הכן רכבך – ואת עצמך! – לחורף

673 צפיות

הגשמים כבר החלו, החורף כבר כאן והכבישים הופכים להרבה יותר מסוכנים. כיצד נוודא שאנחנו והרכב שלנו מוכנים לקראת נהיגה בחורף?


הכן רכבך לחורף


החורף עוד רגע פה, וחוץ מריח של גשם וציפייה להתכרבלות על הספה עם שוקו חם, זה אומר עוד כמה דברים קצת פחות נעימים: כבישים רטובים וחלקלקים, רוחות חזקות ומסוכנות ונהיגה שעשויה לעלות ביוקר; בדיוק בגלל זה החורף מביא איתו סט כללים משל עצמו לנהיגה בטוחה על הכביש.

רגע לפני שהחורף מגיע – אלו כל הדברים שאתם חייבים לעשות כדי לוודא שאת החורף הזה תעברו בבטחה:

בדיקת "הכן רכבך לחורף" במוסך

חילוף העונות הוא הזדמנות מצוינת לבדוק מה המצב עם הרכב ולוודא שכל המערכות החשובות תקינות. הנושא הזה הוא אקסטרה חשוב בחורף, שכן בחורף אנחנו נעזרים באביזרים שבקיץ אין בהם שימוש, כמו המגבים או מפשיר האדים, ולכן אנחנו לא תמיד יודעים אם הם יעבדו כראוי בזמן אמת.

בחורף לצמיגים ולבלמים יש עבודה "קשה" יותר, שכן הם מתמודדים עם גשמים חזקים וכבישים חלקלקים, ובתנאים כאלה אסור לסמוך על המזל ולקחת סיכון שהאוטו יתמודד איתם בצורה תקינה. לכן, לקראת הגעת העונה הגשומה, חשוב לקחת את הרכב לבדיקה שגרתית במוסך (בדיקות אלו מתומחרות במחירים סמליים במוסכים המורשים, ולכן אין תירוצים!) ולבדוק חלקים שונים וחשובים ברכב, כמו:

🚗 צמיגים
🚙 מערכת החשמל
🚗 הגה
🚙 אורות ראשיים
🚗 פנסי איתות
🚙 סרן קדמי
🚗 מצבר
🚙 מגבים
🚗 מפשיר האדים
🚙 בלמים

שינוי הרגלי נהיגה

החורף מזמן אתגרים שבקיץ פשוט אין, ולכן דורש מאיתנו זהירות מוגברת והרבה יותר סבלנות. רגע לפני החורף, כדאי לעשות רענון קצר בכללי נהיגה נכונים כדי לעבור את החורף הזה בריאים ושלמים, כמו ביצוע פניות מתונות, בלימות רכות והימנעות מהאצה פרועה.

ישנם כמה תנאים שמצריכים נהיגה הרבה יותר רגועה, מודעת ובטוחה:המערכת שתספק לכם עין שלישית בתנאי החורף הקשים

לבסוף, חורף זו הזדמנות מצוינת לעשות את מה שדחיתם עד עכשיו אבל ידעתם שכבר הייתם צריכים לעשות מזמן: להתקין מערכת בטיחות חכמה לרכב. מערכת הבטיחות תסייע לכם לצלוח את החורף בצורה הבטיחותית ביותר, מכיוון שהיא מספקת עין שלישית שרואה את כל המתרחש על הכביש ועוזרת לכם לנהוג בזהירות גם במצבים של גשמים עזים ורוחות סוערות.

כך, למשל, מערכת בטיחות תתריע לכם בפניי סטייה לא מכוונת מהנתיב במקרה של רוח סוערת, תתריע מפני התנגשות ברכב שלפניכם ואף מפני אי-שמירת מרחק שעשויה להפוך למסוכנת ביותר בכבישי החורף. מערכות מסוימות (כמו זו של מובילאיי) אף יתריעו מפני קירבה מסוכנת להולכי רגל או רוכבי אופניים.ההנחה של משרד התחבורה – ואם כל זה לא מספיק, כדאי שתדעו על ההנחה שמעניק משרד התחבורה לרכבים שיתקינו מערכת בטיחות ברכב, שמטרתה לעודד אותנו להתקין מערכות בטיחות. ההנחה של משרד התחבורה מעניקה החזר מצטבר של 1,500 ₪* באגרת רישוי הרכב בתוך שלוש שנים, לכל המתקין מערכת בטיחות חדשה ברכבו, כל עוד הרכב הוא רכב פרטי/מסחרי עד 3.5 טון; נרשם מיום ה-1.1.2000 ועד ליום ה-1.5.2017 ומערכת הבטיחות בו כולל התרעה מפני סטייה לא מכוונת מהנתיב וכן התרעה מפני התנגשות מלפנים.

בחורף לא סומכים על המזל. להתקנת מערכת בטיחות לרכב ובדיקת זכאות להנחה בגובה 1,500 ש"ח* השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!
    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

    *בכפוף לנוהל 151 של משרד התחבורה ולמתקינים חדשים בלבד