ההחלטה שעוזרת לי לשמור על החיים שלי כל יום (וחסכה לי די הרבה כסף)

967 צפיות

היום בו החלטתי להפסיק לסמוך על אחרים והתחלתי לסמוך על עצמי היה יום משמעותי | לשמחתי הייתה לי מערכת בטיחות שעזרה לי לקיים את ההחלטה הזאת ועל הדרך שומרת עלי כל יום | איזו מערכת יכולה להציל את החיים שלנו שניה אחת לפני שנהיה מאוחר מדי?

בשנת 2017 הגעתי להחלטה.

נסעתי לבקר חברה במושב בשרון. בעצם, יותר נכון – התכוונתי לנסוע לבקר אותה. עוד במהלך הנהיגה ברחובות תל אביב, בעודי נוסעת לכיוון היציאה לכביש איילון צפון, רוכב אופניים חשמליים שלא שם לב אליי (וגם לחוקי התעבורה) רכב נגד כיוון התנועה והתקרב אליי במהירות.

אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתי שמה לב אליו שנייה אחת מאוחר יותר. בלמתי בפתאומיות וכמעט גרמתי לתאונת שרשרת ברחוב. חצי שעה מאוחר יותר, כשסוף-סוף הפסקתי לרעוד, הגעתי להחלטה אחת: אני אמנם נהגת זהירה ומתחשבת, אבל זה לא מספיק ובכביש לא אסמוך יותר על אף אחד – חוץ מעל עצמי.

מה עשיתי עם ההחלטה הזאת?

התחלתי לחקור על מערכת בטיחות לרכב. לא הסתפקתי רק בחיפוש אינטרנטי ובהשוואת מחירים וביררתי עם חברים שכבר מחזיקים במערכת כזאת על מה הם ממליצים.

הקריטריונים שהנחו אותי היו פונקציות כמו התרעה על אי-שמירת מרחק מהרכב שלפניי והתרעה על חריגה מהמהירות המותרת. שתיהן קריטיות עבורי כדי לשמור על תשומת לב מקסימלית בזמן הנהיגה, וכמובן – התרעה על הולכי רכב ורוכבי אופניים, שגם דעתם (כמו שלי), עלולה להיות מוסחת, בין היתר, בשל שימוש בטלפון.

הקריטריון השני היה – נו, מה לעשות – המחיר. כן, אני רוצה לשמור על עצמי, וזה לא דבר שניתן לתמחר כספית, אבל המשכורת שלי עדיין צריכה להספיק לשכר דירה והוצאות מחיה אחרות. נכון שמדובר בהוצאה חד פעמית, אבל אני עדיין רוצה שהיא תהיה בגבולות הסביר.

הקריטריון השלישי היה נוחות השימוש. לא בא לי להתקין מערכת סופר-מתוחכמת שבחיים לא אצליח להבין את כל הפונקציות שבה. אני רוצה משהו פשוט וברור.

כבר מעיון באתר של החברה המובילה המייצרת את מערכת הבטיחות גיליתי שעומדות בפניי מספר אופציות ומספר פונקציות שונות: המערכת הבסיסית היא המתריעה על סטייה מהנתיב, התנגשות ברכב מלפנים בדרך עירונית ובין-עירונית ומפני אי-שמירת מרחק מהרכב מלפנים.

מערכת נוספת מציגה את ההתרעות האלו, לצד התרעות על סכנת התנגשות בהולכי רגל ורוכבי אופניים (באור יום בלבד) ואף מזהה תמרורי מהירות וכך מתריעה בפני חריגה מהמהירות המותרת (וגם מתאימה לנוהל 151 של משרד התחבורה – דבר שעשוי לחסוך לי הרבה כסף).

רגע, מה זה בעצם נוהל 151 של משרד התחבורה ואיך זה יכול לחסוך לי?

אה, מצחיק שאתם שואלים כי התשובות קשורות זו לזו. נוהל 151 של משרד התחבורה מציע לבעלי כלי רכב פרטיים משומשים הנחה מצטברת של עד 1,500 ש"ח במשך שלוש שנים באגרת הרישוי (כן, אגרת התשלום לטסט המפורסמת) למי שמתקין מערכת בטיחות החל מה-19/9/2017.

כלומר, לא רק שאתם שומרים על עצמכם ועל הנוסעים האחרים ברכב, אתם עשויים להיות זכאים גם להנחה של 700 ש"ח באגרת הרישוי לרכב בשנה הראשונה, 700 ש"ח בשנה השניה, ו-100 ש"ח בשנה השלישית (בכפוף לזכאות שלכם, כמובן).

ומה אתם צריכים לעשות כדי שזה יקרה? כלום. החברה שתתקין לכם את מערכת הבטיחות מעבירה דיווח שוטף למשרד התחבורה על התקנות המערכת בכלי רכב שהוגדרו על ידי המתקין. מה זה אומר? שגם הבירוקרטיה נחסכה מכם.

אז מה המחיר?

המערכת הפופולרית בשוק מוצעת כיום ב-2,100 ש"ח כולל התקנה ומע"מ עם אחריות ל-12 חודשים.

אז תעשו את החשבון: רוכשים מערכת ב- 2,100 ש"ח, ואז מקבלים הנחה באגרת הרכב של 1,500 ש"ח. בנוסף, חברות הביטוח נותנות הנחה על ביטוח החובה למי שמתקין מערכת בטיחות ברכב, מה שנותן בדרך כלל עוד כמה מאות ש"ח של חיסכון בשנה (את גובה ההנחה על הביטוח כל אחד יכול לבדוק במחשבון ביטוח רכב באתר משרד האוצר).

ואיך זה לנהוג עם המערכת?

האמת? ממש נוח! קודם כל, קיימים עשרות מתקינים מורשים בפריסה ארצית והיה לי ממש נוח למצוא מישהו קרוב אליי (למי שלא רוצה לנסוע למתקין מורשה, יש אפשרות להתקנה גם בבית הלקוח בתשלום נוסף). ההתקנה עצמה ארכה קצת יותר משעה, בדיוק הזמן שמספיק לצפייה בפרק החדש של הסדרה האהובה עליכם.

מבחינת נוחות השימוש, מהר מאוד הסתגלתי להתרעות (מהם קצת חששתי בהתחלה) וגיליתי כמה הם עוזרים לחוויית הנהיגה ולערנות שלי. וגם – עליי להודות – זה שיפר לי לחלוטין את סגנון הנהיגה. עכשיו אני מאותתת יותר במעבר בין נתיבים, שומרת יותר מרחק מהרכב שמלפנים ופשוט נוהגת נכון ובטוח יותר.

ולסיום, אגלה לכם סוד: כדי להפסיק לחלוטין את ההתרעות – פשוט תנהגו זהיר יותר. זה ממש לא בשמיים.

המציאות היומיומית רק מחזקת העובדה,  אתם חייבים להתקין מערכת בטיחות ברכב!

*  התמונות והדמות בכתבה הם להמחשה בלבד.

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!

    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך