לפני תואר ראשון ומתלבטים מה ללמוד כדי להשתלב בהצלחה בהייטק בסוף הלימודים?

4,253 צפיות

הנה כל מה שאתם רוצים וצריכים לדעת על מסלול הלימודים החדש שיהפוך אתכם למומחי מערכות מידע ו-Big Data, ולבעלי המקצוע המבוקש ביותר במאה הנוכחיתלמה?

עולם המדע, התעשיות השונות ומאגרי הנתונים מספקים מדי יום כמויות מידע עצומות של מידע שכמעט בלתי אפשרי להתמודד איתן. זו הסיבה שאנשי מפתח רבים בתעשיית ההייטק מכנים את המאה הנוכחית בשם Big Data.

כדי לנתח את הנתונים האלה צריך פתרונות הכוללים ידע סטטיסטי נרחב ויכולות חישוב מתוחכמות. הבעיה היא שכיום יש מחסור ניכר במומחים בתחום הזה, והצפי הוא שהמחסור יימשך בעשור הקרוב לפחות, עד שאותם מומחים יצליחו להדביק את הפער. עולם התעשייה והפיתוח מחפש נואשות אחר מומחי נתונים שיתרגמו את מאגרי המידע העצומים הללו לידע – וכאן אתם נכנסים לתמונה.

למה דווקא תואר ראשון במערכות מידע ולא קורס מקצועי?

תואר ראשון במערכות מידע וביג דאטה הוא חיוני מבחינה מקצועית. נכון, ניתן לקחת היום קורסים ממוקדים שאורכים זמן קצר יחסית, אך הם מקנים הכשרה מקצועית בלבד ומסייעים במציאת עבודה התחלתית בתחום. לעומת זאת, תואר ראשון מעניק ידע נרחב ופרקטיקה עמוקה יותר, לצד ניסיון התחלתי שיהפוך אתכם למועמדים ראויים יותר בהרבה משרות התחלתיות וגם מאוחר יותר, כשיגיע הזמן להתקדם.

מעבר לכך, תואר ראשון במערכות מידע מאפשר לסטודנטים היכרות עם אנשים רבים יותר המחוברים לתעשייה וכבר נמצאים בה, כמו מרצים בעלי ניסיון ענף בתעשייה.איפה?

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן פיתח מסלול לימודים ייחודי העונה בדיוק על הצרכים של התעשייה כיום – לצד הצרכים הדינמיים של הסטודנטים הלומדים בו. מסלול הלימודים המוצע הוא תואר B.Sc במערכות מידע, עם מתן יתרון לתחום ה-Big Data.

התואר מתפרש על פני 3 שנים ונלמד בשעות אחר הצהריים והערב, כך שהוא מתאים במיוחד לסטודנטים עובדים שלא צריכים לבחור בין תואר לעבודה. יתרה מכך – הוא מאפשר לסטודנטים למצוא עבודה בתחום כבר בשנה השנייה או השלישית ללימודים.

הלימודים מתנהלים בכיתות תרגול קטנות, תוך דגש על תשומת לב אישית מהמרצים, הבונה הוראה איכותית יותר, הן של המרצה והן של המתרגל. במהלך הלימודים, הסטודנטים בתואר יעברו התנסות מעשית בהקמת חברת סטארט-אפ בתחום מערכות המידע והבינה העסקית, ויקבלו הזדמנות ייחודית לעבור התמחות בחברות ההייטק והתוכנה המובילות ביותר במשק הישראלי, ביניהן חברת Mia Analytics  – נציגת SAS בישראל.


כרטיס הכניסה שלכם לעולם ההייטק! השאירו פרטים >

  השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך


  מה לומדים?

  הבנייה המושכלת של התואר מקנה לסטודנטים את הבסיס והיסודות החזקים והרחבים ביותר לצורך התפתחות הדרגתית בלימודי מערכות המידע וכניסה לתחום ה-Big Data, המצריך ידע וניסיון מעשי בניהול תכנות נתונים, אפיון של מחסני נתונים עצומים ויכולת אנליטית מעולה כדי להתנהל באפקטיביות בתחום.

  שנה א' בתואר ראשון במערכות מידע נועדה להקנות לסטודנטים את השיטות והעקרונות לאפיון, ניתוח ועיצוב מערכות מידע, לצד הקניית מושגי יסוד במדעי המחשב, מיומנות בתכנות באמצעות שפת Python, מושגי יסוד במתמטיקה בדידה המשמשים בסיס לכל המקצועות של מדעי המחשב, וכן להכיר להם את ההיבט ההיסטורי והפילוסופי של החישוב במדעי המחשב ומערכת המידע.

  בשנה ב' של התואר הסטודנטים יצברו ידע תיאורטי ומעשי משמעותי שיכניס אותם ללב עולם מערכות המידע באמצעות קורסים לבניית מערכת מידע וניסיון מעשי בפיתוח וניהול של המערכת, ניהול Big Data באמצעות מערכת לניהול בסיס נתונים, סטטיסטיקה מתקדמת ותכנות מתקדם. לסטודנטים תינתן גם ההזדמנות להכיר ברמה האקדמית והמעשית את תחום הסייבר – זיהוי סיכונים ותקיפות והדרך להתגוננת ותגובה כנגד.

  בשנה ג' של התואר הסטודנטים יעברו התמחות ממושכת בבינה עסקית וכריית נתונים מה-Big Data הארגוני לצורך הפקת תובנות וידע חיוניים. הם יתמקצעו בתחום הבינה העסקית תוך התמקדות בניהול ואפיון מחסני נתונים, יכירו מושגי יסוד בתחום האופטימיזציה, ילמדו תכנון וניהול מסדי נתונים SQL לצד מבוא להתנהגות ארגונית ויקבלו הזדמנות יקרה מפז ליישם את הידע התיאורטי שצברו במהלך התואר באמצעות פרויקט המבוסס על מערכות מידע וביג דאטה.

  למי זה מתאים?

  אם יש לכם חשיבה מתמטית, ציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה ובחלק הכמותי בפסיכומטרי, ואתם מחפשים מה ללמוד במחשבים – זוהי הבחירה החכמה ביותר שתוכלו לעשות כיום. המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן אף מציע מכינה לפני הלימודים, כדי לאפשר לסטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לשפר את הישגיהם במתמטיקה.


  הזדמנות בתואר ראשון במערכות מידע


  סיימתם את הלימודים? מצוין! השוק מחכה לכם

  בוגרי מערכות מידע יכולים למצוא מגוון משרות בסיום התואר – הביקוש למומחים בתחום הולך וגובר וניתן למצוא משרות בחברות הייטק גדולות במגזר הציבורי והפרטי, וכן בארגונים ומוסדות שנים, בהתאם להעדפות האישיות.

  בין המשרות המוצעות למומחי מערכות מידע: ניהול פרויקטים, ניהול מוצר, פיתוח, אפיון מערכות, ניהול טכני, אבטחת מידע, יישום והדרכה ועוד. מיותר לציין כי מדרגות השכר עולות עם כל שנת ניסיון ומומחה מערכות מידע בעל ניסיון של שנים ספורות בלבד יכול להגיע למשכורת מכובדת ביותר, בתנאי עבודה מצוינים, כנהוג בעולם ההייטק הישראלי.


  מספר הנרשמים לתואר מוגבל – הבטיחו את מקומכם לשנת הלימודים 2019/20 >>

   השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

   לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך