סובלים ממחלות כליה ויתר לחץ דם? זה הזמן לדאוג לזכויות הרפואיות שלכם לפני שיהיה מאוחר מדי

1,560 צפיות

אם אתם סובלים ממחלות כליה או יתר לחץ דם, כדאי שתדעו שביטוח לאומי המליץ לאחרונה להחמיר את התנאים לקביעת אחוזי נכות לסובלים ממחלות אלו • ההמלצה הזו מגיעה לאחר שורה של החמרות בתנאים של חולים במחלות כמו סוכרת, מחלות ריאה, מחלות לב ומחלות רפואיות רבות אחרות • פעלו עוד היום לפני שיהיה מאוחר מדי והגישו בקשה לקביעת אחוזי נכות ופטור ממס הכנסה – בקרוב יהיה לכם קשה מאוד להשיג אותם!

מה זה אומר, למה זה קורה ואיך אפשר בכל זאת לזכות בהטבות המגיעות לנו? כל הפרטים כאן.

המגמה החדשה של מוסד הביטוח הלאומי: הורדת אחוזי הנכות

בשנים האחרונות מוסד הביטוח הלאומי התחיל במגמה חדשה: הקשחת התנאים לקבלת זכויות רפואיות ב"ספר הליקויים" שלו. ספר הליקויים הוא למעשה רשימת מחלות וליקויים, כשלצד כל מחלה או ליקוי מצוין אחוז הנכות הקבועים עבורו, והוא מהווה את הבסיס עבור הרופאים של ביטוח לאומי. לפי המגמה החדשה של השנים האחרונות, ישנה החמרה בתנאים לקבלת אחוזי נכות ובגובה האחוזים – והיא עלולה לגזול מכם כסף שמגיע לכם.

מה זה אומר? זה אומר שאם, לצורך העניין, אנחנו סובלים ממחלה מסוימת וזכאים לקבל 90% נכות – אם נפנה לביטוח הלאומי בעוד, נאמר, שנה, נהייה זכאים רק ל-75% נכות. האחוזים האלו משמעותיים במיוחד, שכן הם אלו הקובעים לאילו הטבות אנחנו זכאים בגין מצבינו. ההטבות שאנו עשויים להפסיד עשויות להיות פטור ממס הכנסה (ואף פטור רטרואקטיבי של עד 6 שנים אחורה!) והטבות משמעותיות נוספות הנוגעות לקצבאות נכות וקצבאות נפגעי עבודה.

על הכוונת: חולי כליות ובעלי לחץ דם

תחילה, היה נדמה שמדובר על שינוי נקודתי של ביטוח לאומי, אבל עכשיו זה כבר ברור לעין שמדובר על מגמה רחבה. הכול התחיל בדצמבר 2014, אז ירדו אחוזי הנכות לחולי הסוכרת. משם זה המשיך למחלות נוירולוגיות (אפילפסיה, פרקינסון ואירוע מוחי), בעיות לב ובעיות פה ולסת, ועכשיו הגיע תורם של חולי הכליות והדם.

לפי טיוטת התקנות שביטוח לאומי פרסם לאחרונה, אחוזי הנכות יירדו משמעותית לחולים במחלות אלו. כך, לדוגמה, אלו מאיתנו הסובלים ממחלת כליות והיו זכאים ל-80% נכות, יהיו זכאים ל-30% בלבד. כך גם אלו מאיתנו שאיבדו כליה והיו זכאים ל-30% נכות – ועתה עלולים להיות זכאים ל-10% בלבד. שינוי נוסף נוגע ליתר לחץ דם – כך שאלו שסובלים מיתר לחץ דם וזכאים ל-10% נכות, לא יהיו זכאים לאחוזי נכות כלל!

השינויים האלה עשויים להשפיע עלינו רבות ולגרום להפסדים כספיים משמעותיים, במיוחד עבור מי שזכאי כיום ל-90% נכות ולפטור ממס הכנסה. אסור להיות שאננים – בדקו עוד היום את האפשרות למצות את הזכויות הרפואיות שלכם, לפני שיהיה מאוחר מדי

חלק מהשינויים שנכללו בטיוטת התקנות של ביטוח לאומי:


לחץ דם ומחלות כליה - שינוי בקביעת אחוזי נכותאל תהיו שאננים לנוכח השינוי הזה – פעלו למצות את הזכויות הרפואיות שלכם!

יש דבר אחד שאפשר לעשות כדי לדלג על הגזרות של ביטוח לאומי – לפעול כבר עכשיו, לפני שהתקנות חלות באופן רשמי, והן עשויות לחול בכל יום. כדי לא לפספס את ההזדמנות לפטור ממס הכנסה ולהטבות משמעותיות נוספות שעשויות להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים בשנה, יש להגיש את הבקשה בהקדם האפשרי. אם תגישו בקשה ממש בימים הקרובים, הסיכויים כי תקבלו את אחוזי הנכות המקוריים שמגיעים לכם, יעלה.

כדי לעשות את זה בצורה הנכונה, המהירה והמקיפה ביותר, וכדי ולוודא שאתם מקבלים כל מה שמגיע לכם, כדאי להסתייע במומחים למימוש זכויות רפואיות. כניסה לתהליך בביטוח לאומי ללא הסתייעות מקצועית עשויה לארוך זמן יקר, לסבך אותנו בסבך הבירוקרטיה ולהקשות על קבלת ההטבות המגיעות לנו. בנוסף, בידיים לא מקצועיות, קיים סיכון לקבל פחות ממה שמגיע לכם. אל תיקחו את הסיכון הזה מכיוון שהוא עלול לעלות לכם בהרבה מאוד כסף.

המובילה בתחום מימוש הזכויות הרפואיות היא ללא ספק חברת לבנת פורן, שמכירה את תקנות הביטוח הלאומי על בוריה, יודעת כיצד להתמודד עם הבירוקרטיה ויש לה בדיוק את הנחישות הדרושה כדי שתקבלו בדיוק מה שמגיע לכם, ובזמן!

צרו קשר עוד היום כדי לקבל את אחוזי הנכות שמגיעים לכם – לפני שיהיה מאוחר מדי >>

    השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך