חוויה חורפית לילדים ולהורים – האופרה בירושלים

235 צפיות

משהו חדש ומפתיע מגיע לירושלים החורף – עונה חדשה של מופעי אופרה קלילים לכל המשפחה, לגדולים ולקטנים, המאפשרים לכל הגילאים להיפגש בפעם הראשונה (או השנייה או השלישית) עם הקסם האופראי. תתכוננו להנות יחד עם הילדים ולהתלהב עד הגג ממופע ססגוני הכולל תלבושות צבעוניות, בימוי עכשווי וסוחף, מוסיקה מדהימה של התזמורת וקולותיהם של זמרי אופרה של הדור הצעיר והמבטיח בישראל.

במיוחד לכבוד הקהל הישראלי שלפעמים קצת נרתע מהמושג "אופרה" יצרו לראשונה האופרה הישראלית ויס פלאנט ירושלים סדרה של מופעים ברוח צעירה ועכשווית שמזמינה את כולם ליהנות ממגוון קלאסיקות. המופעים תוכננו ובויימו במיוחד לילדים, העיבודים קיבלו תוספת של צבעוניות ומתובלים בהומור לגיל הרך, שישעשעו כמובן גם את ההורים.

אתם בטח שואלים את עצמכם – מה לילד שלי ולאופרה? הוא אוהב להשתולל עם החברים מהגן או מהכיתה או לשחק בטאבלט ובצעצועים שלו, ומקסימום לראות איזה סדרה בטלוויזיה. איך אני עכשיו לוקח אותו לאופרה בלי שיירדם לי באמצע. אז תאמינו לנו כשאנו אומרים לכם שהחורף ביס פלאנט ירושלים זו אופרה אחרת לגמרי. הילדים שלכם לא רק יופתעו ויתלהבו, הם גם יבקשו מכם לקחת אותם להופעה הבאה וגם לזו שאחריה. מופעי הילדים של האופרה הישראלית מבוססים על אופרות ידועות ואהובות ומותאמים לקהל הצעיר, בעיקר בגילאי 3 עד 8, בליווי של פסנתר ובשפה העברית. מכיוון והילדים כבר מכירים את האגדות הידועות הם יוכלו בקלות להשתלב בסיפור ולהבין מה קורה, תוך כדי שהם נהנים מהשירים היפהפיים המלווים כל הופעה.

opera-photos-for-outbrain6

מוצרט לילדים

חליל הקסם הוא אחת האופרות הידועות והאהובות של מוצרט שמקבלות כאן תפנית מדליקה לילדים. הסיפור על צייד הציפור פפגנו והנסיך טמינו שיצאו לחפש את הנסיכה פמינה, ובדרך פגשו את מלכת הלילה. בנוסף יעלה מופע מקורי ששמו תיבת ההפתעות של מוצרט שלוקח את הילדים למסע ביער קסום בו פוגשות הגיבורות את כל הדמויות המוכרות מהאופרות של מוצרט. האופרות של מוצרט לילדים משלבות דואטים ואנסמבלים בביצועים מרגשים בעברית שכל ילד יכול להבין ולהתחבר.

האגדות הקלאסיות

הנזל וגרטל המוכרים לנו בעברית בתור עמי ותמי מגיעים אף הם לאופרה. הם יצאו לטייל ביער והלכו לאיבוד, ובדרכם הגיעו לביתה של המכשפה הרעה שמפתה אותם בממתקים וזוממת לאכול אותם. הפקה קסומה ומהפנטת עם תפאורה מרשימה ביותר. סינדרלה – האגדה שכל ילדה אוהבת מגיל צעיר, על המשרתת לכלוכית שאחיותיה הרעות התנכלו לה בכל דרך אפשרית, אך לבסוף היא פגשה את הנסיך שהתאהב בה והפכה לנסיכה אמיתית. הפקה מעניינת האוגדת בתוכה את כל הסיפורים הידועים שהילדים מכירים, היא אופרה ואגדות ילדים שמשלבת את סיפורן של סינדרלה ושלגיה עם בת הים הקטנה והנזל וגרטל. מלחינים שונים עיבדו את המוסיקה באופן ייחודי לכל סיפור, ואתם תפגשו בדרך את הנסיכות, הנסיכים, האבירים, המכשפות והפיות הטובות כשכולם ביחד שרים ונוגעים בלבכם.

הזמינו כרטיסים עוד היום ותיהנו מחווית האופרה הישראלית >>