דברים שמותרים (רק) אחרי שהגעת לחודש תשיעי

1,236 צפיות

הריון הוא רכבת הרים אחת גדולה. רגע אחד את ב"היי" מטורף וברגע שני לא יכולה להפסיק לבכות. מצד אחד ההריון עבר כל כך מהר ומצד שני…הוא ממש לא!

והנה, הגעת לחודש תשיעי, שמרגיש בעצמו תשעה חודשים נוספים.

במהלך שני ההריונות שלי טרחתי וחיפשתי את האור בקצה המנהרה (חוץ מהלידה עצמה כמובן), וכך התחלתי להבין שיש דברים אותם אוכל לעשות אך ורק בחודש תשיעי, החודש הקסום והמקולל שפשוט נותן לגיטימציה (כמעט) להכל.

אז אם את בחודש שמיני או תשיעי, התרווחי לך, הניחי רגליים על השולחן (כן, מותר לך) ותני לי לעודד אותך קצת. הנה 9 דברים שמותר לך לעשות (רק) אחרי שהגעת לחודש תשיעי:

נועה הלחמי-אוחיון

1. להפסיק לעבוד

מי? מי? מי יעז להגיד לך משהו על זה שהחלטת שכבד לך, שעייף לך, שמספיק לך? מי יעז להתמודד מול מכונת ההורמונים העייפה שהיא את? התשובה היא פשוטה: אף אחד בעולם. אז אם את מרגישה שהספיק לך, את ממש לא חייבת לעבוד עד ליום הלידה. קחי לך קצת חופש לעצמך לפני היום הגדול. אל תרגישי שאת חייבת להיות סופר-וומן ואל תנסי להוכיח כלום. האמיני לי, יעריכו אותך גם אם תקחי צעד אחורה בתקופה הזו.

2. לאכול

את לא צריכה לשים לב לכמויות, לשילובים, להיגיון בריא, בכל מה שקשור באוכל. בא לך את זה? מגיע לך. בא לך שיכינו לך, יביאו לך, יקנו לך, יאכילו אותך? גם לגיטימי. רק אל תתרגלי לזה, כן?

3. שופינג ללא הפסקה (או: קינון)

איזה מזל שהצורך הבלתי נשלט שלך בשופינג (ברור שאונליין, למי יש כוח לכתת רגליים בין חנויות?) מעוגן במחקרים, כי את בסה"כ מקננת, וזה תהליך טבעי והכרחי לקראת הלידה (גם אם את בכלל לא קונה דברים לבייבי).

4. רביצה (או: פשוט לעשות כלום)

נכון שאת לא אמורה לרבוץ כל היום, אבל חלק ניכר מיומך יכול בהחלט להתבזבז ברביצה מול מסך הטלוויזיה, או סתם התכרבלות על הספה עם ספר טוב. בשאר הזמן שנותר לך צאי להליכה נינוחה, תזיזי את עצמך קצת, אבל אחר-כך תחזרי לפוזיציה הקבועה שלך מול הספה.

5. פינוקים

מניקור-פדיקור, מסאג', טיפול פנים, שיאצו, תספורת – יו ניים איט. מותר לך הכל. גם ביננו, זה בדיוק הזמן לפנק את עצמך, אז תפרגני לעצמך ובגדול.

6. להתלבש נוח. ממש

אז נכון שהבטחת לעצמך בתחילת ההריון שלא יתפסו אותך עם טייץ וטוניקה גם לא בחלום, אבל אני מרשה לך להשתחרר טיפה עכשיו. היית הריונית מהממת לאורך כל ההריון, אבל עכשיו את יותר כבדה, יותר נפוחה ויותר עייפה, מותר לך לפזול למחוזות הנוחים יותר של הבגדים הרפויים, הבדים הנעימים וכן, אולי גם תמצאי את עצמך עם טייץ וטוניקה (הורסת אבל), זה יכול לקרות.

7. בואי נדבר על סקס

האמת זה לא קשור לחודש תשיעי או להריון בכלל, תמיד מותר לך להגיד כן, מותר לך להגיד לא, מותר לך ליזום ומותר לך להרגיש סקסית! לא רק שיש הטוענים שסקס יכול לזרז את הלידה המיוחלת, תתפלאי לגלות שרוב הסיכויים שבן הזוג שלך חושב שאת בשיא הסקסיות והפריחה שלך, בסופו של דבר, עם כל הבצקות, הצירונים והנפיחות בפנים – את כולך פלא אחד גדול.

8. שנ"צ

או, כן. התענוג הגדול ביותר שפשוט חובה עליך לנצל כל עוד את יכולה. אני יודעת שהלילות כבר עכשיו לא פשוטים, לוחץ לך, יש לך פיפי כל חמש דקות, לוקח לך עשר דקות להתגלגל מהמיטה והגב התחתון שלך דואב. החשיכי את הבית, התכרבלי לך לבד במיטה עם מלא כריות תומכות ושמיכה נעימה ופשוט לכי לישון, שינה טובה, מתוקה ומחזקת.

9. לשחרר הכל

את לא צריכה להתאפק, או להיות מנומסת. בא לך לבכות? תבכי. בא לך לצחוק כמו פסיכית? לכי על זה. בא לך לצרוח על בן הזוג שלך על זוטות? לגיטימי לחלוטין. אני יודעת שחשוב לך להיות נחמדה לכולם, אבל לכי תדעי מתי הזדמנות פז שכזו תחזור על עצמה שנית (טוב, בהיריון הבא אולי). תנצלי את המוד הסלחני של כל מי שמקיף אותך ופשוט תני לעצמך להיות, להרגיש ואפילו קצת להיסחף במערבולת הרגשות המשוגעת הזו. תמיד תוכלי להאשים את ההורמונים אחר-כך.

לידה קלה!