מה יקרה לנהג יפני שישרוק תוך כדי נסיעה? 5 אמונות טפלות של נהגים

703 צפיות

נהגים בכל העולם מבצעים טקסים שונים מתוך אמונה שזה מה שישמור עליהם ועל יקיריהם בזמן נהיגה, אבל אם נודה באמת – על הכביש זה כנראה לא מספיק • 5 אמונות מעניינות ומפתיעות מרחבי הגלובוס • מערכת בטיחות שתשמור על החיים בכביש בנוסף לאמונה או תפילה

טפו טפו טפו, שלוש דפיקות על השולחן או בקשת משאלה מול כוכב נופל, אמונות טפלות עדיין מושרשות בחברה, גם בישראל. כך למשל, גם אם אנשים יטענו כי הם אינם מאמינים באמונות טפלות, לא בטוח שכשחתול שחור יחצה מולם את הכביש – לא תחלוף בראשם המחשבה שמדובר סימן רע.

מחתול שחור ועד שריקה: 5 אמונות טפלות של נהגים ברחבי העולם

אמונות טפלות הן מעין טקס אישי, שאינו נסמך על עובדות מוכחות, שאחד מעיקריו הוא להביא מזל למבצע אותו או כלפי אדם אחר. אחד המקומות בו באות לידי ביטוי האמונות הטפלות הוא תחום הנהיגה, כאשר נהגים בכל העולם מבצעים טקסים שונים מתוך אמונה שזה מה שישמור עליהם ועל יקיריהם בזמן נהיגה.

לעבור בכתום בשלום

את הרשימה שלנו פותחת אמונה אוניברסלית המשותפת לנהגים ברחבי העולם. כולם יודעים שבכביש יש סיכונים שונים, ואחד מהם הוא נסיעה באור כתום. על פי האמונה הזו, כדי לבטל את הסכנה של נסיעה באור כתום (או לפחות להפחית אותה) על הנהג לגעת בגג המכונית. יש מקומות בהם זה הפך לטקס שלם שכולל גם נישוק של היד, אבל אנחנו ממליצים לכם פשוט לא להסתכן ולנסוע רק באור ירוק.

מה עושים נגד חתול שחור?

בתרבויות שונות מקובל לחשוב שמפגש עם חתול שחור עלול להביא מזל רע, אבל האם ידעתם מה צריך לעשות כדי לנטרל את ההשפעה? מסתבר שהנהגים היפנים יודעים. ביפן, כאשר חתול שחור יחצה את הכביש בשעת נסיעה, יסמן הנהג איקס באמצעות ידו הימנית בצדה השמאלי של השמשה הקדמית.

via GIPHY

לשרוק לנחש

האם חשבתם פעם שיכול להיות קשר בין שריקה לנחשים? על פי האמונה הטפלה הזו, שמגיעה גם היא מיפן, שריקה במכונית בעת לילה תגרום להופעתו של נחש.

למה האמריקאים מפחדים ממכוניות אדומות?

גם צבע המכונית תופס מקום ברשימת האמונות הטפלות שלנו. אמונה טפלה שמקורה כנראה בארה"ב, גורסת כי מכונית אדומה עשויה להיתפס ביותר עבירות תנועה ממכונית לבנה.

האמונה של נהגי המירוצים: רק לא ירוק

ואם בנהיגה עסקינן, אי אפשר בלי להתייחס לאמונה הטפלה של נהגי המרוצים, שנמנעים משימוש במכוניות ירוקות מאז ההתרסקויות של נהגי המירוץ לי אולדפילד וגסטון שברולט, שבראשית המאה ה-20 נהגו במכונית ירוקה והתרסקו אל מותם.

על הכביש – יש מה לעשות כדי להבטיח שהנסיעה תעבור בשלום

אנחנו לא מזלזלים בכוחה של האמונה, אלא רק רוצים להסב את תשומת לבכם. הכביש הוא מקום מסוכן, יעידו על כך תאונות הדרכים הרבות ומניין ההרוגים הגבוה מדי שנה. לכן, לצד האמונות הטפלות, אנחנו צריכים לעשות כל שביכולתנו כדי להבטיח שהנסיעה תעבור בשלום.

 

כאשר אתם נוהגים בכביש אתם משתדלים לעשות את זה הכי בטוח שאפשר, אבל לא משנה כמה אתם מרוכזים, בסופו של דבר אתם בני אדם. לפעמים אתם מאבדים ריכוז, ולפעמים משהו חומק מעיניכם – מערכת בטיחות היא אמצעי מציל חיים שאתם פשוט חייבים. מערכת הבטיחות לא נרדמת ולא מאבדת ריכוז. היא נמצאת שם כל הזמן כדי שתוכלו לשוב הביתה בשלום.

למה מערכת הבטיחות של מובילאיי זכתה לכזה מוניטין גבוה?

ואם אתם כבר חושבים על מערכת בטיחות, למה שלא תבחרו באחת ממערכות הבטיחות המובילות מסוגה בעולם? הטכנולוגיה של מובילאיי פותחה במשך שנים רבות והיא משלבת ראייה מלאכותית ומערכות התראה מתקדמות.

ייחודה של חברת מובילאיי והטכנולוגיה החדשנית שלה לא נעלמו מעיניה של חברת אינטל העולמית, שרכשה בשנת 2017 את מובילאיי הישראלית עשרות מיליארדי שקלים.

למה כדאי למהר ולהתקין מערכת בטיחות ממש עכשיו?

בידכם הזדמנות גם להבטיח נסיעה זהירה ובטוחה יותר – וגם לחסוך כסף: על פי נוהל 151 של משרד התחבורה, באם תותקן ברכבכם מערכת בטיחות,  תוכלו להינות מהנחה מצטברת של עד 1,500 שקלים באגרת הרישוי לרכב שתתפרס על פני 3 שנים, כאשר בשנתיים הראשונות תתקבל הנחה של 700 שקלים בתשלום אגרת הרישוי, ובשנה השלישית הנחה של 100 ש"שקלים נוספים. ההנחה תינתן לכלי רכב פרטיים ומסחריים עד 3.5 טון שנרשמו לתנועה מיום ה-1.1.2000 ועד ליום 1.5.2017, וזאת בתנאי שבכלי הרכב הותקנו החל מתאריך (ולא לפני) 19/09/2017 מערכת הבטיחות כנ"ל.

אבל תקציבו של משרד התחבורה לצורך כך קצוב, וכך גם כמות המערכות שימכרו בהנחה. מהסיבה הזו, כדאי למהר ולהתקין את מערכת הבטיחות של מובילאי כבר עכשיו.

לבדיקת זכאותך ולקבלת פרטים אודות ההטבה והזמנת המערכת לחצו כאן.

על הכביש – אמונות טפלות לא מספיקות! התקינו עכשיו מערכת בטיחות ושמרו על חיי המשפחה

*התמונות והפרטים בכתבה הם להמחשה בלבד.

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!
    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך