נסיעה בטוחה אחרי הארוחה – איך לנהוג בעירנות אחרי מסיבת חנוכה?

522 צפיות

אומרים שטוב שם טוב משמן טוב, אבל גם השמן שעושה לנו הכי טוב – זה שנמצא בסופגניות ובלביבות – יכול לעשות לנו צרות כשאנחנו עולים על ההגה אחרי שאכלנו יותר מדי ואנחנו כבדים ועייפים. כדי שתשארו שבעים ובטוחים – אלה הכללים לנהיגה בטוחה אחרי הארוחה

כל ערב מזמן לנו הפתעה אחרת. ערב אחד אלה פקקים, ערב אחר זה תאונה בכביש שנמנעה מאיתנו ברגע האחרון ובדיוק לפני כמה ימים הגענו הביתה על טיפות הדלק האחרונות באוטו שהספיקו ל-8 קילומטר, בהשראת נס פך השמן וחנוכה שמתקרב אלינו.

ספיקינג אוף חנוכה, תכף הלילות שלנו יתמלאו במסיבות גן או בית ספר, והמון סופגניות, לביבות וחטיפים טעימים ורוויים בשמן ושומן בלתי רווי, שמכבידים מאוד על הגוף ועל הערנות. מה מומלץ לעשות כדי להגיע הביתה בבטחה ולא למצוא את עצמנו מנקרים על ההגה אחרי שאכלנו יותר מדי?

נסיעה בטוחה אחרי הארוחה - מאכלים שמנים גורמים לעייפות
מאכלים רוויים בשמן מכבידים על הגוף ומגבירים תחושת עייפות

נסיעה בטוחה אחרי הארוחה – טיפים

1. תכננו את הנסיעה מראש – בדקו את הווייז או אפליקציית התרעות אחרת כדי לבדוק האם הכביש פקוק בדרך. שווה לשקול לוותר על הקינוח ולהקדים את שעת היציאה או להפך – להתעכב אחרי הארוחה כדי לנהוג אחרי שהפקק כבר הסתיים. סביר כי עיכוב של שעה אחרי הארוחה אולי יביא אתכם הביתה באותה השעה בה הייתם מגיעים לו הייתם יוצאים מוקדם יותר, אבל יחסוך לכם את התסכול של עמידה ממושכת בפקק.

כמו כן, תכננו את המסלול כך שגם אם מדובר בדרך ארוכה יותר יתכן והתנועה תזרום ותקל על הנסיעה.

2. התרכזו בנהיגה בלבד! – קחו את הטלפון הנייד שלכם, עכשיו תנו אותו לזה שיושב לצידכם. אמנם הנסיעה חזרה תהיה איטית, ולפרקים אף עצירה מוחלטת, והפיתוי להציץ בפייסבוק ולעבור על הודעות הוואטסאפ הוא גדול, אך דווקא בפקק, חשוב לשמור על בטיחות, להתרכז בכביש ולהיות קשוב לסביבה כיוון שאינם יכולים לצפות כיצד ינהג בזמן אמת הנהג שמאחוריכם או רוכב הקטנוע לצדכם – ואם תהיו מספיק עירניים להגיב לכך.

3. שמרו על עירנות משותפת – סיימתם את הארוחה המשפחתית אצל הקרובים או את המסיבה עתירת הממתקים בגן. אתם כבדים מהאוכל, עייפים, הדרך הביתה איטית והילדים כבר נרדמו מאחור. מומלץ לבקש מהאדם שלידכם לא להירדם, לשוחח אתכם במהלך הנסיעה ולהסב את תשומת ל"הפתעות" בכביש. כמו כן, מומלץ להצטייד במוסיקה מעוררת, פלייליסט מתוכנן מראש ולהיעזר בטכנולוגיה.

4. הסתייעו במערכת בטיחות לרכב – ערבי חג הם ימים מתישים, במיוחד אם יש לכם ילדים קטנים שחוגגים אותם במסיבות במסגרות השונות. אם אתם מקנחים אותם גם בנהיגה ממושכת, דאגו לכם ולמשפחה מבעוד מועד ודאגו להתקין מערכת בטיחות לרכב שתסייע בכך שתשמור על העירנות שלכם ותתריע במידה ואתם סוטים מהנתיב, מתקרבים מדי לרכב מלפניכם או חורגים מהמהירות המותרת. כך תוכלו להבטיח שתהיה לכם נסיעה בטוחה אחרי הארוחה.

בחגים האחרונים התבשרנו לצערנו על מספר רב יותר של תאונות דרכים שנגרמו משלל גורמים. אם הסטטיסטיקה לרעתינו – חייבים להילחם בה עם מערכת הבטיחות הטובה ביותר לרכב, והנתונים בשטח מגבים זאת. על-פי דו"ח הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, העלייה בהתקנת מערכות בטיחות לרכב הביאה לירידה משמעותית בתאונות הדרכים בשנה האחרונה:

נתוני ירידה בתאונות דרכים מקור: מובילאיי ישראל

5. בדקו את תקינות הרכב ומצב הדלק – גם אם המרחק הגיאוגרפי הוא קצר, הפקקים ועבודות בכביש יכולים להפוך את הנסיעה הקצרה לנסיעה ארוכה וכמו לפני כל נסיעה ארוכה חשוב לבדוק את תקינות הרכב. בדקו את לחץ האוויר בצמיגים, תקינות הבלמים, מצב השמן והמים וכמובן, הדלק. אתם חוזרים הביתה עם המשפחה והדבר האחרון שתרצו הוא להיתקע בדרך כשכל מה שאתם רוצים זה להניח את הראש על הכרית.

6. קחו הפסקה מהנסיעה אם אתם צריכים אותה – קחו אתכם בקבוק מים קרים וכל דבר שישמור על העירנות שלכם. אם אתם מרגישים עייפות, אל תהססו לעצור במקום בטוח בצד הדרך, לשתות מים, לשטוף פנים ולהתרענן. אם הנסיעה שלכם אורכת כמה שעות, תאמו מראש עם הפרטנר.ית שלכם שתנהגו רק חלק מהדרך. מה שבטוח, אל תנסו למשוך בכוח את הנסיעה כי עוד קצת ואתם בבית, אתם לא צריכים להוכיח דבר לאף אחד, העיקר שתהיה נסיעה בטוחה אחרי הארוחה.

מתקינים מערכת בטיחות לרכב – ונהנים מהטבה עד סוף השנה!

המקום האחרון שאתם רוצים להשאיר את הבטיחות שלכם לידי המזל הוא בכביש, בטח לא אחרי שהיה לכם יום ארוך שהסתיים במסיבת כיתה או גן, אחרי שאכלתם אוכל כבד ועמדתם בפקקים. דאגו להכין את עצמכם לנסיעה חזרה הביתה ושמרו על עצמכם עירניים. למזלכם – מערכת הבטיחות של מובילאיי תשמח לחלוק בנטל הזה ולהוביל אתכם הביתה בביטחה, וגם עם הנחה.

מתקיני מערכת מובילאיי יכולים ליהנות מהנחה מצטברת של 1,500 ₪ (במידה וימצאו זכאים להטבה) ולחסוך בדמי ביטוח הרכב, כך שהחיסכון המצטבר הכולל בגין התקנת מערכות בטיחות מתקדמות עשוי להיות שווה ערך לעלויות התקנת המערכת.

רוצים לדעת אם אתם זכאים להרוויח גם בטיחות ברכב וגם את עלות התקנת מערכת הבטיחות היעילה ביותר בישראל? השאירו את פרטיכם ונציג מייעץ יחזור אליכם בהקדם >>

 

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!

    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך