הפנאי.

אם גם אתם מרגישים שכסף הוא אפשרות שנמצאת אצלכם ביד, אבל לא יודעים איך לממש אותה, אני ממליץ ללמוד מהמקצוענים של מכללת מגמות איך לייצר הכנסה פסיבית. ואגב, מידע פנימי שהגיע אלי: אם תירשמו עד סוף החודש תוכלו ליהנות מהנחה מיוחדת על הרשמה ללימודי שוק ההון.

בואו לעשות כסף מהתחביב שלכם – הנחה מיוחדת על מסלול לימודי שוק ההון לנרשמים עד סוף החודש

    השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך