8 טעויות בנהיגה שכולנו עושים. כן, גם אתם

2,358 צפיות

כולנו יודעים כמה מסוכנות טעויות בנהיגה יכולות להיות, אז למה אנחנו מתעקשים לחזור עליהן? הגיע הזמן לשנות את ההרגלים הקלוקלים, זה כל כך פשוט

אתם בעלי רישיון נהיגה ויש לכם שנים של ניסיון על ההגה. ובכל זאת, יש טעויות בנהיגה שכולנו עושים, והפוטנציאל שלהן להיות מסוכנות או לעלות לנו בקנסות ונקודות הוא גבוה. אז מה הן הפעולות הללו, שיכולות לסכן אותנו או את הנהגים האחרים על הכביש, ואולי אתם כלל לא מודעים לכך שהן מסוכנות?

טעויות בנהיגה שהן כל כך נפוצות שלא שמתם לב שאתם עושים אותן

1. שב, ילד שב – זה מתחיל בישיבה שלכם בכיסא הנהג. הכיסא חייב להיות מותאם לגובה שלכם ולאפשר לכם להגיע עם הרגל עד לסוף דוושת הבלם. הקפידו תמיד על ישיבה בזווית נכונה, שתאפשר לכם להגיב בעת תאונה.

2. השעון המושלם – נכון שבפרסומות השעונים תמיד מכוונים על עשר ועשרה, אבל דווקא בעת נהיגה כדאי לאחוז את ההגה בשני הצדדים שלו, ב"שעות" 3 ו-9. אחיזה כזו תאפשר לנו שליטה נוחה יותר בסיבוב ההגה ותגן על הידיים שלנו מכרית האוויר הנפתחת בעת תאונה.

3. נוסעים בצהוב? כשהאור ברמזור מתחלף לצהוב, זה סימן לעצור ולהתכונן לאור האדום. בפועל, נהגים רבים מתייחסים לצהוב כאל זרז המורה להם להאיץ ו"לגנוב את הרמזור". פעמים רבות זה מסתיים בתאונה קשה ומסוכנת.

4. למי יש כוח לנגב את המראות? אנחנו מקווים שלכם יש, מפני שזה נורא חשוב. נהגים רבים נוסעים עם חלונות או מראות מלוכלכים אשר מצמצמים את שדה הראייה שלהם בצורה מסוכנת. בכל פעם שאתם עוצרים בתחנת דלק, נגבו את החלונות והמראות מהבוץ שהצטבר בחורף, או מהאבק של הקיץ.

5. זוז כבר! נוהגים להאיץ את הרכב בנתיב השמאלי ו"להידבק לזנב" של הרכב שלפניכם, כדי לסמן לו שעליו לזוז לנתיב הימני? מדובר בדפוס נהיגה מסוכן שעלול לעלות לכם ביוקר. אם הרכב שלפניכם יבלום בפתאומיות אתם עלולים למצוא את עצמכם בתאונת שרשרת קטלנית. בכלל, כדאי ומומלץ להיעזר במערכת בטיחות חכמה לרכב שתתריע בפניכם בכל פעם שאתם קרובים מידי לרכב שלפניכם.

6. זיג-זג – עוברים נתיב ו… רגע? בדקתם שהנתיב פנוי? הפעלתם את האיתות? יש לנו נטייה לשכוח שאנחנו לא לבד על הכביש. לפעמים באמת לא שמים לב לרכב נוסף לצדנו, בגלל ה"שטח המת" של המראות. במקרה הזה נמליץ כמובן לכוון את המראות לפני הנסיעה ולצמצם ככל הניתן את השטח המת. כמו כן, גם כאן מערכת בטיחות לרכב תתריע בפניכם כשאתם מזגזגים בין נתיבים וכאשר יש רכב בנתיב שלידכם. שווה להיעזר בה.

7. ווייז או ווטסאפ? כשאתם נעזרים בנייד כדי להתמצא בדרך, שימו לב שהוא לא הופך למלכודת תשומת לב עבורכם. הודעות ווטסאפ שקופצות ומופיעות על המסך, מוזיקה מאפליקציה אחרת, כל אלו יכולים להסיט את תשומת לבכם מהדרך ולסכן אתכם או את הנהגים והולכי הרגל האחרים. מומלץ להרחיק את הנייד או להכניס אותו לתיק שלכם. אם אתם בכל זאת רוצים אותו קרוב, דאגו לנטרל התראות אחרות בזמן הנהיגה.

8. זהירות, מעבר חצייה – בישראל, לא תמיד מתייחסים למעבר חצייה כאל סימן להאט את הרכב, עד למהירות שבה תוכלו לבלום בבטיחות. למרבה הצער הולכי רגל רבים נדרסים דווקא כשהם חוצים במעבר החצייה. לפני מעבר חצייה חייבים להאט. בנוסף, מערכת בטיחות לרכב תתריע בפניכם על הולכי רגל שמתפרצים לכביש. חשוב!

אילו עוד סיכונים יש על הכביש? אלה התשובות שקיבלנו:

משאירים את הבטיחות שלכם למזל? טעות!

אין זמן טוב יותר לשנות את ההרגלים הרעים מאשר עכשיו, והדרך הטובה ביותר היא לקבל עזרה ממקור חיצוני – מערכת בטיחות, ששומרת על העירנות שלכם ומתריעה בפניכם על מפגעים ונהגים אחרים שלא סיגלו לעצמם הרגלים נכונים. שוקלים להתקין את מערכת הבטיחות של מובילאיי? מהרו, יתכן ואתם זכאים לקבל הטבה בגובה 1,500 ₪* על ההתקנה!

טעויות בנהיגה - לא לסמוך על המזל

* בכפוף לנוהל 151 של משרד התחבורה ולמתקינים חדשים בלבד

קחו את הבטיחות שלכם בידיים – השאירו פרטים ונחזור אליכם עם מידע על מערכת הבטיחות שאתם חייבים ברכב >>

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!

    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך