עורך הדין שחולל מהפך בחייו – מזמין גם אתכם להצטרף ולהילחם בסרטן

971 צפיות

אילן שרקון, עורך דין עסוק ומצליח, החליט להיכנס לכושר בגיל 40 • עד מהרה נכנס לתחום הטריאתלון, תוך שהוא שומר על גישה חיובית והומור עצמי • לאחר שנפרד בצער רב מחבר קרוב שחלה בסרטן, הפך את העיסוק הספורטיבי לפרויקט שיילחם במחלה הארורה – והוא מזמין את כולכם להצטרף

משבר גיל ה-40 יכול לפגוש אנשים בדרכים שונות, יש שמחליטים לעזוב הכל ולטוס להודו, יש שפותחים עסק חדש, ויש כאלה שזה פשוט עובר לידם. את עו"ד אילן שרקון, זה תפס בדרך פחות צפויה. הוא החליט לחולל מהפך בריאותי בחייו, ולהתחיל לעסוק בספורט – עד כדי רמת מקצוענות מרשימה.

 שרקון, בן ה-52, בעליו של אחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בארץ, החליט להצטרף לכמה מחבריו לרכיבות אופניים ספורטיביות בסופי השבוע, לפני כ-13 שנים, ועד מהרה נשאב לתחום והחליט להשתתף בטריאתלונים, המצריכים אימון רב.

"בשלב הראשון, השתתפתי בדואתלון – מסלול רכיבת אופניים של 20 ק"מ, וריצה של 2.5  ק"מ", הוא מספר."לא ידעתי לשחות כל כך טוב, אז לקחתי שיעורי שחייה בשביל לעלות שלב ולהשתתף גם בטריאתלון, שכידוע משלב רכיבת אופניים (40 ק"מ), שחייה (1.5 ק"מ) וריצה (10 ק"מ).

שרקון הצטרף לקבוצה של כ-40 איש שמתאמנים ועוברים את הכל ביחד – מגילאי 40 ועד 60.

"לא הייתי ספורטאי בתיכון ולא בהמשך. החלטתי פשוט לשלב ספורט בחיים שלי"

החזון הראשון היה לצלוח לראשונה את הטריאתלון באילת, עבורו לקח במיוחד שיעורי שחייה. לדבריו, הסיפור היה רחוק מלהיות קל, אבל הנחישות וההתמדה הביאו לכך שהמשימה הושלמה.

"לפניכן לא הייתי ספורטיבי במיוחד, לא הייתי ספורטאי בתיכון ולא בהמשך. החלטתי פשוט לשלב ספורט בחיים שלי, שהם גם ככה עמוסים", הוא מספר.

בהמשך, חלק מהחבורה שרצו להשתתף במרתון רומא, רשמו גם אותו. מדובר בריצה של 42 ק"מ, שכמובן מצריכה אימונים רבים לפניכן. "ידעתי מראש שלא חשובה לי התוצאה, אלא בעיקר ההשתתפות, החוויה", מדגיש שרקון.

וזוהי המנטרה שמובילה את עורך הדין הנחוש לאורך כל הדרך : דגש על ההשתתפות והחוויה – ולא על התוצאה. את המרתון, מיותר לציין, הוא סיים בהצלחה, אפילו שנפצע קלות במהלכו.

בהמשך, נרשם לתחרות איש הברזל באוסטריה. "באותה עת היו בודדים בארץ שהשתתפו בתחרויות מהסוג הזה", הוא מספר, "מדובר באימונים מאוד מפרכים, שיכולים להתארך לשנה שלמה. אני, כאמור, רק רציתי להשלים אותו. לא חשובה התוצאה".

במהלך התחרות הקשה, נפצע במהלך המשחה, אבל לא ויתר וסיים בכל זאת. בהמשך התחרות, היה לו פנצ'ר באופניים, אך גם זה לא הצליח לשבור אותו. "היו קטעים שהייתי ממש ממש אחרון מכל המשתתפים בתחרות. התחלתי את הריצה כאחד האחרונים שם, וקפצו עלי כמה מהמארגנים בהתלהבות שאני האחרון (שמסתבר שגם זה סוג של  כבוד בתחרות הזאת), אבל כמו כל ישראלי טוב, רציתי רק לא לסיים אחרון". בסופו של דבר, סיים כאחד האחרונים, אבל לא האחרון.

"מה שהנחה אותי גם בתחרות הזאת, הוא שהעיקר זה לסיים וגם לקחת את זה בקלות ובהומור. לראייה – בחלק מהמרתונים לבשתי בגדים בדוגמאת פרה".

מחיים נטולי פעילות ספורטיבית – לאליפות עולם ב"איש הברזל"

מאז השתתף ב-13 תחרויות איש הברזל (הכוללות 3.8 ק"מ שחייה, 180 ק"מ רכיבת אופניים וריצה של 42 ק"מ) ברחבי העולם. כשהחזון שמרחף מעל הכל, הוא ההשתתפות באליפות העולם בהוואי (התחרות הזאתך החלה בהוואי) – בה זכאים בדרך כלל להשתתף רק אלו שסיימו בין הראשונים בתחרויות מסביב לעולם. "מדובר ב'מפלצות אדם', שמתאמנים יומם ולילה בשביל התחרות" מסביר שרקון.

אבל גם מי שהשתתף ב- 12 תחרויות "איש הברזל", יכול להגיע ולהשתתף בהגרלה מיוחדת. "בשנה שעברה הפסדתי ולא הכניסו אותי. השלמתי עוד תחרות בשביל זה, ובעוד חודש אשתתף באליפות בהוואי".

המסע הספורטיבי למלחמה בסרטן – בו כל אחד יכול להשתתף בדרכו 

לאחר שמחלת הסרטן נגעה בעורך הדין שרקון בדרכים שונות – חברו הטוב נגמר לנגד עיניו, בתה של אחייניתו נפטרה לפני שנה כשהיא בת 15 בלבד, וכעת גם חמותו חולה, החליט לפעול למען המלחמה במחלה הארורה, תוך שהוא משלב את אהבתו הגדולה – הספורט ובמיוחד התחרויות, כשהוא שם גדש על אורח חיים בריא, ספורטיבי ומונע מחלות. 

"החלטתי לצאת למסע שכבר החל לפני מספר שנים יחד עם האגודה למלחמה בסרטן, על מנת להגביר את המודעות לספורט. רצתי עבור האגודה במרתונים, תחרויות איש ברזל וחצאי מרתונים", משתף שרקון. "כרגע, לאחר שהגשמתי את החלום הגדול שלי, להגיע לאליפות העולם בהוואי לאחר 13 תחרויות איש ברזל כישראלי הראשון שמגיע לאליפות מהמסלול המפרך הזה, התבקשתי לתת הרצאות ולארגן ימי עיון שיעסקו במה שאני יודע מצוין – ספורט, הגשמת חלומות והשגת מטרות באמצעות כוח הרצון, כי כל אחד יכול".

 כל ההכנסות יהיו תרומה לאגודה למלחמה בסרטן והגברת המודעות לספורט.

שרקון מזמין אתכם להצטרף: "יאללה, בואו איתי למסע הזה. צאו מהאדישות. אם חליתם במחלה, אם מישהו מהמשפחה חלה במחלה או נפטר חס וחלילה או אם אתם רוצים לסייע במודעות לספורט ובמניעת המחלה, הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי ושתפו גם את חבריכם".

רוצים גם אתם לסייע במלחמה בסרטן ולדעת עוד על חיים בריאים ומניעת מחלות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אילן!