רוצה לשמור על בטיחות ילדיי ברכב

285 צפיות

הנה כמה נתונים מפחידים. 40% מהילדים בגילאי 15-0 במדינת ישראל נוסעים בצורה לא בטיחותית ברכב – מתוך כלל הילדים שנבדקו 60% היו חגורים כהלכה, כ 30% היו חגורים שלא כהלכה וכ 10% לא היו חגורים כלל.

אין מה לעשות, הכניסה לרכב הופכת לחוויה אחרת לחלוטין מהרגע שאת הופכת להיות אימא. פתאום, במקום לדאוג רק לכך שתגיעי ליעד שלך בזמן ובבטחה, יש לך עוד אלף דאגות על הראש ומחשבה אחת עיקרית – שילדייך יגיעו לשם בשלום ובחתיכה אחת. כנראה שזה קשור לעובדה שתאונות דרכים הם הסיבה המובילה לתמותת ילדים בישראל, ואחת הסיבות העיקריות להיפגעות ילדים באופן כללי. זה מסוכן, זה מפחיד ובתור אימא, אני נלחצת בכל פעם מחדש כשאני נכנסת לאוטו עם ילדיי, ולא חשוב לאן אנחנו נוסעים. למזלנו, ישנם דרכים רבות להגן על הילדים שלנו בעת נסיעה ברכב, ואם עושים הכל כמו שצריך, ונוהגים בזהירות, אין סיבה למפגע מיותר או לא הכרחי.

לפני הכל הנה כמה נתונים שודאי יפחידו אתכם; 40% מהילדים בגילאי 15-0 במדינת ישראל נוסעים בצורה לא בטיחותית ברכב. מתוך כל הילדים שנבדקו, 60% היו חגורים כהלכה, 30% היו חגורים שלא כהלכה ו- 10% לא היו חגורים כלל, על פי מחקר של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. עוד עולה מהסקר כי קבוצת הסיכון העיקרית היא ילדים בני 9-5 שנים – בקבוצה זו מעל 40% מהילדים אינם חגורים כלל או אינם חגורים כמו שצריך.

shutterstock
shutterstock

לבחור את הכיסא לרכב הטוב ביותר

מאוד חשוב להתאים את כיסא הרכב בו יישב ילדכם באוטו לגיל, גובה ומשקל שלו. תמיד תדאגו לקרוא את הוראות היצרן ותוודאו שהכיסא שיש לכם הוא הטוב ביותר עבור ילדיכם. חשוב מאוד להתקין את הכיסא כמו שצריך כדי שהכיסא לא ישתחרר חס וחלילה באמצע הנסיעה. כיסאות ילדים לרכב יושבים ומתאימים בצורה שונה לסוגי רכב השונים, לכן מאוד מומלץ לפני הקנייה לבדוק מהו סוג הכיסא המתאים ביותר עבור הרכב שלכם. זכרו, לא תמיד הכי יקר הוא דווקא הכי טוב, גם כיסא פשוט, קל ונוח יכול לעשות את העבודה בתנאי שאתם מתקינים אותו כמו שצריך ברכב המתאים לו.

הושבה על פי גיל

זו נקודה מאוד חשובה שרוב ההורים בישראל פשוט מתעלמים ממנה! מומלץ מאוד להושיב ילדים עד גיל שנתיים במושב בטיחות בכיוון המנוגד לכיוון הנסיעה ובכיסא האחורי בלבד, למען בטיחותם המרבית. לא כולם יודעים זאת, אבל בהרבה רכבים יש גם כרית אוויר במושב שלצד הנהג והושבת תינוק לצד הנהג במושב בטיחות נגד כיוון הנסיעה עלולה לסכן את חיי התינוק במקרה של תאונה.

בגילאי 1-3 אפשר להעביר אותם לכיסא שפונה לכיוון הקדמי של הרכב, אבל עדיין מומלץ להשאירו בכיסא האחורי של הרכב. הושבתם חגורים במושב בטיחות מאחור היא הדרך הבטוחה ביותר להסיע פעוטות. מגיל 4 ועד גיל 9, ילדים אמורים לשבת במושב הגבהה (בוסטר) וזה בנוסף לשימוש בחגורת הבטיחות. למרות החשיבות שבדבר, גם פה רוב ההורים לא יודעים מה זה בוסטר. אל תושיבו את ילדיכם בכיסא הקדמי רק כי הוא ממש רוצה, זה מסוכן ומאוד לא בטיחותי. ומה שלא תעשו, אל תושיבו את התינוק שלכם מול כרית האוויר בכיסא הקדמי, זה מסוכן מאוד ועלול להיגמר באסון.

חשוב לחגור, גם מאחור

זיכרו, רוב התאונות קוראות בנסיעות עירוניות במרחק של עד עשר דקות מהבית מאחר והורים הרבה פעמים לא דואגים לעמוד בתנאי הבטיחות כאשר מדובר בנסיעות קצרות. לא חשוב לאיזה מרחק אתם נוסעים, תדאגו לחגור את ילדיכם כמו שצריך ולהושיב אותם בכיסא הכי בטיחותי עבורם.

מערכת למניעת תאונות דרכים

לאחרונה מצאתי עוד דרך מצוינת להגן על הילדים שלי בזמן נסיעה. מדובר במערכת חכמה למניעת תאונות דרכים. מערכות ההתראה הללו משתמשות למעשה בחיישנים על מנת לקבל אינפורמציה מהכביש בזמן אמת, ומייצרות התרעות קוליות וויזואליות כדי לעזור לנהג להגיב בזמן הנכון וכך גם למנוע תאונות מיותרות. אני באופן אישי החלטתי להתקין מערכת כזו ברכב שלי מאחר ומצאתי את עצמי מבלה שעות רבות ברכב, עם ילדיי, והרגשתי צורך לקבל תחושת בטיחות נוספת בזמן הנהיגה, שלא קיבלתי לפני כן מהרכב שלי.

תהליך התקנת המערכות היה קל פשוט. אני ספציפית בחרתי לעבוד עם מערכת איווקס אחרי ששמעתי עליה מספר המלצות חמות מחברים. ההתקנה בוצעה על ידי מתקין מוסמך שהגיע עד אליי הביתה להתקנה. הפעלת המערכת עצמה היא גם יחסית מאוד קלה וידידותית למשתמש והיא מופעלת באופן אוטומטי כאשר אני מתניעה את הרכב שלי. כמו כן, יש להם מוקד שירות שזמין לשאלות, הסברים, שירות תיקונים ומתן פתרונות במקרים שונים, בין היתר גם וכשיש צורך בהמצאת אישורי התקנה לחברות הביטוח. בקיצור, הם דואגים להכל ואני מרגישה יותר בטוחה בזמן שאני מסיעה את ילדיי לבית הספר.

אני ממליצה גם לכם לוודא שאתם דואגים לכל הדברים החשובים הללו כמו שצריך. ולמקרה שגם אתם כמוני עושים כל מה שאפשר כדי לוודא את בטיחותם של ילדיכם, אבל עדיין לא מרגישים מספיק בטוחים, אני בהחלט ממליצה להוסיף לרכב שלכם מערכת למניעת תאונות דרכים לתחושה האישית שלכם.

טכנולוגיה ישראלית שתגן על ילדכם ותגרום לכם להרגיש בטוח 

מלאו את הפרטים שלכם ונציג יחזור אליכם בהקדם


    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך