(30% בשנה!) איך לייצר הכנסה פסיבית, קבועה ובסיכון נמוך – מבעלות על נדל"ן דיגיטלי מניב

2,241 צפיות

איך בשקט בשקט כמעט מבלי שנרגיש, הפך טרנד ההשקעות בנדל"ן דיגיטלי למנה המועדפת בתפריט ציבור המשקיעים בישראל. עם 30 אחוזי תשואה לצד הבטחה ליצירת הכנסה פסיבית קבועה ובסיכון נמוך, מתגלה בפנינו הצעה להשקעה מודרנית מעולם הדיגיטל. האם מדובר בתשואה חלומית או הבטחה ריקה מתוכן? יצאנו לבדוק


מאת: מערכת VOOOM


השקעות פיננסיות

 • אופציות ההשקעה שעומדות בפני הציבור
 • איך משקיעים הופכים להיות בעלים של נכסים דיגיטלים
 • איך מבטיחים שהנכס שלכם נשאר במקום אטרקטיבי

עמליה שכטר ואסי אפשטיין הם מי שאחראים לגל אדיר המטלטל בימים אלה את עולם ההשקעות בישראל. שכטר מייסדת ומנכ"לית בית ההשקעות "invo" ומי שהובילה בשלוש השנים האחרונות כ-עשרים וחמישה פרויקטים להשקעות נדל"ן בשווי מצטבר של כמאה וחמישים מיליון שקלים. אפשטיין יזם אינטרנט ותיק המתמחה בקידום וידאו ואתרים בגוגל, מפתח שיטת "קאשטיוב" ליצירת הכנסה פסיבית באינטרנט ומי שב- 15 השנים האחרונות ניהל למעלה מ- 1,600 משווקי אינטרנט (אפיליאייטים) שייצרו רווחים של מיליוני שקלים מדי חודש.

יחד ולחוד הם אחראים באופן ישיר להצלחה חסרת תקדים של אלפי משקיעים ויזמים ישראלים המשתמשים בשירותיהם בעשור האחרון. לשניים, מטרה אחת בלבד והיא לכוון משקיעים צעירים וותיקים, בעלי הון עצמי גבוה ונמוך בקבלת ההחלטה הקריטית ביותר עבורם: היכן ומתי להשקיע את כספם בסביבה של ריבית נמוכה המובילה לתשואות אפסיות, לצד מחירי נדל"ן גבוהים וטלטלה אינסופית בשווקים הפיננסים – ברקע משבר התפרצות נגיף הקורונה.

יודעי דבר מתלחשים בסתר על "הזדמנות נדירה" להשקעה בסיכון נמוך, המאפשרת להשיג תשואות חלומיות של 30 אחוזים מדי שנה. שמענו, הסתקרנו והחלטנו לצאת לדרך ולפגוש את הצמד שאוחז בידיו את מה שעל פניו מסתמן כבשורה הטובה ביותר שנחתה על ציבור המשקיעים בישראל.

עמליה, ספרי לי מה אתם מציעים לקהל המשקיעים בישראל?

"היי…" שניהם עוצרים אותי יחד בתיאום מושלם ושכטר יורה לעברי "לא מגישים מנה עיקרית לפני מנת הפתיחה ותיכף נדבר על ההצעה שלנו, אבל לפני זה אני רוצה שנדבר על מה שבעינינו מסתמנת כבעיה הגדולה ביותר של רוב מי שמחפשים להשקיע את הכסף שלהם. מדובר באנשים שחולמים לייצר לעצמם הכנסה פסיבית שלא תהיה תלויה בהכנסות מהעסק, מהמשכורת או מהתלות בבוס שיכול לפטר אותם ממקום העבודה.בשורה התחתונה הרי כולנו רוצים להשקיע את הכסף שלנו בסיכון נמוך ככל האפשר, ואנחנו רוצים לקבל בתמורה תשואה גבוהה ככל האפשר כך שנוכל לסגור את החודש, לעזור לבני המשפחה ולדאוג לעתיד בטוח יותר לנו ולילדים שלנו."

טוב. אני חייב לומר לך שאין כאן הרבה חדש וזה די ברור לכולנו

"תראה" אומר לי אפשטיין, "יש כאן חידוש עצום בגלל שמציאות החיים של כולנו השתנתה, ואני לא מדבר איתך עכשיו על משבר הקורונה וההשלכות החמורות שלו על העתיד של כולנו. אני מדבר איתך על זה שהחיים שלנו לא בטוחים כמו שהם היו פעם, לא מהבחינה של ודאות במקום העבודה אם אתה שכיר, לא ביכולת לצפות את גובה ההכנסה בעסק אם אתה עצמאי, ומעל הכל מרחפת מציאות חדשה שבה גדל כאן דור שלם של צעירים שלא יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה, וחמור מכך, להורים של אותם הצעירים אין היום את היכולת לעזור בקניית הדירה. אגב, דבר שהיה מקובל מאוד בדור הקודם".

אז מה עושים אם אבא ואמא לא יכולים לקנות לילדים דירה?

"היום" אומרת לי שכטר "כל אחד מאיתנו חייב לדאוג לעצמו מגיל צעיר מאוד. שים לב שהשיח בימים אלה מדבר בעיקר על סיכונים ופחות על יציבות כלכלית, וזה דבר שלא הכרנו כל כך בעבר. עכשיו, עם כל הכבוד למשבר הקורונה ולהשלכות הכלכליות החמורות שלו, אני מזכירה לך שגם לפני המשבר סבלנו כאן מיוקר מחיה מטורף, ממחירי דיור בשמיים ומריבית אפסית על ההשקעות שלנו, והיום כולנו חייבים ללמוד ולהסתגל למציאות החדשה הזו."

תסכימו איתי שכל זה לא מונע מהציבור הישראלי לחפש תשואה ולהשקיע את הכסף שלו

"אתה צודק" אומר אפשטיין "כציבור, אנחנו מבינים היום שאסור לנו לסמוך על הפנסיה שתדאג לנו בעתיד, ואם קודם הזכרנו את "המציאות החדשה", אז לתוחלת החיים הארוכה שכולנו נהנים ממנה יש צד שני אפל יותר, לפיו מי שלא ידאג לעצמו ולא יגיע לגיל פרישה עם כמה שיותר כסף ונכסים, עלול למצוא את עצמו נזקק לעזרה ולתמיכה של הילדים – וזה דבר שאני לא מאחל לאף אחד, ובהתאם לכך החיפוש אחרי השקעות מניבות הוא בלתי פוסק."

אתם יכולים להרחיב מעט על אופציות ההשקעה שעומדות בפני ציבור המשקיעים בארץ?

"תראה, יש הרבה מאוד אנשים שהכסף שלהם שוכב בבנק ומעלה אבק, במקום שיצא לעבוד בשבילם אחרי שכל החיים הם עבדו קשה בשבילו. אנחנו חיים במציאות של ריבית אפסית ובהתאם לכך אלו הן התשואות שהציבור מקבל בתמורה להשקעות. אנחנו בדעה שהגיע הזמן לגוון ולפזר את תיק ההשקעות, הרבה מעבר להשקעה בנדל"ן יקר שמניב תשואה נמוכה, או השקעה מסוכנת בשוק ההון. הרי ביננו, אם אתה לא מומחה מקצועי להשקעות אתה מסכן את הכסף ואת עתיד החופש הכלכלי שלך בבורסה. מספיק שנסתכל על גל הירידות בשווקים כתוצאה ממשבר הקורונה כדי להבין את גודל הסיכון בהשקעה של הציבור בבורסה."

אסי אפשטיין, דיגיטל אסטס

במילים אחרות אתם אומרים לציבור שלא להשקיע בנדל"ן ובשוק ההון?

"תראה, אף אחד לא רוצה להיות בלי מטריה במקום שיורד גשם, וזה בדיוק מה שקורה למשקיע הממוצע בשוק ההון. עכשיו, גם אם התמזל מזלך ועלית במקרה על גל של הצלחה, אף אחד לא מבטיח לך שזה יימשך, וכולנו מכירים את המשפט "לאסוף בטיפות ולשפוך בדליים", וזה בדיוק מה שקורה פעמים רבות למשקיע הלא מיומן בשוק ההון. ואם תשאל אותי מה לגבי השקעה בדירה, אז אני אענה לך שאם אתה בעניין של קניית דירה בפתח תקוה במחיר של שני מיליון שקלים, והשכרה שלה תמורת 6,000 שקלים בחודש, שתביא אותך לתשואה שנתית בגובה 3% אז אני מאחל לך המון הצלחה ואספר לך שאנחנו וציבור המשקיעים שלנו לא נמצאים שם."

אוקיי. לשיטתכם, מהן האופציות שעומדות בפני ציבור המשקיעים מעבר לנדל"ן ושוק ההון?  

"הציבור חייב להבין שיש דרך להכפיל ולשלש את תיק ההשקעות בפחות מ- 80 שנה במקרה הטוב, ואני לרגע לא מדברת איתך בציניות. יש כאן דור שלם של חבר'ה צעירים שרוצים להשקיע ואין להם מאות אלפי שקלים פנויים. אלה אנשים שברור להם שדירה הם לא יכולים לקנות, והם עדיין מחפשים את הכניסה לעולם ההשקעות, כי הם מבינים שאם יתחילו להשקיע היום אז בעוד עשר או חמש עשרה שנה יהיה להם מספיק כסף לדירה משלהם. אז, מה עושים מי שיש להם רק כמה עשרות אלפי שקלים להשקעה והם נתקלים בחומה של נדל"ן יקר ושוק הון מסוכן? כאן אנחנו נכנסים לתמונה ומציעים להם לקחת חלק בהשקעה מודרנית בעולם הדיגיטל. מדובר בתכל'ס בהשקעה בסיכון נמוך המעניקה למשקיעים תשואה גבוהה לצד הכנסה פסיבית ומנותקת לחלוטין מכל ההכנסות האחרות, בין אם אתה שכיר או עצמאי."

אז מהי בעצם שיטת ההשקעות שאתם מציעים לציבור?

"אנחנו מציעים לציבור זן חדש ומודרני להשקעה בנדל"ן דיגיטלי, מהסוג שכמוהו לא היה קיים עד היום בעולם. מדובר בהשקעה המניבה הכנסה חודשית פסיבית ובסיכון נמוך יחסית, כזו המגיעה משילוב של עולם הנדל"ן והדיגיטל. במילים אחרות, מדובר על השקעה בבניית אתרי אינטרנט עסקיים, קידום של אותם אתרים לדף הראשון של התחום בגוגל, ומרגע שהם שם אנחנו משכירים אותם לבעלי עסקים בחו"ל, כאלה שישמחו לקבל לידיהם את מה שאנחנו קוראים לו "תרנגולת המטילה ביצי זהב" בדמות אתר עסקי המופיע בצורה אורגנית וללא קידום ממומן ויקר בדף הראשון בגוגל. זה מבטיח לבעלי העסקים זרם קבוע של לקוחות מתעניינים והגדלה של המכירות בעסק, ולמשקיעים זה מבטיח הכנסה חודשית בדמות "שכר דירה" כנגד השימוש באתר."

לצפיה בוובינר הקרוב עם אסי אפשטיין וקבלת פרטים נוספים מלאו את פרטיכם

  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך

   

  נשמע לי כמו רעיון טוב, אבל מאיפה הביטחון שמודל ההשקעה באמת עובד בשטח?

  "המודל מתבסס על העובדה הפשוטה שעסקים תמיד מחפשים לקוחות ולכן הביקוש לאתרים בדף ראשון בגוגל הוא אינסופי ונשען על משהו שתמיד יעבוד. אני מזכיר לך שגם בזמן שחנויות נסגרו בשיא משבר הקורונה – עולם הדיגיטל המשיך לעבוד ובעוצמה רבה, וזוהי המגמה העולמית."

  אז אני כמשקיע הופך להיות הבעלים של אתר אינטרנט? הנקודה הזו לא ברורה לי

  "אני אחדד את זה מעט. ההשקעה היא בנכסים דיגיטליים וקניה "על הנייר" של אתרי אינטרנט עסקיים בתחומים שונים, כאלה שבהמשך אנחנו מקדמים אותם לדף הראשון בגוגל, וברגע שהם שם, אנחנו משכירים אותם לבעלי עסקים בארצות הברית תמורת תשלום חודשי קבוע. זה ממש כמו לקנות דירה "על הנייר" מקבלן בעיר וברחוב שנבחר. עכשיו, אף אחד מאיתנו לא מבין בבניית בניינים ולכן אנחנו קונים דירה מקבלן שזו המומחיות שלו, וכשהבניין מוכן, אנחנו משכירים את הדירה לאנשים שזקוקים לה בתמורה לשכר דירה ובכך אנחנו מייצרים לנו הכנסה פסיבית, וזה בדיוק מה שאנחנו מציעים למשקיעים שלנו. אנחנו בונים עבורם אתר אינטרנט בנישה ספציפית ואז אנחנו מקדמים אותו לדף הראשון בתוצאות החיפוש בגוגל. משם הדרך קצרה להשכרה של האתר לבעל עסק אמריקאי שישמח לשלם עליו "שכר דירה" חודשי קבוע."

   

  תסביר לי למה שבעלי עסקים עם אתר ישלמו ויקנו אתר נוסף מהמשקיע?

  "כי האתר שלהם לא נמצא בדף הראשון בגוגל והאתר שלנו כן נמצא שם. תבין שהופעה בדף ראשון בגוגל מביאה לבעלי עסקים ערך מאוד גבוה בצורה של לקוחות, לידים מתעניינים והכנסות, ותן לי לשאול אותך שאלה, האם לדעתך שווה לבעל עסק מתחום השיפוצים לדוגמה, לשלם כל חודש כדי לקבל רשימה של לידים (מתעניינים) שמתוכם הוא יסגור עסקה אחת או שתיים בחודש? אתה חייב להבין ששיפוצניק כזה גובה בממוצע 47,000 דולר לשיפוץ, אז אתה לא חושב שהוא ישמח לשלם 500 דולר בחודש על אתר שמזרים לו לקוחות בלי הגבלה ובלי לשלם לגוגל על ההופעה בדף הראשון? אני באופן אישי לא מכיר בעל עסק שיוותר על האופציה לשלם 500 דולר כדי לייצר מהם 47,000$ פעם או פעמיים בחודש."

  אני לא מבין איך אפשר להגיע עם אתר לדף ראשון בגוגל בארה"ב

  "את זה אנחנו עושים בעזרת שימוש נכון במילות מפתח ש"מבהיר" לגוגל שהאתר רלוונטי מאוד לקהל היעד, וכשעושים את זה נכון לצד בנייה של תשתית נכונה לאתר עם תגיות, עם קודים, עם קישורים ועם עוד כמה סודות מקצוע שלא נחשוף אותם כאן היום או בכלל, אנחנו כובשים את הדף הראשון בגוגל וגם נשארים שם. זה קורה בזכות קידום אורגני שמשאיר אותנו בדף הראשון, וחשוב לי שתדע שגוגל מעריכה מאוד קידום אורגני ומעניקה תיעדוף לאתרים המקודמים בדרך זו."

  למה בחרתם להתמקד דווקא בארצות הברית?

  "כי בארה"ב יש 30,200,000 (מיליון) עסקים קטנים שישמחו לשים יד ולשלם הון על אתר שכזה.  ראית פעם דירה בדיזנגוף סנטר שעומדת ריקה יותר משבוע? התשובה היא לא! כי זה לוקיישן מנצח ומבוקש ממש כמו האתרים שאנחנו בונים למשקיעים שלנו ומקדמים אותם בעזרת אנשי מקצוע תותחים בתחומם לדף ראשון בגוגל."

  מי מבטיח לנו שהאתרים יגיעו לדף ראשון בגוגל?  

  "אתה חייב להבין שההיכרות והעבודה בעולם הדיגיטל לא התחילה היום בבוקר אלא לפני 15 שנה, ובשנה האחרונה אנחנו עובדים על תכנים איכותיים ומקצועיים, עם מידע שימושי במגוון תחומי פעילות, כדי שבסופו של דבר גוגל תדרג את כל האתרים בעמוד הראשון. ואחרי שהצלחנו לעשות את זה אלפי פעמים בעבר בעזרת שיטה שפיתחתי ונקראת "מילות הכסף" – ברגע שמשתמשים בה, אי אפשר שלא להגיע למקום הראשון בגוגל. אתה גם חייב להבין שגוגל מקדמת אתרים לפי מילות מפתח כי היא רוצה לתת לנו, הגולשים, את המענה הכי טוב לחיפוש שלנו כדי שנחפש תמיד רק בגוגל ולא נרצה לעזוב לכיוון המתחרים לעולם."

  כמה כסף משלמים בעלי עסקים על כל הקלקה של מודעה ממומנת בגוגל?

  "טוב, זה כבר תלוי בתחום הפעילות. אני יכול לגלות לך שיש תחומים מבוקשים כמו עריכת דין לדוגמה, שכל הקלקה בהם יכולה לעלות מעל 100 דולר, ואני מדבר איתך על קליק ולא על השארת פרטים או יצירת קשר עם בעל העסק. זה אומר שאם אדם חיפש עורך דין בגוגל, ראה מודעה ממומנת ולחץ עליה – המפרסם משלם לגוגל בין אם הוא יהפוך ללקוח או לא, ובנקודה הזו נכנס היתרון האדיר של השיטה שלנו לפיה אנחנו לוכדים את הלקוח בדף הראשון – מבלי לשלם לגוגל, בזמן שהתנועה מגיעה ללקוח שלנו בתמורה לתשלום חודשי קבוע וידוע מראש"

  או קיי. אני מודה שהצלחתם לסקרן אותי על ההשקעה אבל איך הגעתם ל 30% תשואה שנתית?

  "זה כל היופי במודל ההשקעה שלנו. מדובר ב"השקעה של כסף קטן תמורת כסף גדול" וזה מה שהופך אותה להשקעה בסיכון מופחת. היא מאפשרת לאנשים שאין להם מאות אלפי שקלים לצאת לדרך ולהרוויח תשואה גבוהה שאי אפשר להשוות אותה לכל החלופות הקיימות בשוק. השאיפה שלנו היא לא שתשקיע בקניה של אתר אחד ותשלם על כך כשלושים אלף שקלים אלא להיפך, אנחנו רוצים שתנצל את העלות הנמוכה יחסית של ההשקעה באתר ותרכוש ארבעה, חמישה או עשרה אתרים – כך שתרוויח כל שנה 30% על ההשקעה שלך. זה אומר שבעוד 3 שנים אתה מחזיר לכיס את כל ההשקעה ומרגע זה והלאה אתה מרוויח 30 אחוזי תשואה בשנה. אנחנו רוצים שתעשה את זה על כסף גדול ולא רק על כ- 30 אלף שקלים. דבר נוסף שחשוב להבהיר על מודל ההשקעה הוא שאנחנו והמשקיעים מתחלקים יחד בהכנסות, ועדיין המשקיעים מקבלים 30 אחוזי תשואה בשנה. זה אומר שהציבור משקיע בנכס הדיגיטלי, אנחנו בונים, מקדמים ומשכירים אותו, ואז אנחנו מתחלקים שווה בשווה בתזרים ובההכנסות."

  לצפיה בוובינר הקרוב עם אסי אפשטיין וקבלת פרטים נוספים מלאו את פרטיכם

   לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך