כיצד יין אדום ישפר את הזוגיות שלכם ומה הקשר לסטארט אפ ישראלי

תופעת האין אונות שהיתה נפוצה עד היום בעיקר אצל גברים בגילאים מבוגרים, הולכת ומתפשטת גם בקרב צעירים, בשנים האחרונות. מה גורם לה וכיצד סטארט אפ ישראלי ויין אדום קשורים לנושא?
217 צפיות

אין-אונות (אימפוטנציה) היא תופעה נפוצה אצל גברים, המעיבה על היכולת לקיים יחסים אינטימיים תקינים. למרות שהתופעה הזו נפוצה בעיקר בגילאים מבוגרים, היא הולכת ומתפשטת גם בקרב הצעירים וגורמת למבוכה, מצב נפשי רגיש ופגיעה במערכת היחסים הזוגית.

אם נתקלתם בתופעה, חכו לפני שאתם נכנסים לפאניקה ומרגישים כאילו חרב עולמכם. חשוב להסיר את המבוכה מסביב למילה "אימפוטנציה", להשלים עם המצב ולחפש את הפיתרון היעיל ביותר, שיטפל בתופעה מהשורש. בתור התחלה, חשוב להבין מאיפה זה בכלל נובע?

מה גורם לבעיות תפקוד במיטה?

 עד 80% מהגורמים לבעיות בתפקוד המיני נובעים מסיבות רפואיות. על פי רוב, נגרמת אין-האונות מבעיות ואסקולריות (בעיות הקשורות לכלי הדם), ובמיוחד מלקויים ביצור ופעולה של תחמוצת החנקן (NO).

במצב אידאלי, רמת תחמוצת החנקן עולה בעקבות גירויים דמיוניים, חזותיים, שמיעתיים וכדומה. היא משוחררת מתאי העצבים ומרחיבה את כלי הדם. במצב פחות אידאלי, ישנם ליקויים בייצור ובפעולה של תחמוצת החנקן, שבאופן ישיר גורמים לליקויים בתפקוד המיני.

מכאן שהעלאת רמת תחמוצת החנקן באיבר המין, עשויה להיות הצעד הטיפולי המבטיח ביותר עבור אנשים עם תפקוד מיני לקוי.

 הקשר בין בריאות הלב לזוגיות בריאה

מחקרים שנערכו, מעידים כי אנשים שלקו באירוע לב שנבע מחסימת כלי דם, סבלו כבר 8 שנים קודם לכן מבעיות בתפקוד המיני. זאת כי תחמוצת החנקן לא אחראית רק לאונות הגברית; למעשה, היא נחשבת למולקולה בעלת החשיבות הפיזיולוגית העיקרית והחשובה בגוף בהרחבה ותפקוד תקין של מערכת כלי דם ולב, ומונעת כמה תהליכים מסוכנים, ביניהם התהליך הטרשתי והיווצרות קרישי דם בלב. לכן, ליקויים ביצור של תחמוצת זו עלולים להיות מסוכנים במיוחד.

עובדה שכדאי לדעת היא שמומחים טוענים כי יין אדום מגביר את הזמינות הביולוגית של תחמוצת החנקן ומשפר את זרימת הדם. אך לא לא לכולם מומלץ לשתות יין אדום וזאת בשל האלכוהול והסוכר שהוא מכיל.