סובלים מכאבי ראש? מה זה אומר עליכם ומהו הטיפול הטבעי היעיל ביותר

330 צפיות

אלו מאיתנו שסובלים באופן קבוע מכאבי ראש או מגרנות, כבר ניסו בוודאי שיטות רבות להקלה על הסבל, לרבות משככי כאבים, הטומנים בחובם סכנת תלות ויתכן שגם כימיקלים מזיקים • כדאי להכיר את הטיפול שיכול לשפר את איכות חייכם, את הבריאות הכללית – ולשחרר אתכם מכאבי הראשכאבי ראש הם אולי סוג הכאב השכיח ביותר. הראש הרגיש שלנו מושפע בקלות משינויים, לחץ נפשי, חוסר שינה, עישון, תזונה לקויה ועוד.

במקרים מסוימים, יתכן שכאבי הראש הם בכלל תוצאה של בעיה או כאב אחר בגוף – שמקרין או מתבטא כך.

אלו מאיתנו שסובלים באופן קבוע מכאבי ראש או מגרנות, כבר ניסו בוודאי שיטות רבות להקלה על הסבל שיכול ממש לשתק אותנו ולפגוע בשגרה, לרבות משככי כאבים, הטומנים בחובם סכנת תלות ויתכן שגם כימיקלים מזיקים.

מה כאבי הראש אומרים עליכם?

כאמור, כאבי ראש יכולים לנבוע ממגוון סיבות שונות, החל מהרגלים מזיקים או לא מתאימים שסיגלתם לכם, ועד מצב רגשי מורכב המשפיע על מצבכם הפיזי. יש דבר אחד הנכון לכל המקרים – עד שלא תאובחנו, לא תוכלו לקבל את הטיפול המתאים לבעיה שלכם.

רפלקסולוגיה: סוג הטיפול שגם תעברו בו אבחון – וגם תקבלו את המענה המתאים לכאב

במקרה שאתם סובלים מכאבי ראש שהולכים וחוזרים במשך פרק זמן ממושך – כדאי מאוד להכיר את טיפולי הרפלקסולוגיה.

מה שמייחד טיפולים כאלו, הם שהמפגש עם המטפל כולל גם אבחון ותחקיר מקיף, יסודי ומעמיק של מצבכם הפיזי והנפשי, וגם, בשלב השני – התאמה של טיפול אישי מיוחד.

במסגרת המפגש עם איש המקצוע, שעליו להיות רפלקסולוג מוסמך, יערך תשאול מקיף – באמצעותו המטפל יבדוק את ההיסטוריה המשפחתית שלכם, יחקור את ההיסטוריה הרפואית, ויבחן את ההרגלים שלכם – שינה, תזונה, תפקוד מערכת העיכול ואפילו את מצבכם הרגשי…בנוסף, יבדוק המטפל האם ישנן בעיות נוספות מהן אתם סובלים – אלו יסייעו לו להבין את התמונה במלואה.

לדוגמא – לחץ על חוליות הצוואר שלמעשה נובע מהגב, לא תמיד זה מגיע עם כאבי גב אלא עלול להתבטא בכאבי ראש בלבד. גורם נוסף יכול להיות נעוץ בתזונה חסרה – למשל תזונה שאינה מכילה את הוויטמינים שאנחנו צריכים, או לחילופין, אי ספיגת הוויטמינים מהמזון כתוצאה מבעיות עיכול שונות.

דוגמא נוספת היא בעיה בזרימת הדם – זהו עניין של גיל או תזונה או חוסר בפעילות גופנית (ישיבה ממושכת מול מחשב ואז הביתה למטלות ולמיטה), ועוד גורמים עלולים להיות נפשיים – למשל חרדות, מתח נפשי וכדומה.

טיפול בהתאמה אישית, שמטפל גם בגוף וגם בנפש

לאחר התחקיר, יעבור המטפל לבדיקת כף הרגל שלכם – האם היא נוקשה או רכה, האם היא שרירית או רפויה, מהו מבנה כף הרגל הייחודי, מהו הצבע שלה, מהי הטמפרטורה ועוד.

בסיכום המפגש – יתאים המטפל טיפול אישי שלם, שיכלול טיפול במגע – רפלקסולוגיה, בה הוא הוא יעבוד על מערכת העצבים, ניקוי וניקוז רעלים, שיפור זרימת הדם, ועוד.

בנוסף, הוא ייעץ כיצד לשנות את ההרגלים המשפיעים לרעה על המצב, ומחמירים את כאבי הראש, למשל, לצריכה של סוכרים לבנים יש קשר ישיר לכאבי ראש. או לדוגמא, ישנם אנשים שסובלים מאלרגיות למזון אך לא מודעים (במקרה כזה יפנה המטפל לבדיקה של רופא אלרגולוג). כמו כן, צריכת קפה ושוקולד מוגברת, אוכל מתועש, "ג'אנק פוד", מאכלים העשירים במונוסודיום ועוד ועוד – עלולים להחמיר את כאבי הראש.לצד כל אלו, המטפל יתאים לכם את סוגי הפעילות הגופנית שיטיבו עם המצב הגופני שלכם, ויספק המלצות שונות לאורח חיים מאוזן ומותאם אישית, שכן – השינוי חייב להיעשות גם מבפנים וגם מבחוץ.

אין סיבה לתת לכאבי הראש להמשיך לנהל אתכם, ובוודאי אין סיבה להמשיך את התלות המזיקה במשככי כאבים למיניהם. יש טיפול מקיף ויסודי, שעשוי לשנות לכם את החיים, לשפר לכם את הבריאות הפיזית והנפשית – ולשחרר אתכם מהכאבים המציקים.

אין סיבה להמשיך להיכנע לכאבי הראש! לפגישת ייעוץ עם רפלקסולוגית קלינית – השאירו פרטים

    השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

    בכפוף לתקנון

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך