העסק האינטרנטי שלכם שווה הרבה מאוד כסף

416 צפיות

אם העסק שלכם חי ונושם באינטרנט, יש לכם הזדמנות למנף ולייצר הכנסה גדולה עוד יותר ואפילו לעשות עליו אקזיט. הכירו את הברוקרים החדשים של עסקי האינטרנט


מאת: מערכת VOOOM


אם יש דבר אחד חיובי שהקורונה הביאה עמה זו הגדילה בהכנסות בפעילויות האונליין השונות , מצמיחה ניכרת של מכירות ועד גדילה ושהיה נרחבת של גולשים באתרי תוכן. לצד העובדה שרבים נאלצו לעשות הסבה מקצועית, נוכח השבתה של התחום בו הם עוסקים, וההכרח להישאר בבית כמה שיותר, ניכרת עליה בכל מה שקשור לסחר אלקטרוני (איקומרס) ולא רק מהפן הצרכני.

העברת העסק לאונליין או פתיחת עסק חדש לגמרי שחי רק באינטרנט היא סימן היכר מובהק של שנת 2020. בין אם זה למכור מוצרים פיזיים באתרים עצמאיים או בזירה ייעודית כמו אמזון, או למכור תוכן ושירותים כמו סדנאות העשרה, קורסים להכשרה מקצועית או אפילו שיעורי יוגה ופילאטיס.

גם העסקים האלה, כמו כל עסק אחר, יש להם שווי כספי כזה או אחר, וכמו כל עסק אחר, גם העסקים שחיים באינטרנט נהנים וסובלים גם יחד מתנודות השוק. שווי העסקים האינטרנטיים נמדד בכמה פרמטרים דומים לעסקים רגילים, כמו מחזור, רווח והפסד, מאגר לקוחות, אבל יש פרמטרים נוספים ייחודיים לעסקים מסוג זה, כמו טראפיק (תנועה באתר / חנות האינטרנט), איכות הנוכחות ברשתות חברתיות (פייסבוק, אינסטגרם וכו׳), פילוח הקהל המגיע ונחשף לעסק, דירוג העסק בגוגל ו/או אמזון, ועוד.

השווי הכספי הכולל של העסק האינטרנטי, המגמה הפיננסית שלו ולפעמים גם הטרנדיות של התחום בו הוא עוסק, יכולים להוות נקודות יציאה עבור הבעלים, או במילים אחרות – הבעלים יכול לעשות אקזיט. מושג שהיה נחלתם הכמעט בלעדית של חברות סטארט-אפ, הוא כבר לא מילה גסה גם בקרב המוכרים הזעירים באמזון ובכלל.

הרעיון הוא לזהות בדיוק את הנקודה בה העסק נמצא בצמיחה ולנצל את הפוזיציה כדי לעשות רווח קל ומהיר, או לחלופין כשמתחילה הדעיכה ולמכור את הנכסים, הפיזיים והדיגיטליים, רגע לפני שהעסק מפסיק להניב.

העסק שלכם שווה הרבה יותר ממה שאתם חושבים

כמו כמעט בכל תחום, גם כאן ישנם מתווכים מקצועיים, שיודעים למדוד את שווי את העסק, לאמוד את השוק בו הוא מתקיים, לזהות הזדמנות למכירה וכמובן להביא את הקונה הפוטנציאלי. הם קוראים לעצמם ברוקרים, ובדיוק כמו בשוק ההון, תפקידם לייצר רווח ללקוחות שלהם.

DealFlow Brokers היא חברה בינלאומית, שנכנסת בימים אלה לפעילות בישראל, שעושה בדיוק את הדבר הזה. החברה כוללת עשרות אנשי מקצוע, מאנשי הייטק ועד רואי חשבון, והם רואים בשוק הישראלי פוטנציאל אדיר, נוכח האופי היזמי והיצירתי שלנו. החברה הצליחה לרשום הישגים לא מבוטלים עם מאות עסקאות מכירה בשנה בסכומים של מאות מיליוני דולרים. כך למשל מותג תוספי תזונה וויטמינים באמזון עם מחזור שנתי כ-6 מיליון דולר, שהוערך בשווי של כ-32 מיליון דולר, או חנות בתחום הרכב בעלת מחזור שנתי של כ-2.5 מיליון דולר שהוערכה בשווי של 12 מיליון דולר.

DealFlow Brokers יודעת לקחת את עסקים פעילים ומניבים ולהפוך אותם למוצר מדף נחשק בקרב משקיעים בחו״ל. החברה לא מצרפת כל אחד לפורטפוליו שלה והיא לא עוסקת בגיוס כספים לחברות סטארט-אפ שטרם החלו לייצר מחזור פיננסי, כדי להתחיל לעבוד איתה יש לעמוד במספר קריטריונים:

– העסק חייב להיות פעיל ועובד באינטרנט
– העסק צריך לעסוק בתוכן, מסחר אלקטרוני או אפיליאציה בזירה הבינלאומית
– פניה וקשר מסחרי עם קהל לקוחות בחו״ל
– מחזור שנתי של מאות אלפי דולרים

ברגע שעמדתם בקריטריונים הנ״ל, החברה מצמידה לכם איש קשר מטעמה, שילווה אתכם לכל אורך התהליך. לאחר ניתוח מעמיק של כל הפרמטרים ה״רגילים״ כמו מחזור, רווח והפסד וקהל לקוחות, החברה תבחון פרמטרים נוספים כמו ייחודיות המוצר, התחרות בענף, החוסן הכלכלי של העסק, העונתיות בתחום ועוד. הערכת שווי החברה לצד חקר השוק המעמיק מייצרים את מחיר המדף של החברה – המחיר בו ניתן למכור את העסק למשקיעים בחו״ל, וממנו נגזר כמובן הרווח לבעל העסק.

בראשית בועת האינטרנט, לפני 20 שנה, נהגנו לקרוא בוקר וערב על עסקים שנמכרו בסכומים בלתי נתפסים, במכפילים של פי 30 מהשווי האמיתי של העסק. אבל מאז השוק התמתן והתמקצע, משקיעים כבר לא ממהרים לקנות בכסף גדול, הם בודקים היטב את הסחורה לפני שהם חותמים על הצ׳ק והמכפילים ירדו לפי 2-3.

בנקודה הזו בדיוק נכנסת חברה כמו DealFlow Brokers, שיודעת לבצע הערכה מקצועית של שווי החברה ולמצוא את המשקיע הנכון והרציני, מתוך קהילה של אלפי משקיעים שהיא מתחזקת על בסיס יומי. החברה רשמה בשנה האחרונה 93% הצלחה, כשלרוב עסקאות המכירה נסגרות במכפילים של פי 2 מהשוק, מה שמבטיח אקזיט מכובד לבעלים.

    יש לכם עסק אינטרנטי שפועל בחו״ל? בדקו כאן כמה אתם יכולים להרוויח עליו >>

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך