כסף מחוץ לרשימה: 5 דברים שיגרמו לכם להיות מאושרים יותר

433 צפיות

לפעמים שווה להקשיב לקלישאות שנזרקות בסרטים הוליוודיים, ולהבין שאושר הוא לא חפץ, אלא מצב רגשי מסוים – והוא נמצא בתוכינו, בסביבה שלנו ובאנשים שמקיפים אותנו • 5 עצות פשוטות שיסייעו לנו להיות שמחים ומרוצים יותר

כולנו מחפשים בלי סוף את הדבר החמקמק הזה שנקרא אושר. אנחנו מחפשים אותו בטיולים מפנקים לחו"ל, בחיפוש אחר ריגושים בחדר המיטות ובניסיון למצוא אותו בקובייה שהיא המשרד שלנו. אבל לפעמים שווה להקשיב לקלישאות שנזרקות בסרטים הוליוודיים, ולהבין שאושר הוא לא חפץ, אלא מצב רגשי מסוים – והוא נמצא בתוכינו, בסביבה שלנו ובאנשים שמקיפים אותנו. אז מהו סוד האושר? ניסינו לאגד אותו בחמישה סעיפים.

  • כסף לאו דווקא קונה אושר

רבים מאיתנו חושבים שאם נזכה בלוטו נהייה מאושרים לעד, אבל תכלס, זה לא ממש נכון. מחקר שבדק מה חשוב לעובדים במקום העבודה, גילה שהשכר נמצא באחד המקומות האחרונים, ושעלייה של שכר לא השפיעה על אושר . בגדול, רצוי לשאוף ליציבות כלכלית, ולהבין כי לא הכסף הוא הגורם לאושר – אלא היציבות שהוא מעניק.

  • אהבה, לא סקס

אין ספק שלחיים בין הסדינים יש חשיבות כלשהי לאושר, אבל מחקרים מראים כי אנשים המקיימים יחסי מין פעם בשבוע מאושרים יותר מאלו שעושים אהבה בתדירות גבוהה יותר; הסיבה, כנראה שאיכות עולה על כמות. בכל מקרה, מה שכן ישפיע על האושר שלכם לא משנה מה, היא האהבה ולאו דווקא התשוקה. אהבה מתבטאת בקשר עמוק, בדאגה, וברצון עז להיות קרוב לאדם מסוים. גם אהבה בין הורה לילד או בני משפחה אחרים משפיעים על רמת האושר.

via GIPHY

  • מימוש עצמי והצלחה מקצועית

להצלחה מקצועית יש השפעה על האושר שלנו, זאת במידה ואנחנו עוסקים בתחום שמעניין, מספק ומעשיר אותנו. זה הגיוני, אם חושבים על זה; אם אתם קמים כל בוקר ומגיעים לעבודה בחיוך – יש לכם סיכוי גבוה יותר להיות מאושרים יותר. שימו לב שאין צורך לרוץ ולהתפטר מהעבודה במידה ואתם לא מרגישים ככה, אלא לנסות למצוא דרכים בעבודה הנוכחית להיות מאושרים יותר ולחזק את נקודות העניין שלכם.

  • להוריד את הלחץ מהחיים

לחץ הוא אחד הגורמים שיכולים לעצור את תחושת האושר. אם תלמדו איך לשלוט על רמות הלחץ, להפסיק להתייחס למחשבות מטרידות ולא לתת לפסימיות להשתלט, אולי תרוויחו כמה נקודות של אושר. אפשר לעשות את זה בעזרת שילוב של מדיטציה, טכניקת mindfullness או יוגה. טכניקות כאלו ילמדו אתכם להיות נוכחים, להתמקד בהווה ולהיות מודעים לסביבה שלכם באופן עמוק.

via GIPHY

  • חוויות על פני חפצים

השקיעו את הזמן והכסף שלכם בחוויות עם האנשים שאתם אוהבים, טיולים ותחביבים. מחקרים מראים שחוויות הולכות איתנו הרבה יותר רחוק ומעניקות לנו יותר אושר מהאייפון החדש או טלוויזיה עצומה לסלון. תחשבו על זה.