העלאת הריביות היא הסימן לרכוש בית לפני שיהיה מאוחר ויקר מדי

692 צפיות

העלאת הריביות בשבוע האחרון על ידי בנק ישראל היא סימן מוחלט שהגיע הזמן לקבל החלטה • עכשיו זה בדיוק הרגע לרכוש את הדירה שתמיד רציתם, כי עוד רגע זה הולך להיות יקר. יקר מאוד • למה, איך זה ישפיע ומה הצעדים הבאים? המשיכו לקרוא לכל הפרטים:

העלאת הריביות והשפעתה על הנדל"ן

רכישת דירה היא תהליך מפחיד שדורש מאיתנו לקבל לא מעט החלטות גדולות, מה שגורם לנו להסס, להתלבט ולחשוב הרבה לפני שאנחנו חותמים על המסמכים. זה מובן, כמובן; רכישת דירה בישראל דורשת סכומים גדולים, הסכמים על משכנתאות והחלטה לגבי המגורים שלנו או אפיקי ההשקעה העתידיים שלנו. אבל לפעמים צריך להפסיק עם ההססנות, הפחדים והחששות, וללכת על זה.

העלאת הריביות – כל הסיבות והתוצאות

אז הנה החדשות הרעות: לפני מספר ימים בנק ישראל החליט, בצעד מפתיע, להעלות את הריבית הבסיסית במשק בחמישה-עשר אחוזים. כך, לאחר שהריבית עמדה על 0.1% בכמעט ארבע השנים האחרונות, היא עתידה לעמוד על 0.25%. המספרים האלו אומרים בעיקר דבר אחד – אם מגמת העלייה תימשך, המחיר שנשלם במשכנתא לצורך רכישת דירה חדשה יעלה בסכום לא מבוטל, מה שיוסיף מכשולים נוספים לתהליך רכישת הדירה היקר ממילא.

בנק ישראל הביא לא מעט נימוקים לצעד הזה. לטענתם, בחודשים האחרונים מחירי הדירות התייצבו וכן היקף המשכנתאות, פרמטרים שסייעו לשוק להבשיל לפני העלאה בריבית. בנוסף, עליית ריביות בארה"ב ובעולם הביאה לרצון להתאים את שער הריבית לנעשה בחו"ל. כך או כך, העלייה הראשונית הזו עשויה לחמם את הקרקע לקראת עליות נוספות בעתיד, ולעליות נוספות עשויות להיות לא מעט השפעות. הגדולות שבהן הן ייקור המשכנתאות החדשות, הורדה בפוטנציאל התשואה לדירות שנרכשות לצרכי השקעה וכן ייקור עלויות המימון.

כל אלו עשוים להביא לירידה חדה בעסקאות ולפגיעה עיקרית בעיקר בזוגות צעירים שמעוניינים לרכוש דירה, אך גם בקבלנים וברוכשי דירות לצרכי השקעה. בקיצור, אם תכננתם לרכוש דירה בקרוב – כנראה עכשיו הוא הזמן הטוב ביותר, לפני שייעשה מאוחר מדי (ויקר מדי).

לתיאום פגישה במגורים החדשים של רמת גן השאירו פרטים >>

רציתם לרכוש דירה? עכשיו זה הזמן

במידה ועליית הריביות היא אכן לטווח הארוך, הכדאיות בהשקעה בנדל"ן תרד משמעותית. כשלוקחים בחשבון את מחירי הדירות הגבוהים ומוסיפים להם משכנתא שרק תלך ותתייקר עם עליית הריבית, מקבלים עסקה במחירים מפלצתיים, שתמנע מצעירים רבים לרכוש את דירת חלומותיהם. אז לפני שיהיה מאוחר מדי, זה הזמן להפסיק את ההיסוסים, לקבל החלטה חכמה ולרכוש דירה במהרה – הסתכלו על חצי הכוס המלאה, וקחו את עליית הריבית כסימן שהגיע הזמן!

כיום יש לא מעט פרויקטים יוקרתיים שמציעים רכישה משתלמת. אחד מהם הוא פרויקט גפן טאוור, המציע דירות מפוארות על הגבול עם תל-אביב באחת השכונות המבוססות של רמת-גן, אחת הערים הפופולריות למגורים הן בקרב צעירים והן בקרב מבוגרים. הפרויקט מציע דירות של 4-5 חדרים במרכז של המרכז, אך במחירים אקסקלוסיביים ונוחים יותר מהשכנה היקרה תל-אביב.


[pojo-gallery id="9739"]

.


דיירי גפן טאוור נהנים מכל העולמות: הם גרים במרחק הליכה מהאזורים הנחשקים ביותר של תל אביב, אבל משלמים מחיר של דירה ברמת גן. הבניין מוקף בבתי הספר והתיכונים הנחשבים ביותר בגוש-דן, באזורי תעסוקה מרכזיים כמו מתחם הבורסה, מגדלי בסר ורמת החייל, ומי שעובד קצת רחוק יותר, יכול להגיע בקלות לרכבת סבידור או באמצעות הרכב לנתיבי איילון. מהרו, נותרו דירות אחרונות בפרויקט היוקרתי במחירים שיתכן ולא יחזרו שוב.

העלאת הריביות היא בדיוק הסימן שאתם צריכים כדי להתגבר על החששות ולרכוש את הדירה שתמיד רציתם!

לתיאום פגישה במגורים החדשים של רמת גן השאירו פרטים >>

    השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך