גברים לא תמיד מודעים לקשר בין תכיפות במתן שתן, בריחת שתן וגזים – לחולשה בשרירי ריצפת האגן

41,175 צפיות

אחד מכל תשעה גברים בישראל סובל מחולשה בשרירי רצפת אגן. תופעה זו מועצמת בגילאי 50 ומעלה. חולשה זו מובילה לדליפות שתן, תכיפות במתן שתן, יקיצה לילית למתן שתן, קושי בהתרוקנות, בריחת גזים ואי שליטה על סוגרים. אזור רצפת האגן רגיש לשינויים מבניים בגוף. מדובר במערכת של שרירים, עצבים ורקמות, אשר בתחתיתה מצויות שלפוחית השתן, פי הטבעת ואיבר המין הגברי. ישנם גורמים רבים המובילים לשינוי בתפקוד השרירים ברצפת האגן הגברית. ההשלכות לחולשה השרירית ניכרות ומשפיעות במישורים שונים בחיי הגבר. חברתית, מינית, פסיכולוגית, ותעסוקתית

מאת: מערכת VOOOM

מוריה שטרן. פיותרפיסטית לשרירי רצפת אגן בבית החולים בני ציון בחיפה

מהם הגורמים לחולשה שרירית ברצפת האגן הגברית?

"סיבוכים שכיחים ברצפת האגן הגברית קשורים במקרים רבים לניתוחים שעוברים הגברים" מסבירה מוריה שטרן, פיזיותרפיסטית לשרירי רצפת האגן בבית החולים בני ציון בחיפה. כ-30-60% מהמקרים קשורים לניתוח הערמונית הן בהגדלה שפירה אך בעיקר עקב כריתה חלקית או מלאה. כ-40% מהגברים סובלים מחולשה בשרירי רצפת האגן הקשורה באורח חייהם, נשיאת משקלים כבדים, מבנה גוף וחלוקת עומסים שאינה מאוזנת על שרירי המפרקים.

ישנו הבדל הן במבנה והן בתפקוד האגן בין נשים לגברים. האגן הגברי גבוה יותר, עם פתח קטן יותר בקרקעית, פחות גמיש בהשוואה לאגן הנשי דבר המאפשר נשיאת משקלים גבוהים יותר.

פגיעה ברצפת האגן הגברית תשפיע ישירות על היציבה בשל הקשר בין שרירי האגן לשרירי הגב, הירך והבטן. גברים עם חולשה בשרירי רצפת אגן עלולים לסבול מכאבי גב, ברכיים ופריצות דיסק בשל חלוקת עומסים לא מאוזנת בגופם. כמו כן יסבלו רבים מהם מבעיות שליטה על סוגרים, קושי בהתרוקנות, טפטופים בהטלת שתן, דליפות צואה ועוד."

  למידע מלא אודות טכנולוגיית "אגן בריא" מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם:

  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

  חשוב לגבר להכיר את הטיפול הפיזיותרפי אך לא פחות מכך – את המשך התרגול הביתי והרצף הטיפולי כולו.

  "הטיפול הפיזיותרפי בגבר מחייב התמדה בתרגול. למרות שמדובר בטיפול  שמרני, לא ניתוחי, מרבית הגברים מתקשים להקפיד ולהתמיד. אם בשל קוצר בזמן ואם בשל העובדה שהטיפול דורש מאמץ ומחייב בתרגול המשך גם בבית. כמו בכל הליך שיקומי – אי הקפדה מונעת שיקום מיטבי.

  גברים יאהבו את הפתרון הביתי לבעיה

  לשמחתי כאשת מקצוע נתקלתי לאחרונה בטכנולוגיה ייחודית הנקראת "אגן בריא".

  מוצר ביתי קל ונוח לתרגול שרירי רצפת אגן. הטכנולוגיה אינה דורשת התפשטות מבגדים או מאמץ. מדובר על מושב אותו מניחים על כיסא הבית, מתיישבים עליו ובאמצעות מערכת ביו-פידבק המתממשקת לטלפון הסלולארי מתרגלים בצורה מובנית את שרירי רצפת האגן. הקלות והיעילות שבתרגול, ואיכות התרגול המתורגמת באמצעות האפליקציה מאפשרות לכל גבר לחזק את שרירי רצפת האגן ולאתגר אותם בדרגות טיפול שונות. התרגול מהנה ומלווה במשחקים אשר כל פעולה בהם מתבצעת ע"י שרירי האגן. מכשיר חכם המאפשר לכל גבר לתרגל את שרירי האגן במעין "מכון כושר פרטי משלו".

  מדובר בטכנולוגיה מדהימה בעיניי, המסייעת לי כפיזיותרפיסטית את האפשרות להעניק למטופלי עצמאות מלאה בתרגול הביתי תוך קבלת פידבק מיידי על איכות ויעילות התרגול שלהם. וזו- ערובה בטוחה יותר להצלחת כל טיפול."

  מכשיר אגן בריא לשימוש ביתי. מתיישבים, מתרגלים ומחזקים את שרירי רצפת האגן
  מכשיר אגן בריא לשימוש ביתי. מתיישבים, מתרגלים ומחזקים את שרירי רצפת האגן

   למידע מלא אודות טכנולוגיית "אגן בריא" מלא/י פרטים ונחזור אליך בהקדם:

   לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך