5 פיצ'רים מצילי חיים שאתם חייבים במערכת ההתרעה לרכב שלכם

785 צפיות

ילד שצעק במושב מאחור, שיחת טלפון חשובה, מחשבה טורדנית שמסרבת לעזוב או עייפות שנסחבת כבר כל השבוע – כל הסחות הדעת האלו הן גורמים אפשריים לתאונת הדרכים הבאה, והן קורות לכולנו. מערכות התרעה חכמות באו לסייע לנו לעבור כל נסיעה בבטחה – אבל מה צריך לבדוק לפני שאנחנו רוכשים אחת?

1.התרעה לפני התנגשות ברכב שמלפנים – חוסר תשומת לב של שנייה עשוי לגרור תאונה מצערת ומיותרת, כשהתקרבתם קצת יותר מדי לרכב שלפניכם. מערכות התרעה יתריעו במקרה של סכנת התנגשות ברכב שמלפנים.

2. התרעה על סטייה מנתיב – סטייה מנתיב היא תופעה נפוצה שלא דורשת הרבה כדי שתתרחש – קצת עייפות, קצת חוסר תשומת לב, והאוטו עשוי לסטות טיפ-טיפה מחוץ לנתיב, עד שזה כבר הופך למסוכן. מערכות התרעה יתריעו במידה וסטיתם מנתיב הנסיעה ולא אותתם לפני, ובכך תאפשר לחזור לנתיב הנסיעה בבטחה.

 3. התרעה לפני התנגשות בהולך רגל או רוכב אופניים – כולנו נתקלנו בסיטואציות המלחיצות בהן הולך רגל או רוכב אופניים הופיעו לפתע לפנינו, ואנחנו יכולים להישבע שהם צצו משום מקום. למעשה, בשנים האחרונות קיימת עלייה של מאות אחוזים במספר רוכבי האופניים והאופניים החשמליים בישראל, ובמקביל קיימת עלייה ניכרת בשיעור ההיפגעות מרכיבה על אופניים, כאשר הגורם העיקרי לתאונות הוא עבירה של הנהג הפוגע. מערכות התרעה יספקו את ההתרעה הדרושה כדי שנשים לב אל רוכבים והולכי רגל בזמן, בעזרת זיהוי אובייקטים הנעים במהירות הנמוכה מ-50 קמ"ש בסביבת הרכב.

4. התרעת אי שמירת מרחק – מרחק בטוח מהרכב שלפנינו הוא אחד הכללים החשובים ביותר להימנעות מתאונות, אבל משום מה,הרבה פעמים אנחנו לא שומרים עליו. מרחק בטוח מצמצם את הסיכוי למעורבות בתאונת דרכים מסוג חזית-אחור, שעשויה לקרות  במידה והרכב שלפניך מבצע עצירת פתע, או מבצע נסיעה לא עקבית. מערכת התרעה מוצלחת תנטר את מרחק הנסיעה מכלי הרכב שלפנים באופן עקבי, ותוודא שאנו שומרים על מרחק בטוח במשך כל הנסיעה.

5. זיהוי תמרורי מהירות והתרעה על חריגה מהמהירות המותרת – מעט מאד מערכות בשוק מזהות תמרורי מהירות ותמרורי דרך אחרים, ומציגות אותם על צג המערכת, כך שלא תפספסו תמרורים שעשויים להיות משמעותיים. המערכת יודעת לזהות תמרורי מהירות וכך תדע להתריע במידה וחרגתם מהמהירות המותרת באזור.

  

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!

    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך