לאחר המעבר לשעון חורף: 5 טיפים לנהיגה בטוחה בשעות החושך

3,433 צפיות

שעון החורף מזמן פחות שעות אור ויותר סיכוי שתמצאו את עצמכם על ההגה כשכבר מחשיך. הסכנות שבנהיגה בחושך רבות, וכדאי שתדעו כבר מעכשיו איך ניתן לצמצם אותן ולהבטיח לעצמכם נסיעה בטוחה בשעות החושך

בעוד בקיץ אתם רגילים לחזור מהעבודה בשעות האור, כאשר עוברים לשעון חורף היום מתקצר והחושך יורד מוקדם. המשמעות היא יותר סיכוי למצוא את עצמכם על הכביש בשעות החשוכות, ואלו הן השעות הקריטיות ביותר כשזה נוגע לבטיחות הנהיגה שלכם. למה למעשה?

נהיגה בטוחה בשעות החושך – המכשולים

ראייה מוגבלת – בשעות החושך שדה הראייה מצטמצם, ואיתו גם ראיית הדרך באופן המיטבי. הנהיגה מאופיינת בהרבה "קטעים מתים" שאינם מוארים מספיק וכן בקושי לאמוד את המרחק ביניכם לרכב הנמצא מלפנים או בנתיב הסמוך.

סינוור – בשעות החושך יש להדליק אורות וישנן דרכים הדורשות אור גבוה, ואתם יכולים למצוא את עצמכם מסתנוורים מאורות גבוהים של רכבים אחרים מאחוריכם או בנתיבים לידכם. הסינוור מאלץ אותנו להסיט את מבטו מהכביש ומצריך כמה שניות של הסתגלות מחדש של הראייה. השניות האלה יכולות להיות מסוכנות ממש, לגרום לנו לסטות מהנתיב או לנהוג כעיוורים ממש.

עייפות – לרוב, כשתמצאו את עצמכם נוהגים בחושך, זה יהיה לאחר יום עבודה ארוך, מה שאומר שהאנרגיות שלכם לא בשיאן. נהיגה בחשיכה מצריכה מאיתנו מאמץ רב יותר והיא הרבה יותר מעייפת ומסוכנת.

טיפים לנהיגה בטוחה

המשמעות של עייפות היא זמן תגובה ארוך יותר לסכנות בדרך או חוסר תשומת לב לפרטים הקטנים. בנוסף, בשעות החושך מופרש ההורמון מלטונין, שמכין את הגוף לשינה (ולאו דווקא גורם לעייפות). זה אומר שהמערכות שלנו מאטות, ורמת הריכוז והיכולת להגיב מהר יורדות גם הן.

אז איך בכל זאת תבטיחו שתגיעו בשלום? הנה כמה טיפים לנהיגה בטוחה בשעות החושך:

· היו סבלניים והאטו את מהירות נסיעתכם. זה אולי נשמע כמו אמרה שגורה אך היא יכולה בהחלט להציל את החיים שלכם. אם אתם מרגישים עייפים ולא מרוכזים אחרי יום עבודה ארוך, דאגו להתרענן לפני שתעלו על ההגה.

· הימנעו מגירויים שמעמיסים על החושים ואל תתעסקו בשום דבר שאינו קשור לנהיגה, בטח לא בנייד. זה כולל גם לכבות את האור של תא הנוסעים במידה והוא "מציק" לכם בעין. כל תשומת הלב שלכם צריכה להיות מוקדשת לנהיגה.

· הימנעו מעקיפות מיותרות והישארו בימין, מכיוון שבשעות החושך העין מתקשה יותר לאמוד מרחקים ואנחנו יכולים למצוא את עצמנו במצב מסכן חיים ללא יכולת לתמרן. אם אתם חשים מסונוורים, הימנעו מעקיפה וסטו לימין כדי לתת לרכב המסנוור לעבור אתכם. אם אין לכם אפשרות לסטות ימינה, הסיטו את הראש מהמראה המסנוורת עד כמה שניתן ובכל מקרה, אל תזיזו אותה.

· התקינו מערכת בטיחות לרכב שתתריע בפני סכנות ומכשולים ותקטין משמעותית את הסיכון להתנגשות או סטייה מנתיב הנסיעה. בנוסף, ההתראות שומרות עליכם עירניים וממוקדים בנהיגה, וזה דבר חיוני ביותר בשעות הלילה.

טיפים לנהיגה בטוחה

· בדקו את מערכת האורות ברכב וודאו שכל הפנסים בו דולקים, גם הקדמיים וגם האחוריים. במוסך תוכלו לדאוג לכך שכל פנסי החזית יהיו מכוונים כהלכה וכך לא יאירו באור נמוך או גבוה מדי, ויסנוורו את אלה שנוהגים לפניכם. כמו כן, דאגו להחזיק ברכב ערכת נורות חלופיות (מומלץ גם לדעת איך להרכיב אותן) וודאו שהפנסים נקיים ונקו אותם מאבק ולכלוך מעת לעת.

גם אם אתם הולכים למצוא את עצמכם מדי יום על הכביש, לאחר שהשמש כבר שקעה, חשוב שתבינו שהנהיגה בשעות אלה היא מסוכנת יותר עבורכם ועבור שאר הנהגים והיערכו לכך בהתאם. אל תנהגו עייפים והימנעו מעומס מיותר על החושים שלכם, כדי לא לאבד ריכוז ואת העירנות. זקוקים לתמיכה נוספת? העין השלישית של מובילאיי תבטיח שתשמרו על ריכוז לאורך כל הנסיעה, ותתריע בפניכם על סכנות בכביש, כדי שלא תאבדו את העירנות לרגע.

מובילאיי מסייעת לשמור עליכם בשעות האור ובעיקר בחושך. לקבלת פרטים על מערכת הבטיחות ועל הטבה בגובה 1,500 ₪* השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*בכפוף לנוהל 151 של משרד התחבורה ולמתקינים חדשים בלבד

 

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!

    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך