לא עלינו – מה עושים אחרי תאונה בכביש?

1,681 צפיות

לצערנו, הסטטיסטיקות בישראל מלמדות על כך שיש סיכוי לא רע לכל אחד מאתנו להיקלע לתאונת דרכים במהלך חייו, לפחות פעם אחת • ליתר ביטחון, כדאי להתכונן ולדעת מה עושים אחרי תאונה ובאילו מעשים עלינו לנקוט כדי לחזור לשגרה תקינה בהקדם האפשרי • וגם – איך תמנעו תאונה בעתיד ותחסכו לעצמכם בזבוז של כסף, זמן ועוגמת נפש? את התשובה שמרנו לסוף

מה עושים אחרי תאונת דרכים?

תאונת דרכים, גם בתרחיש האופטימי ביותר שאין בה נפגעים, היא אירוע לא נעים שגורם פעמים רבות לבלבול, מבוכה והוצאת משאבים חיוניים כמו זמן וכסף, אצל הנהגים המעורבים. אולם, דווקא במקרה של תאונה עלינו להיות מפוקסים ככל הניתן כדי לדאוג לבצע כמה פעולות שיחסכו לנו הרבה כאב ראש וכסף בהמשך.

מה עושים אחרי תאונה? השלבים לפעולה:

1. תיעוד ורישום פרטים – אם לא נפגעתם בתאונה, חשוב שתתחילו בתיעוד ורישום של כל הפרטים. התיעוד והרישום ישמשו אתכם בהגשת התביעה לביטוח. תעדו וצלמו את מקום התאונה, את הפגיעה ברכב, את הצומת או הרחוב וכל פרט אחר שרלוונטי. קחו את פרטי הנהג המעורב בתאונה ורשמו אותם בטלפון שלכם או על דף שתוכלו לשמור. אם היו עדים נוספים לתאונה רצוי שתיקחו מהם פרטים ליצירת קשר.

טבעי שתלחצו מהסיטואציה וקשה מאוד לצפות לנהוג בקור רוח, אך מומלץ להימנע בכל מחיר מחתימה על טופס או הצהרה כלשהם בזירת התאונה.

2. בדיקה וטיפול רפואי – אם חלילה נפגעתם בתאונה, פנו לקבלת טיפול רפואי מתאים. שימו לב – גם אם נדמה לכם שלא נפגעתם כלל, היו ערניים. לפעמים האדרנלין וההתרגשות מהתאונה גורמים לנהג לא לשים לב לכאבים ומיחושים אחרים. במידה ומאוחר יותר אתם מתחילים לחוש כאב או כל דבר אחר חשוב שתפנו לקבלת טיפול רפואי בהקדם האפשרי.

3. יצירת קשר עם הביטוח וטיול למוסך, הנמצא בהסדר עם חברת הביטוח – זה הזמן ליצור קשר עם חברת הביטוח שלכם ולקבל מהם הנחיות מדוייקות לגביי ההמשך. אם הרכב שלכם נפגע, סביר להניח שתצטרכו לקחת אותו למוסך כדי להעריך את מידת הנזק ולטפל בו בהתאם, בין אם באמצעות תיקוני פחחות קוסמטיים או טיפולים מכאניים בעקבות פגיעה משמעותית יותר.

האמצעים שיסייעו למנוע את התאונה הבאה

והעיקר, קחו נשימה עמוקה, זה עלול לקחת זמן ולגבות מכם מאמצים לא פשוטים: בעיות בריאות, יצירת קשר עם נציגי הביטוח, ריצה בין מוסכים, המתנה בתור, נזק כלכלי שעוד ילווה אתכם הלאה בתשלומי הביטוח ולעתים גם התייעצות עם עורכי דין, שכר טרחה ואף קניית רכב חדש. בקיצור, אם רק היה אפשר להחזיר את הזמן לאחור, סביר להניח שהייתם בוחרים להישאר באותו היום מתחת לפוך.

ובכל זאת, מה אפשר לעשות כדי לדאוג שלא תמצאו את עצמכם שוב בסאגה הזאת? האמת היא שיש תשובה די פשוטה, ומאד חכמה. התקנת מערכת בטיחות, בדומה לזו של מובילאיי, ברכב שלכם, עם 5 סוגים שונים של התרעות שיסייעו לכם לנהוג באופן זהיר יותר ויעזרו לכם להימנע מסיכונים מיותרים ומתאונות. בדיוק ברגע הזה שאתם עשויים לסטות מהנתיב, להתקרב יותר מידי למכונית שמלפנים או, חלילה, לפגוע בהולך רגל שהתפרץ לכביש – היא כבר תדאג להתריע בפניכם ולחסוך לכם את התאונה הבאה.

ההתרעות של מערכת הבטיחות מובילאיי

ואם זה לא מספיק, יש סיכוי טוב שגם תוכלו לקבל החזר של עד 1,500 ₪ ממשרד הרישוי*. אז, אתם עוד כאן? קדימה… לדרך!

מערכת הבטיחות של מובילאיי תסייע במניעת התאונה הבאה – השאירו פרטים ונציג מובילאיי ייצור עמכם קשר >>

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!
    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

    * למתקינים חדשים בלבד ובכפוף לנוהל 151 של משרד התחבורה.