5 דברים שחשוב לדעת על עולם הבלוקצ'יין

2,976 צפיות

אם גם אתם לא מפסיקים לשמוע על הביטקויין ועל הבלוקצי'יין בכל מקום, זה לא במקרה • מסתמן כי טכנולוגיית הבלוקצ'יין כאן כדי להישאר – וכדאי להבין בדיוק במה מדובר ואיך עושים מזה כסף • ארתור קורול, מומחה מטעם מכללת מגמות עושה סדר ועונה על כל השאלות

בתור מומחה למסחר בשוק ההון, אני מקבל פניות ושאלות רבות על הבלוקצ'יין, בעקבות עלייתם המטאורית של המטבעות הדיגיטליים, לכן החלטתי לרכז את הדברים החשובים לרשימה אחת שתסייע לכם להתמצא בעולם הזה, שהולך ותופס תאוצה, ומסתמן כמגמה שתלך ותימשך.

הנה כל מה שחשוב לדעת על הבלוקצ'יין, וכיצד הוא קשור למטבעות הדיגיטליים:

1. האם ההתלהבות מהבלוקצ'יין מוצדקת?

כן, נראה שטכנולוגיית הבלוקצ'יין כאן כדי להישאר. מדובר בטכנולוגיה מתוחכמת שמאפשרת לבצע עסקאות בנקאיות ללא גורם שלישי. בעסקאות הנערכות בשוק המסורתי מעורבים שני צדדים ביניהם נערכת העסקה וצד שלישי שמהווה ערב (בדרך כלל הבנק). הבנק מנהל רישום ומעקב של העסקאות, אחראי לסליקה השוטפת ומבטיח לשני הצדדים שהכסף אכן קיים ובעל ערך.

לעומת זאת, טכנולוגיית בלוקצ'יין מאפשרת מעקב אחרי הכסף ללא גורם מתווך ומנהל. המערכת מבוססת על אנשים שונים הבונים סולם דיגיטלי של נתונים מוצפנים. קבוצות של נתונים מוצפנים מצטרפות יחד ומהוות בלוק שנוסף לשרשרת הבלוקים. הבלוקים מוצפנים באמצעות מפתחות פרטיים וציבוריים והעתקים שלהם נמצאים אצל כל משתמשי הרשת. המערכת מאובטחת מאוד, כאשר שינוי בנתונים כמעט בלתי אפשרי, כיוון שיש ליצור אלגוריתם שיעשה שינוי ברוב חשבונות המשתמשים במקביל. לצורך כך דרוש כוח חישובי עצום שכיום נראה כבלתי אפשרי לגיוס.

בלוקצ'יין כטכנולוגיה להעברת כספים כוללת יתרונות רבים שמצדיקים את ההתלהבות הרבה. הניהול המבוזר מעניק ביטחון רב, והצפי הוא שפלטפורמות מבוססות בלוקצ'יין יהפכו לפשוטות יותר לשימוש וכך נפוצות יותר. בנוסף, המערכת מאפשרת לקיים עסקאות באופן מהיר הרבה יותר, ובנקים רבים כבר החלו לבחון שימוש במטבעות המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין.

2. מה הקשר בין בלוקצ'יין לביטקוין?

בלוקצ'יין היא הטכנולוגיה עליה מבוסס ביטקוין, והיא מה שעושה אותו לבטוח לשימוש. כרייה של מטבעות ביטקוין חדשים מבוצעת על ידי תהליכים חישוביים שמייצרים בלוקים. כל בלוק מצטרף לשרשרת הבלוקים שמרכיבה את מערכת הביטקוין, כך שלמעשה ביטקוין מבוסס על בלוקצ'יין. שרשרת הבלוקים שמורה על כל מחשב, וכמו במערכות בלוקצ'יין אחרות, גם כאן כמעט בלתי אפשרי לבצע שינוי בקוד ולגנוב מטבעות ביטקוין- לכן זה נחשב לכל כך בטוח.

3. למי מומלץ לרכוש ביטקוין?

אני לא ממליץ לכל אחד לרכוש ביטקוין, בטח לא למי שאינו בעל ניסיון והבנה בשוק ההון. העליות החדות בשוק הביטקוין והתחזיות החיוביות שאתם שומעים בכל אתר ואתר מפתים אתכם להצטרף להצלחה, אבל חשוב שתבינו שזה לא משחק.

אם אין לכם הבנה בשוק כדאי שתיקחו נשימה עמוקה לפני שאתם קופצים למים. אתם שומעים על העלייה המטאורית של הביטקוין ורוצים להצטרף להצלחה, אבל אם אתם לא מבינים בזה – אתם עלולים לספוג הפסדים כבדים. המטבעות הדיגיטליים תנודתיים מאוד, והשקעה לא נכונה עלולה לגרום לכם להפסד מהיר. הכסף הדיגיטלי לא יברח, ותמיד תוכלו להשקיע בו ובדברים אחרים, אבל חשוב שקודם כל תלמדו על התחום.

4. ממה צריך להיזהר אם מחליטים לרכוש ביטקויין?

מלבד היותו מטבע תנודתי מאוד, העולה ויורד במהירות רבה יותר ממטבעות אחרים קיימות גם סכנות אחרות אחרות ברכישת ביטקוין.

אובדן או גניבת ארנק:

את מטבעות הביטקוין שומרים בארנק דיגיטלי, ואם לא תשמרו על הארנק שלכם אתם עלולים לאבד את הגישה למטבעות. כך לדוגמה, ארנק השמור על דיסק און קיי עלול ללכת לאיבוד, וארנק השמור על ענן מוגן בסיסמה שעלולה להישכח.

היעלמות הצד השני:

 עסקאות בטקוין נעשות באנונימיות, ואתם עלולים למצוא את עצמכם בעסקה שלא מתקיימת כמו שציפיתם. כך למשל, האתר בו אתם מפקידים עלול להיעלם פתאום, לכן הקפידו להעביר כסף רק לאנשים וגופים מוכרים.

אובדן ערך:

מטבעות מסורתיים מגובים על ידי בנקים ומדינות, ואילו הביטקוין מבוסס על הסכמת המשתמשים. ערכו של הביטקוין נקבע על פי מידת ההתעניינות בו ואם ההתעניינות תרד ערכו עלול לרדת באופן דרסטי.

5. האם בעתיד הקרוב המטבע הוירטואלי יחליף את הכסף האמיתי?

המטבעות הוירטואליים רק בראשית דרכם, וקשה לספק תחזיות מדויקות על העתיד להתרחש. מצד אחד הנסיקה הקיצונית של המטבעות הדיגיטליים עלולה לרמז על סוף מהיר במיוחד, מצד שני הטכנולוגיה שעומדת מאחוריהם דווקא מעלה את הסיכוי שהם יהפכו לשחקן חזק בשוק הכלכלי. העולם מתקדם כל הזמן לכיוונים דיגיטליים יותר ויותר, וכסף דיגיטלי הוא מהלך טבעי בעולם בו אנו חיים.

בנוסף, המטבעות הוירטואליים כוללים חסרונות וסיכונים רבים וכל עוד לא הצטרפו אליהם גם בנקים גדולים ומדינות קשה לקבוע לאיזה כיוון הם יתפתחו. יחד עם זאת, הטכנולוגיה פורצת הדרך עליה הם מבוססים והעניין הרב שהם מושכים גורמים להם להיות חשובים.

היום זה הביטקוין ומחר משהו אחר – בואו ללמוד איך להרוויח בשוק ההון 

אתם קוראים כתבות באינטרנט בזמן שההזדמנויות שלכם להרוויח ממומשות על ידי אנשים אחרים. עכשיו כולם מדברים על הביטקוין, אבל בשנה הבאה ידברו על אפשרויות השקעה אחרות ועל מתעשרים נוספים. ההמלצה שלי – במקום להישאר מאחור ולגרד את השאריות, בואו ללמוד מהמומחים של מכללת מגמות את כל מה שצריך כדי להרוויח כסף בשוק ההון.

מסלול המסחר בשוק ההון, מכשיר אנשים פרטיים לניהול תיק השקעות עצמי ומסחר בשוק ההון, על מנת שיוכלו לייצר הכנסה שיטתית ממסחר במניות, מדדים, מט"ח וסחורות באופן קבוע, בכל מצב שוק ובמינימום זמן. והחדשות הכי טובות? המסלול אינו דורש רקע מוקדם.

אם תמיד נמשכתם לתחום, חלמתם להכיר את שוק ההון, ללמוד אסטרגיות מסחר שונות, או במילים אחרות – להפוך בעצמכם למקצוענים – זוהי בדיוק הדרך המתאימה לכם.

הכותב, ארתור קורול, הוא מרצה ללימודי שוק ההון במכללת מגמות

אל תישארו מאחור – בואו ללמוד מהמומחים הכל על כלכלת העתיד!
הנחה לנרשמים עד סוף החודש

    השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך