גברים שימו לב: כך תדעו אם אתם עלולים לסבול מאימפוטנציה

אימפוטנציה היא בעיה של הרבה מאוד גברים בכל גיל, ומעבר להשפעה על חיי המין, היא עלולה לפגוע בביטחון העצמי ובאיכות החיים של הסובלים ממנה ושל הסובבים אותם. איך תדעו אם אתם נמצאים בקבוצת הסיכון הלא פופולרית? הנה כמה דברים שכדאי לכם לשים לב אליהם
64,761 צפיות
עדיף לדעת לפני שזה מגיע אליך

אימפוטנציה, או אם תרצו ״אין אונות״ בעברית צחה, היא הפחד הכי גדול של הגברים, בכל העולם. אי היכולת לתפקד בסממן הגברי הכי מובהק, פירושה בקרב רבים היא כישלון בחיים עצמם. ייתכנו כל מיני סיבות לבעיות בתפקוד, וישנם סימנים מקדימים העלולים לרמוז על הבאות. 

גם אם אתם לא ממש אוהבים לחשוב על זה, שלא לומר לדבר על זה, כדאי לכם לקרוא את הדברים הבאים, על מנת שתוכלו להיערך בהתאם, אם וכאשר.

טסטוסטרון נמוך:

הטסטוסטרון הוא הורמון המין הזכרי, לו תפקיד מפתח בדחף המיני. הוא גם אחראי על שיער הפנים והחזה, העלאת מסת השריר, יצירת תאי זרע וסממנים גבריים נוספים. מלבד אין אונות, רמות נמוכות של טסטוסטרון עלולות לגרום גם לירידה בחשק המיני, ירידה במצב הרוח, דיכאון ועייפות. 

אתה לא לבד. כך תטפל בבעיית האין אונות בקלות, במהירות ובטבעיות – קרא עוד>>>

"אם אתם סובלים מאחד התסמינים האלה, תשקלו לבדוק את רמת הטסטוסטרון שלכם, בבדיקת דם פשוטה שאפשר לעשות בכל קופת חולים.

בעיות כולסטרול ולחץ דם:

איבר המין הזכרי עשיר בכלי דם, בזמן גירוי מיני, הדם זורם לתוכו, מאריך אותו ומקשה אותו. בעיות בתפקוד כלי הדם ובזרימת הדם, עלולות לפגום בפעולה הטבעית הזו. כולסטרול ולחץ דם גבוה הם שני גורמים עיקריים לפגיעה בכלי הדם, מה שעלול להוביל לזרימת דם לא תקינה לפין ולאיבוד התפקוד.
גם את שני המדדים האלה תוכלו לבדוק תקופתית בקופת החולים שלכם.

אי היכולת לתפקד בסממן הגברי הכי מובהק, פירושה בקרב רבים ככישלון . ייתכנו כל מיני סיבות לבעיות בתפקוד המיני, וישנם סימנים מקדימים העלולים לרמוז על הבאות. 

טיפול תרופתי קבוע:

תרופות אמורות לסייע לנו, אך לרובן יש תופעות לוואי, ולחלקן תופעות לוואי אלה עלולות ליצור בעיית אין אונות. תרופות ללחץ דם גבוה, תרופות למחלות לב, תרופות לטיפול בשומני הדם, תרופות הורמונליות, נוגדי דיכאון ותרופות הרגעה, הן רק חלק מרשימה ארוכה. במידה ואתם נוטלים תרופה באופן קבוע, מומלץ להתייעץ עם הרופא שלכם לגבי תופעות הלוואי הקשורות בתפקוד המיני שלכם.

בדוק שהכל תקין עם הגבריות שלך

בעיה בזרימת הדם לאיבר המין:

התעוררות מינית בבוקר היא סממן גברי מובהק. גורם המבוכה בגיל ההתבגרות, הופך מהר מאוד לגאווה גברית בכל גיל. בעיה בכלי הדם באזור החלציים עלולה להפוך את הבקרים לרגילים, נטולי חשקים מיניים. התייעצות עם רופא ובדיקות דם תקופתיות יכולות למנוע את המבוכה שעלולה לצוץ.

קורונה:

הקורונה הארורה איתנו כבר שנתיים והיא בכל מקום, גם בתחתונים שלכם. פן אחד הינו המתח הנפשי, תוצר של תקופת הקורונה שמשפיעה על חיי היום יום שלנו, הפרנסה שלנו, חיי החברה שלנו. למתח הנפשי ישנה השפעה ישירה על בעיות בתפקוד המיני. 
במידה ונדבקתם וחליתם בוירוס הקורונה, ייתכן ויהיו לכך השפעות בעתיד. מחקרים מראים כי הוירוס עלול להשפיע על מחזור הדם, החשוב לתפקוד שלכם בכלל ולתפקוד המיני בפרט. כאמור, בעיות בזרימת הדם עלולות לגרום לאין אונות. גם כאן, מומלץ לערוך מעקב תקופתי.

סיבות לדאגה לא חסרות, והדאגה לכשעצמה עלולה לפגוע בתפקוד המיני שלכם, לכן חשוב להיות עירניים, להיוועץ באנשי מקצוע מתחום הרפואה ומומלץ לערוך בדיקות גופניות מדי פעם, בהתאם להמלצת הרופא שלכם, כדי שלא תופתעו ברגע האמת.

שלא תפספסו