האפליקציה המדעית שתעזור לכם לשלוט על הדיאטה

1,540 צפיות
תמיד לימדו אותנו שחילוף חומרים איטי הוא עניין גנטי בלתי ניתן לשינוי, ושהסובלים מעודף משקל נידונו לכבלי הדיאטה לנצח. חברה ישראלית חדשה פורצת דרך, פיתחה מכשיר שגורם למטבוליזם להיות גמיש ומחסלת את תופעת האקורדיון המשקלי

מאת: מערכת VOOOMכל שיאן ושיאנית דיאטות, יודעים שקשה לרדת במשקל ועוד יותר קשה לשמור עליו, ועבור רבים מהאנשים הרזיה הפכה מושג מקביל לייאוש. אבל המוחות הישראליים שמאחורי פיתוח מכשיר ה-Lumen, לקחו על עצמם לתרגם את התסכול להצלחה, על ידי שיכלול מנגנון המטבוליזם.

ירידה במשקל ושמירה על משקל אידיאלי גם בתום הדיאטה, תלויות במשתנים רבים, שהמשמעותי שבהם, אותו כולם מכירים, הוא חילוף חומרים. האנשים הנדרשים לדיאטה ידקלמו גם מתוך שינה שחילוף החומרים שלהם איטי ושהכל תלוי בגנטיקה, אבל למעשה אין זה מדויק. המטבוליזם אינו מושג קבוע והוא מושפע מנתונים אשר משתנים מדי יום, כמו למשל מה אכלנו, כמה זמן ישנו ואיזו פעילות גופנית ביצענו. מכשיר ה-Lumen שפיתוחו יצא לדרך לפני כ-6 שנים, הוא כלי חדשני המסוגל למדוד מטבוליזם, ולהחליף מעקב מדעי של חילוף חומרים, שנעשה עד אז בבית חולים בלבד בפרוצדורה ארוכה ויקרה. ב-Lumen לקחו את אותו תהליך ותמצתו אותו לכדי בדיקה קצרה שנעשית בתנאים ביתיים.

הליך הדגימה פשוט ומהיר מאוד וכולל הכנסה והוצאה של אוויר לתוך מכשיר דמוי ״ינשוף״. הנתונים מגיעים לאפליקציה במכשיר הנייד, שדוגמת את תרכובות הגזים ומגלה במה משתמש הגוף בכדי להפיק אנרגיה – שומנים או פחמימות. וכך למעשה המכשיר מנתח את המטבוליזם של כל אדם באופן אינדיבידואלי ברגע נתון, ועל בסיס הנתונים יוצר עבורו אורח חיים מותאם אישית.

להזמנת LUMEN, תחילת הירידה במשקל והגברת האנרגיה – לחצו כאן

מדי יום משקללת האפליקציה את הנתונים שהתקבלו בבוקר המדידה, והיא מעניקה בהתאם המלצות לפעילות באותו היום: תזונה, שינה, כושר וכו׳. אם ריכוז ה-CO2 בנשיפה ובשאיפה גבוה, סימן שהגוף מפיק אנרגיה מפחמימות ואם היא נמוכה, מצביעים הנתונים על שריפת שומנים. באמצעות המכשיר ניתן להפוך את המטבוליזם לגמיש ולשפר את יכולת הגוף לעבור ביעילות משריפת שומנים או פחמימות כמקור לאנרגיה. האפליקציה מסייעת לגוף להשתמש במזון שמגיע אליו בצורה חכמה ויעילה וכך נמנעת עלייה במשקל. בניגוד לדיאטות שונות, Lumen לא מתרכזת במה לא לאכול, אלא מלמדת את הגוף לנצל נכון את מה שכן אוכלים. במהלך הזמן התזונאי האלקטרוני לומד להכיר את המשתמש ואת ההרגלים שלו ומתאים את ההמלצות בהתאם.

Lumen הוא פרי פיתוח ישראלי שכבש את העולם ומושק כעת גם בארץ. זה התחיל בשתי אחיות תאומות, מירב מור (סמנכ”ל מחקר מטבולי) ומיכל מור (סמנכ”ל מדע), בעברן זוכות בתחרות אשת הברזל, בעלות תואר ד״ר בפיזיולוגיה, שרצו לפתח את נושא התזונה מותאמת אישית. השתיים חברו עם הרעיון לדניאל טל (מנכ”ל), דרור צדר (סמנכ”ל מוצר ושיווק) ואבי סמילה (סמנכ”ל טכנולוגיות) ויחד הובילו החמשה את הרעיון המנצח למוצר הזה.
Lumen מפגישה בין נתונים מדעיים לחיי היומיום ומנהיגה מהפכה טכנולוגית בתחום התזונה האישית. תוכלו לדעת מה לאכול ומתי, איך והאם השפיע עליכם הבילוי של אתמול בלילה והאם הגוף שלכם מוכן אנרגטית לאימון כושר. היא מחזקת את אבני היסוד של בריאות הגוף ומנמיכה את הסיכויים להשמנת יתר ולבעיות מטבוליות שונות כמו סכרת.

להזמנת LUMEN, תחילת הירידה במשקל והגברת האנרגיה – לחצו כאן