הורים! הכנו לכם כללי נהיגה לקראת החזרה ללימודים. התחילו ליישם אותם מעכשיו

2,082 צפיות

התלמידים חזרו לבית הספר, ואיתם מגיעה גם עלייה אינטנסיבית בנוכחות הולכי רגל ורוכבי אופניים – בעיקר ילדים – בסביבת בתי הספר וגני הילדים. אז בגלל שלכולנו חשוב לשמור על הקטנים ולהימנע מתאונות דרכים, ריכזנו לכם כאן כמה כללים וטיפים חשובים שיעזרו לכם לשמור על בטיחות הולכי הרגל ולמנוע את התאונה הבאה

חשוב לזכור שיכולות הילד לאמוד מרחק ומהירות הן מוגבלות ושונות מיכולות המבוגר. מכונית שנוסעת קרוב לילד יכולה להיתפס בעיניו כרחוקה ולא מאיימת. למה זה קורה? התפיסה החזותית של ילדים מוגבלת בגלל גובהם, וכך גם הרגישות השמיעתית שלהם. חושבים שמספיק להתריע לפני שאתם מתקרבים למעבר חציה? אז זהו, שלא!

ילדים מעריכים את הסביבה בצורה שונה ממבוגרים. לעיתים אין להם סבלנות לחכות יותר מדי לפני מעבר חצייה, הם חשים ביטחון-יתר בכביש ומרגישים כי אם זיהו מכונית מתקרבת – היא בוודאי תעצור מיד ותתן להם זכות קדימה. המציאות מלמדת שלא תמיד זה המצב. זכרו כי דעתם של ילדים מוסחת בקלות, כי היכולת שלהם להכיל נתונים רבים על הסיכונים סביבם היא מוגבלת ואין להם אפשרות להעריך או לאמוד במדויק זמן מול מהירות. גם כאן – האחריות לנהיגה זהירה ובטוחה היא אצלנו.

אז איך ננהג בצורה בטוחה יותר בסביבת ילדים?

זהירות, ילדים בדרך! לא רק סביב בתי ספר או גני ילדים, אלא גם סביב מגרשי משחקים, גני שעשועים ומרכזים מסחריים – חפשו תמיד אחר הילדים בכביש. יש להם נטייה לקפוץ לכביש בפתאומיות, זאת מאחר והם אנרגטיים יותר ואינם בהכרח מודעים לסכנה.

שחור ולבן – הקדישו תשומת לב מיוחדת למעברי החצייה. גם אם משמרות הבטיחות לא נמצאות ליד מעבר החצייה, קחו בחשבון שייתכן שילדים ירצו לחצות שם את הכביש. מאחר ומעבר החצייה מעניק תחושה בטוחה יותר, ילדים ואפילו מבוגרים חוצים פעמים רבות מבלי ליצור קשר עין עם הנהגים, דבר מסוכן לכשעצמו. האטו ואף עצרו לגמרי לפני מעברי חצייה, במיוחד כששדה הראייה מסביב לא ברור מספיק.

"תן למחשבות לרוץ" – המחשבות ירוצו, אבל אתם – הישארו מרוכזים. סעו במהירות המותרת על פי החוק ואף פחות מכך. כשאתם נוסעים לאט, יש לכם יותר זמן תגובה להפתעות בכביש, במיוחד כשמדובר בסביבת בתי ספר וגני ילדים.

ממהרים לעבודה? לעולם אל תורידו את ילדיכם לתוך הכביש ליד בית הספר. בדרך כלל יש בבית הספר מפרץ מיוחד המיועד להורדת תלמידים. הקפידו להוריד את ילדיכם במקום שהוגדר לכך ומנעו מהם פגיעה אפשרית.

אוטובוס הסעות – כאשר אוטובוס הסעות מוריד או מעלה תלמידים, קורה לעיתים מצב בו שאר המכוניות בכביש עוקפות אותו. זהו מצב מסוכן ביותר, מכיוון שהתלמידים שמנסים לחצות את הכביש עלולים להידרס על ידי רכב חולף. לאוטובוס שעוצר בתחנת הסעה שדה ראייה מוגבל – גם של הנהג וגם של מי שיורד מהאוטובוס. לכן לעולם אל תעקפו אוטובוס העומד בתחנת הסעה או בצד הדרך.

קדימה, צעד – הילד שלכם הולך ברגל לבית הספר? חשוב שתתרגלו אתו את הדרך לבית הספר וחזרה. הסבירו לילדכם את משמעות התמרורים הרלוונטים לו בכביש והזכירו לו כיצד והיכן בטוח לחצות את הכביש.

שני גלגלים, סכנה אחת

סכנה נוספת שאורבת לנו עם החזרה ללימודים היא פגיעה ברוכבי אופניים. תלמידים רבים מתניידים לבית הספר באופניים וחשופים לפגיעה ממכוניות חולפות. כיצד נמנע פגיעה ברוכבי האופניים?

⭐ ראשית, התרחקו מרחק סביר מרוכבי אופניים.

⭐ במידה ורוכב אופניים נמצא מאחוריכם או לצדכם, סעו במהירות איטית ובמרחק מתאים אף יותר והשתדלו להשאיר אותו בשדה הראייה שלכם. כאשר אתם מתכוונים לבצע פנייה, וודאו שרוכב האופניים חלף אתכם לחלוטין כדי שלא תתנגשו בו.

⭐ זכרו! לפני שפותחים את הדלת, תמיד הביטו במראת הצד. כך תוכלו להימנע מפגיעה ברוכב אופניים שעובר בדרך.

נהגו בחכמה

לשמחתנו, מומחים הצליחו לפתח מערכות בטיחות חכמות שעוזרות לאתר את הסכנות על הכביש מראש. תפקידן הוא להתריע על מצב מסוכן ולמנוע תאונה: כאשר הן מבחינות בהולך רגל או ברוכב אופניים, הן מתריעות בפניכם על סכנת פגיעה אפשרית ומספקות לכם זמן תגובה.

המערכת המובילה והמוערכת ביותר כיום היא מערכת הבטיחות של מובילאיי, שהפכה לסטנדרט הבטיחות בלמעלה מ-27 מיליון כלי רכב ברחבי העולם. בזכותה, הכבישים הופכים לבטוחים יותר עבור הילדים.

רוצים לשמור על כבישים בטוחים יותר לכם ולילדיכם? להתקנת מערכת מובילאיי השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד >>

    ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!

    השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>

    לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך