נוהגים ומסמסים? הנה הסיבה שתגרום לכם להפסיק אחת ולתמיד!

783 צפיות

למעלה מ-100 אלף דו"חות נרשמים בשנה על עבירות של שימוש בסלולרי בנהיגה, בסכומים של כאלף שקל לדו"ח בתוספת נקודות. ועדיין, מרבית הנהגים חושבים לעצמם "זה רק שתי שניות… מה כבר יכול לקרות?"

זה כבר הפך מזמן למכת מדינה, ואפילו ברמה של מכה עולמית: אנשים נוהגים ומסמסים. ההתראות, האזהרות, הדו"חות והנקודות לא עוזרות. ברגע ש"התקבלה הודעה" או צפצוף של הווטסאפ נשמע במכשירכם, ותוך כדי שאתם נוהגים, אתם לא עומדים בפיתוי ובודקים בסמארטפון מה רוצים מכם עכשיו. חלק רק מציצים לבדוק את ההודעות, ואחרים מרחיקים לכת ואפילו עונים תשובה והכל תוך כדי נהיגה. המבט מוסט מן ההגה ומהדרך בין אם זה לשתי שניות או לעשר שניות – והתוצאה יכולה להיות הרת אסון. ממתי לסכן את החיים שלך ושל אחרים הפך להיות דבר לגיטימי?

shutterstock_228576520

רק שתי שניות… מה כבר יכול לקרות?

זה נכון, אנחנו חיים בעולם מהיר, דינאמי, קצבי, של סיפוקים מידיים והנאות זמניות. בכל רגע קורה משהו חדש, מעניין ומסקרן. התקשורת הניידת נמצאת בכיס שלנו, והעולם כבר מזמן הפך לכפר גלובלי אחד ענק. אנחנו מדברים עם מי שאנחנו רוצים מתי שמתחשק לנו, אם זה בדיבור, בצ'אט, בוידאו, בהודעות ועוד. אבל המצב שונה בתכלית כשמדובר בזמן הנהיגה. האמנם? מחקרים מקיפים שנערכו בשנים האחרונות מצאו שמסרונים הפכו לחלק מרכזי בשגרה היומיומית של כולנו – כמעט 70% מהאוכלוסיה המערבית משתמשים במסרונים באופן שוטף במהלך היום.

מה שמפתיע שהסיכון בזמן הנהיגה ברור וידוע לכול וסקרי דעת קהל הראו ש-90% מגנים את התופעה ומודעים לסיכון. אך למרות רמת המודעות, הנתונים בשטח מראים כי היישום והמניעה העצמית הם אפסיים. אחד מתוך ארבעה נהגים היום מודה שהוא מסמס או מתכתב בזמן הנהיגה (מדובר רק על אלו שאכן מודים במעשיהם) ומעל ל-100 תאונות מדווחות בשנה מקורן בהיסח הדעת או כתוצאה משימוש בלתי חוקי בסלולרי בזמן הנהיגה. למעלה מ-100 אלף דו"חות נרשמים בשנה על עבירות של שימוש בסלולרי בנהיגה, בסכומים של כאלף שקל לדו"ח בתוספת נקודות. ועדיין, מרבית הנהגים חושבים לעצמם "זה רק שתי שניות… מה כבר יכול לקרות?"

הפיתוח הישראלי שמשנה את כללי המשחק

בעוד החקיקה מרתיעה חלק מהנהגים, והקמפיינים התקשורתיים מעלים את רמת המודעות בקרב הציבור, נדרש פתרון מיידי שמסוגל לסייע לנהגים בלתי ערניים ולמנוע תאונות הנגרמות מחוסר תשומת לב. איווקס הוא פיתוח ישראלי שצובר פופולריות עצומה בישראל, בארה"ב, אירופה ובעולם כולו שבמרכזו נמצאת מערכת מתקדמת למניעת תאונות.

המערכת כבר מגיעה כסטנדרט במכוניות יוקרה חדישות וניתן להתקין אותה בעלות נמוכה בקניית רכב חדש וגם בכל רכב קיים לא משנה מה גילו, הסריקה מתבצעת בכל תנאי שטח וכל תנאי מזג אוויר כך שבעצם היא פועלת ללא הפסקה.

shutterstock_170108288

במקרה שהנהג הסיט את מבטו מהכביש או דעתו הוסחה מכל סיבה שהיא, ובו בזמן נכנס גורם זר לנתיב הנסיעה כגון הולך רגל, כלי רכב, אופניים או קטנוע – המערכת קולטת את הסכנה תוך מיקרו-שניות ומתריעה לנהג לקחת שליטה על הרכב. במצבים שכאלו ניתן למנוע תאונה לא נעימה ואפילו אסון גדול בהבדל של פחות משנייה אחת.

אם הסיבה הזאת לא מספיקה לכם, כדאי לדעת שהתקנת מערכת למניעת תאונות מקנה הנחה משמעותית בביטוח החובה לרכב ברוב חברות הביטוח בישראל, זאת הודות לרפורמה החדשה שהונהגה במהלך שנת 2016 ע"י משרד האוצר. השורה התחתונה היא כמובן שבשום מקרה אין להסיט את העיניים מהדרך בזמן הנהיגה ותמיד חשוב לנסוע בזהירות ובמלוא האחריות, בין אם אתם נוהגים לבדכם באוטו או שאתם מסיעים בני משפחה או חברים.

אבל ליתר ביטחון וגם מטעמי חיסכון – מערכת למניעת תאונות כמו איווקס יכולה לסייע לכם ברגע הקריטי להפוך שתי שניות מאסון בטוח למצב שיסתיים בשלום.

לבדיקת התאמת המערכת לרכבכם, מלאו את הפרטים ונציג מומחה יחזור אליכם    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך