סכנה! אופניים וקורקינטים חשמליים

888 צפיות

מה קורה כשעל הכביש נוסעות לא רק מכוניות ואופנועים, אלא גם אופניים וקורקינטים חשמליים? סכנה אחת גדולה. בשנים האחרונות אנחנו עדים לעלייה גדולה בכמויות האופניים החשמליים והקורקינטים הממונעים, ובהתאם – גם לעלייה במספר תאונות הדרכים ורוכבי האופניים הנפגעים, כאשר רבים מהם בני נוער.

נהגים צעירים, פזיזים ולא מנוסים

אתם נוהגים במכונית, מסביבכם רכבים נוספים וביניהם גם כלי רכב דו גלגליים, קטנים ופתוחים חשופים לפגיעה. עליהם רוכבים בני נוער לא מנוסים, לעתים פזיזים ולא זהירים. החל מספטמבר 2017 המשטרה החלה לאכוף את החוק החדש לפיו הרכיבה על אופניים חשמליים וקורקינטים מותרת על הכביש או על שבילי אופניים בלבד. בפועל, אין הרבה שבילי אופניים והנהגים ברכב מוצאים את עצמם בחוויית נהיגה מסוכנת וכמעט בלתי אפשרית.

האופניים החשמליים נמכרים ללא רישיון מסודר או פיקוח כלשהו על טיבם ותקינותם. בנוסף, בני הנוער נוהגים על האופניים החשמליים ללא רישיון או הכשרה מיוחדת. גם במערכת החינוך, למרבה הצער, אין התייחסות מספקת לתופעה ולא מתקיימים שיעורים שעוסקים בכללים לרכיבה נכונה וזהירה.

זהירות לפני הכל

יש לכם ילדים שרוכבים על אופניים חשמליים או על קורקינט? חשוב שתוודאו שהם רוכבים כחוק:

  • רכיבה על הכביש בלבד ולא על המדרכה (אלא אם ישנו שלט המאפשר רכיבה על המדרכה) ורק עם קסדה.
  • למדו אותם את משמעות התמרורים השונים.
  • הזהירו אותם מפני הסחות דעת כמו שיחה או התכתבות בסלולרי בזמן נהיגה.
  • כשהם חוצים כביש עליהם לרדת מהאופניים או מהקורקינט ולחצות ברגל.

בקיצור, למדו את ילדיכם שבנסיעה על הכביש הם חשופים לסכנות רבות ועליהם להיות זהירים עוד יותר.

כיצד למנוע פגיעה ברוכבי אופניים חשמליים או קורקינטים?

הסכנה עבור הנהגים היא גדולה, במיוחד בימי החופש ובחגים. מה בכל זאת ניתן לעשות וכיצד כדאי להיזהר? ראשית, היו מודעים לכך שמדובר בנהגים צעירים, ללא הכשרה או ניסיון. ההתייחסות מראש לרוכבי האופניים החשמליים כגורם מסכן תעזור לכם להיות זהירים יותר בנהיגה בסביבתם. תמיד צפו להפתעות מצידם.

עצה חשובה נוספת היא שמירת מרחק מספק מהרוכבים. קחו בחשבון שאמנם מדובר בכלי ממונע, אך הוא איטי בהרבה מהרכבים שסביבו על הכביש.

ולסיום, נמליץ לכם להתקין מערכת שמתריעה על רוכבי אופניים, כך שלא תהיו מופתעים מנוכחותם על הכביש במידה והם מתפרצים אליו במהירות, או אם הם רוכבים לצדכם, מחוץ לטווח הראייה (ב"שטחים מתים"). מערכת מובילאיי היא מערכת חכמה אשר מסוגלת להתריע מפני התנגשות ברוכבי אופניים והולכי רגל. התרעה כזאת תאפשר לכם להגיב בזמן ובכך תסייע למנוע את התאונה הבאה – וכך גם אתם וגם הרוכבים הצעירים יהיו בטוחים יותר בהגעה ליעד.

כיצד ההתרעה עובדת?

ההתרעה פעילה בשעות היום בלבד במהירויות שבין 7 קמ"ש ל-50 קמ״ש ונותנת חיווי קולי באמצעות צפצופים וחיווי ויזואלי במסך התצוגה. היא מסוגלת להתריע עד 2 שניות לפני התנגשות אפשרית, ועל פי מחקרים שנערכו – זהו זמן תגובה מספיק כדי להימנע מהתנגשות.
אז אל תתנו למזל לדאוג לבטיחות שלכם בכביש – תנו למובילאיי להגן עליכם.

לקבלת פרטים על המערכת ועל הטבה בשווי 1,500 ש"ח התקפה עד סוף 2018 – השאירו את פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם >>

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!
    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך