במקרה של התקף לב או דום לב – מי יציל אתכם? אם לא אבחנתם את התסמינים המקדימים בזמן, תדעו שיש על מי לסמוך

11,500 אנשים מאושפזים מדי שנה כתוצאה מהתקפי לב. אם אתם בני 60 ומעלה, מעשנים באופן קבוע במשך שנים, לא מבצעים פעילות גופנית או שחייכם מלאים במתח ולחץ, אתם בקבוצת סיכון ללקות בהתקף ולהיכנס לסטטיסטיקה המסוכנת הזאת. עם זאת, מודעות גבוהה יותר, טיפול מקדים ואורח חיים נכון יסייעו לכם להימנע מכך. כך תטפלו בעצמכם לפני שיהיה מאוחר מדי.
3,779 צפיות

מהו התקף לב?

התקף לב, המכונה גם אוטם שריר הלב, הוא לרוב בשל תופעה הנקראת "פלאק טרשתי" – סיבוך של מחלת טרשת העורקים, במהלכה אלה הופכים לצרים ומחוספסים בגלל הצטברות כולסטרול וחומרים שומניים נוספים. התקף הלב נגרם בדרך כלל בפתאומיות כאשר אחד מהעורקים שתפקידם להזרים את הדם לשריר הלב נחסם, לרוב עקב היווצרות קריש דם, מה שעוצר את אספקת הדם והחמצן לאזור מסוים בשריר הלב. כתוצאה מכך מתפתח סיכון מוגבר להפרעות קצב, עומס על שריר הלב וסיכוי לאי ספיקת לב.

מהם גורמי הסיכון המרכזיים ללקות בהתקף לב?

מה עושים אם אתם חשים בתסמינים המעידים על התקף לב?

כמו שציינו כבר בהתחלה, מדי שנה מאושפזים בישראל כ-11,500 איש כתוצאה מהתקפי לב, אולם הודות לטיפול המידי ולהכרת התסמינים – רובם מחלימים בהצלחה.

חוויתם את אחד מהתסמינים או שאתם חוששים שאתם בקבוצת הסיכון? כדי שתחיו בלב שקט, כדאי שתשקלו מנוי לשירותי רפואה דחופה, שיכולים להציל אתכם לפני שיהיה מאוחר מדי, או להציל אתכם ברגעים הקשים.

מנוי לשירותי רפואה דחופה כולל:

לצורך התאמת המנוי והשירותים שאנו מספקים במדויק לצרכים הייחודיים שלכם, אנחנו נגיע אליכם עד לבית, נבצע בדיקות מקיפות ונעדכן אצלנו את ההיסטוריה הרפואית שלכם. רק כך נוכל לדעת שברגע האמת נספק לכם את השירות הטוב והיעיל ביותר.

חשוב לציין – אם כבר רכשתם את המנוי ואתם חשים בתסמינים המעידים על התקף לב, המנעו מלפנות לבית החולים באופן עצמאי או לבקש מאדם קרוב שיסיע אתכם לשם! במקום זה, יש לפנות לחברה המתמחה ברפואה דחופה, ולהזמין ללא דיחוי אמבולנס או ניידת טיפול נמרץ שיעניקו לכם טיפול מציל חיים.

ברגעים הקריטיים, אנחנו נהיה שם כדי להציל. לקבלת פרטים על מנוי לשירותי הטלרפואה שלנו, השאירו פרטים כאן >>

  השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

  מהו דום לב?

  דום לב הוא מצב של הפרעה בפעילות החשמלית הסדירה של הלב שגורמת לו להפסיק לפעום. הוא נגרם בתוך שניות ספורות ומביא להתמוטטות פתאומית, אובדן הכרה ואובדן דופק. בשל תפקידו של הלב להזרים לאיברי הגוף את הדם ועמו החמצן, היעדר טיפול הולם בתוך 4 דקות לכל היותר יגרום לנזק בלתי הפיך למוח, כתוצאה מהיעדר אספקת החמצן. סיכויי ההישרדות לאחר דום לב מחוץ לבית החולים נעים בין 5%-10% בלבד, לכן קבלת עזרה ראשונה באופן מידי כאשר לוקים בדום לב מחוץ לבית החולים היא הכרחית ומביאה לעליה ניכרת בסיכויי ההישרדות של החולה.

  הצורה השכיחה ביותר של דום לב היא פרפור חדרים, והיא נגרמת לעתים בזמן התקף לב, כשהיעדר אספקת החמצן אל הלב מובילה לשיבוש קשה בפעילות החשמלית בו.

  סימנים מקדימים לדום לב עלולים להופיע ארבעה שבועות לפני האירוע הלבבי עצמו. מחקר שנערך ע"י מכון הלב Cedars-Sinai מצא מספר תסמינים שחזרו על עצמם בקרב מהנשאלים שלקו בדום לב:

  מהם גורמי הסיכון המרכזיים ללקות בדום לב?

  נמצאים בקבוצת סיכון ללקות בדום לב? כך תבטיחו לעצמכם רפואה דחופה מצילת חיים במידה ותזדקקו לה

  מרגע שאדם לקה בדום לב, ניתן להצילו רק על ידי החזרת קצב הלב לפעולה. לכך אחראי מכשיר הדפיברילטור. הדפיברילטור מוכר לכם כנראה מסדרות רפואה בו הרופא מצמיד 2 ידיות לחזהו של אדם שלקה בליבו, צועק CLEAR ומחזיר את קצב הלב לפעולה ואת החולה לחיים. למזלנו הרב, במציאות בה אנחנו חיים, כאשר כל-כך הרבה אנשים נמצאים בסיכון ללקות בדום לב, יש אפשרות לרכוש מכשיר דפיברילטור נייד לשעת חירום, שיוכל להציל את חייכם ולהעניק לכם סיוע קריטי ברגעים הקשים ביותר.

  אנו מציעים למנויים שלנו גם אפשרות לרכישת מכשיר דפיברילטור לתפעול בזמן אמת של דום לב, עד להגעת הצוות הרפואי.

  במידה והאירוע הלבבי החל, הדפיברילטור הקומפקטי (1.5 ק"ג בלבד) וקל התפעול שברשותכם ייתן מענה לכל סוגי דום הלב. על מנת להשתמש בו יצטרכו מי שיהיו סביבכם בעת האירוע לחבר את האלקטרודות לחזה שלכם, להפעיל את המכשיר ולהישמע להנחיות בעברית. אם המכשיר יזהה שאכן מדובר באירוע לב, יהיה ניתן לקבל שוק חשמלי דרכו. במקביל, יעמוד לרשותם ליווי טלפוני בזמן אמת ובמקרה הצורך אף תשוגר ניידת טיפול נמרץ בליווי רופא ופרמדיק.

  מנוי לשירותי רפואה דחופה שלנו כולל:

  לצורך התאמת המנוי והשירותים שאנו מספקים במדויק לצרכים הייחודיים שלכם, אנו נגיע אליכם עד לבית, נבצע בדיקות מקיפות ונעדכן אצלנו את ההיסטוריה הרפואית שלכם. רק כך נוכל לדעת שברגע האמת נספק לכם את השירות הטוב והיעיל ביותר.

  ברגעים הקריטיים, אנחנו נהיה שם כדי להציל. כדי לשוחח עם נציג מומחה על מנוי לשירותי הטלרפואה שלנו, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

   לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך