הברך כואבת? ספרו לנו מה התסמינים – ונספר לכם איך לטפל בכאב

1,428 צפיות

הברכיים הם חלק חשוב ומשמעותי בגוף שלנו, ולמעשה מפרקי הברכיים, השרירים, הגידים, ומערכות העצבים הם הנושאים את משקלינו לאורך כל היום. לכן אין זה מפתיע שכשהברכיים כואבות, הן עשויות לפגום באופן משמעותי באיכות חיינו ובשגרה שלנו. הסיבות לכאבי ברכיים הן שונות ורבות – אבל לכולן יש פתרון אחד חדשני ומהפכני: טיפול עם מערכת ההליכה של אפוסתרפיה

בראש ובראשונה חשוב להבין מאיפה נובע הכאב, והכתבה הבאה תעזור לעשות לכם קצת סדר בעניינים, ולהבין כיצד לטפל ולשקם את הברך >>

פציעה ברצועה צולבת

הרצועות הצולבות הן שתי רצועות עיקריות בברך (קדמית ואחורית), השומרות על היציבות. פציעה או קרע ברצועה הצולבת היא פציעה הנפוצה בעיקר אצל ספורטאים, הנגרמת מתנועה פתאומית וחדה של הברך. יש לטפל באופן מהיר בקרע ברצועה הצולבת כדי לא להחמיר את הנזק; הטיפול עשוי להיות טיפול פיזיותרפי, טיפול באמצעות אפוסתרפיה לשיקום, ולעתים גם ניתוח.

  • תסמינים: אם הרגשתם שביצעתם תנועה לא נכונה עם הברך שגרמה לכאב חד ואי נוחות, חוסר יציבות ותחושה של "בריחת ברך", ישנו סיכוי סביר שאתם סובלים מפציעה ברצועה הצולבת.


שחיקת סחוסים

שחיקת סחוס היא כאב הברכיים הנפוץ ביותר, שנגרם משחיקה של הברך ושל הסחוסים בגילאים המבוגרים. השחיקה הזו נוצרת כיוון ששרירי הברך מפסיקים לעבוד בתיאום ומתכווצים בחוזקה ולאורך זמן (זאת בגלל סיבות שונות כמו גיל, פציעה, דלקת, נוזלים בברך וכדומה). הכיווץ הזה, בתורו, גורם לעליה בעומסים על אזורים בברך והיחלשות השריר, מה שיוצר שחיקה וחוסר יציבות בברך. הדרך לשיקום השרירים היא באמצעות לימוד מחדש של השרירים כיצד לחלק את העומסים בצורה נכונה.

  • תסמינים: אם אתם חשים כאב קבוע בברך, נפיחות, חום, נוקשות של המפרק וקושי להזיז את הברך – יש סיכוי טוב שאתם סובלים משחיקת סחוסים. הסיכוי לכך גדל אם אתם סובלים ממשקל גבוה.

קרע במינסקוס

קרע במיניסקוס משמעותו פגיעה ב"בולמי הזעזועים" של הברך, האחראים על פיזור המשקל והורדת החיכוך בברך. זהו קרע נפוץ בעיקר אצל מבוגרים, שכן עם השנים המיניסקוס הופך דק ושברירי. קרע במינסקוס גורם לפגיעה מקיפה במערכת השרירים בברך, שיוצרת התכווצות של השרירים וחלוקת עומסים לא נכונה שעשויה לגרום לכאבים ודלקות. כדי למנוע את אותו קרע ולטפל בו במידה וקרה, יש לחזק את מערכת השרירים סביבו, לאזן את העומסים בברך ולמנוע תנועות פתאומיות. בנוסף, חשוב לשקם את השליטה השרירית סביב הברך.

  • תסמינים: אם אתם חשים כאב פתאומי וחד בברך, נפיחות, קושי בהליכה וביישור הברך, ואתם מעל גיל 50 – יש סיכוי סביר שאתם סובלים מקרע במינסקוס.

כאבים לאחר אימון

אם אתם חוזרים מחדר הכושר או מריצה בחוץ ומרגישים כאבים עזים בברך, יש בפניכם סימן אזהרה אדום וצעקני. הכאבים האלו בברך עשויים להיגרם מאימון לא נכון או פשוט קיצוני ומוגזם. אימון שגוי גורם לעתים לכאבים עזים בברכיים, בגב ובשרירים כיוון ונוצר לחץ מוגזם על איברים שונים בגוף ועומס מיותר על שרירי הברך. אימון לא נכון לאורך זמן ייגרום לשחיקה, לפציעה ולכאבים.

  • תסמינים: כאבים חדים בברך בעיקר אחרי ביצוע אימון

אפוסתרפיה – טיפול רפואי פורץ דרך המפחית את הכאב מהברכיים ומחזיר אותך לתפקוד מלא

אפוסתרפיה מטפלת במקרה של ברך כואבת

כפי שניתן לראות, לתופעות כאב הברכיים מרכיבים זהים החוזרים על עצמם: השרירים נחלשים, נוצרת חלוקה לא נכונה של עומסים וכיווץ יתר של השרירים, מה שיוצר כאבים, דלקות ואי-נוחות. כדי לשקם ולמנוע את הכאבים וכדי ללמד את השרירים לתפקד באיזון, יש ללמד אותם כיצד להתנהל נכון.

אפוסתרפיה היא פיתוח רפואי ישראלי מהפכני, המסייע לשקם ולטפל בכאבי ברכיים מסיבות שונות. היתרון הגדול של אפוסתרפיה נובע מהעובדה כי הטיפול הרפואי מותאם אישית לכל מטופל באופן פרטני: לאחר אבחון במעבדת הליכה ייחודית בארץ, ובדיקה קלינית של פיזיותרפיסט בכיר מומחה אפוס, מותאמת לכל מטופל- מערכת הליכה אישית שמלמדות את השרירים כיצד ליצור חלוקת עומסים נכונה, כיצד להפחית את הכאב וכיצד לשפר את היציבה והתפקוד. השימוש במערכת ההליכה של אפוסתרפיה הוא נח ופשוט: יש לנעול את המערכת כשעה ביום, מתוכה עשר דקות של הליכה; זה יכול להיות בבית או אפילו בעבודה.

עד היום, טופלו בהצלחה בישראל למעלה מ- 70,000 איש ואישה באמצעות הטכנולוגיה הייחודית של אפוסתרפיה.


אם נמאס לכם מהכאבים בברכיים, הגיע הזמן להחזיר את השליטה לשרירים בדרך טבעית, חדשנית ונטולת תופעות לוואי – ללא צורך במשככי כאבים או פתרון פולשני – וכך להפחית את הכאב, לחזור לתפקוד יומיומי ולהחזיר את איכות החיים!

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

    השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך