5 דברים שחייבים לבדוק במשקפי מולטיפוקל

391 צפיות

עדשות מולטיפוקל או בשמן הנוסף עדשות רב-מוקדיות (פעם הן גם נקראו עדשות פרוגרסיביות), מחליפות בעצם את הצורך במספר רב של זוגות משקפיים.

מאת המערכת

עם השנים, הן הפכו לפתרון הפופולרי לאנשים המעוניינים לראות טוב לכל טווחי המרחקים, קרוב, רחוק ואזור ביניים, בעזרת זוג משקפיים אחד. חשוב שלא תבלבלו בין עדשות מולטיפוקל לבין עדשות ביפוקל – ביפוקל מגיעות עם קו הפרדה בולט בין שתי העדשות והן נותנות מענה אופטי לשני מרחקים בלבד. לעומתן, עדשות מולטיפוקל נראות כיחידה אחת שלמה ללא קו הפרדה, ורק איתן תוכלו לראות כראוי לכל המרחקים, וללא הגבלה. אם כבר הגעתם למסקנה שמולטיפוקל הוא הפתרון הנכון עבורכם, חשוב שתגיעו מוכנים מראש לחנות, ותדעו מה הקריטריונים שצריך לבדוק בבואכם לרכוש זוג משקפיים חדש.

האופטומטריסט

גשו לבעל מקצוע מוסמך בלבד, אמין ומקצועי. קיימים אופטומטריסטים המתמחים בעדשות מולטיפוקל, והם האנשים הנכונים בשבילכם, כי ידוע שאין תחליף לידע ולניסיון. רק אופטומטריסט מנוסה יידע לדייק בבדיקת הראייה, לקחת מידות נכונות, לבחור מסגרת מתאימה, להתאים לכם עדשה, ולבסוף לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

shutterstock_421008616

הצרכים

שבו עם האופטומטריסט והסבירו לו בפירוט רב ככל האפשר בשביל מה ולמתי אתם זקוקים למשקפיים. כיצד נראה יומכם? כמה שעות אתם בעבודה? מהו תחום העיסוק שלכם? האם אתם יושבים מול מחשב רוב שעות היום או נמצאים בנסיעות? צרכי הראייה של איש מחשבים שונים מאלו של מורה, רואה חשבון, או רופא. תיקון הראייה לו אתם זקוקים אינו דומה לאף אחד אחר, ולכן שלב זה הוא קריטי בהתאמת העדשות. במידה והיו לכם בעבר משקפי מולטיפוקל ציינו מאיזה סוג ואיזו מסגרת.

המסגרת

תמדדו כמה שיותר סוגי מסגרות, פנו לכך שעה או יותר. חשוב לבחור את המסגרת קודם לתכנון העדשות, מאחר והמסגרת תשפיע על התאמתן. הרכיבו את המסגרת ושאלו את עצמכם… האם המסגרת נוחה לי? האם היא לוחצת לי על הראש או על האוזניים? הניעו את הראש מצד לצד ולמעלה למטה ובדקו את יציבותה על האף והראש. אם היא זזה או חלילה נופלת היא איננה מתאימה. עוד פרמטר חשוב הוא המרחק מהעיניים – עדשות מולטיפוקל צריכות להיות קרובות ככל הניתן לעין, כמובן בלי שהריסים ייגעו בעדשה. כמובן שהאסתטיקה והעיצוב בעלי משקל בבחירת המסגרת וכדאי שתביאו אתכם אדם קרוב שיוכל לחוות דעה אם המסגרת מתאימה ל"לוק" שלכם.

shutterstock_101952070

זמן ההסתגלות

מאחר ועדשות מולטיפוקל שונות ומורכבות יותר מעדשות סטנדרטיות, נדרש זמן הסתגלות ארוך יותר כדי להתרגל אליהן. בגדול, תתכוננו לתקופה שנעה בין מספר ימים למספר שבועות. במהלך תקופת ההסתגלות השתדלו להרכיב את המשקפיים לכמה שיותר שעות ולמגוון רב של שימושים. השתמשו בהם בסביבתכם המוכרת, בעבודה או בבית, בזמן עיסוק בפעילויות שגרתיות ויום יומיות.

המחיר

גם כאן חשוב להבין שקיימות בחנויות עדשות מוטיפוקל במחיר 1,000 ש"ח ואחרות עולות 3,000 ₪ או יותר. המחיר נקבע עפ"י חומרי הגלם, החברה המייצרת, ציפויים מיוחדים העמידים בפני שריטות, מים או אבק, ואפילו עדשות הדוחות טביעות אצבע, טכנולוגיית העדשה כמו ליטוש פנימי המונע עיוותים, ולבסוף גובה מספר התיקון הדרוש לראייה שלכם. טיפ: אל תתפתו לעדשות זולות מדי, מאחר וייתכן שהן מיוצרות בטכנולוגיה מיושנת ולא יעניקו לכם פתרון הולם.

חושבים שגם אתם צריכים משקפיים עם עדשות מולטיפוקל? השאירו פרטים ונציג יצור עמכם קשר עוד היום


    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך