6 סיבות למה כדאי לגדל ילדים עם בעלי חיים

283 צפיות

הילדים מביטים בכם בעיניים מתחננות ומבקשים לגדל חיית מחמד? אל תמהרו להגיד לא – מסתבר שקיימים יתרונות מדהימים להתפתחות של ילדים לצד בעלי חיים • אספנו עבורכם את כל הסיבות

via GIPHY

אנחנו יודעים, יש לכם ילד או כמה ילדים בבית, אתם כל היום בעבודה והמחשבה על אימוץ בעל חיים פשוט לא ממש קורצת. אין ספק שבעל חיים זו אחריות נוספת, הגוררת גם הוצאה כלכלית לא קטנה, אבל האמת היא שבעל חיים יוסיף לחיי המשפחה כל כך הרבה יתרונות – שעולים בקלות על החסרונות.

בעל חיים יאהב את ילדיכם (ואתכם) ללא תנאים, ילמד אותם נאמנות מה היא, יראה להם מה זו אחראיות ויעניק להם ביטחון עצמי, יכולות חברתיות, והרבה הרבה חום, כיף וצחוק.

לא השתכנעתם? 6 הסיבות הבאות מוכיחות באופן חד משמעי למה אתם צריכים להרחיב את המשפחה עם יצור פרוותי:

  • ילדים שגדלים עם בעל חיים מפתחים יכולות חברתיות טובות יותר

כמו שאנחנו יודעים, חיות לא מדברות עם מילים, ולכן שפת גוף היא כלי חשוב לתקשורת עם בעל החיים. ילדים שגדלים עם בעלי חיים מפתחים אינטליגנציה רגשית, יודעים לקלוט רגשות ואווירה באופן אינטואיטיבי, וכך ליצור קשרים משמעותיים יותר עם האנשים בסביבתם.

via GIPHY

  • שיפור תחושת הביטחון העצמי

אם אפשר להגיד משהו על בעלי חיים, זה שהאהבה שלהם ניתנת ללא תנאי, גם אם טעינו או עשינו משהו לא בסדר. לפעמים זה כל מה שילד צריך בשביל לפתח ביטחון עצמי גבוה, לפתח דימוי עצמי גבוה ולקבל את עצמו בדיוק כמו שהחיה שלו מקבלת אותו.

  • לנטוע בילדים תחושת אחריות מגיל צעיר

כשילד גדל עם בעל חיים הוא מפתח תחושת אחריות כלפיו. ניתן לבקש ממנו לעשות משימות קטנות שיעצימו את תחושת האחריות הזו, כמו לשים אוכל ומים בקערות או לצאת לטיול קטן בשכונה – פעולות קטנות כאלה נותנות לילד מבט ראשון לאחריות. בנוסף, זה מאפשר לו לגלות רגישות לצורכי הזולת, לשים מישהו אחר לפני צרכיו שלו, ולגלות חמלה, אהבה ורגישות.

  • אורח חיים אקטיבי יותר

כשילדים גדלים עם בעלי חיים, בעיקר אם מדובר בכלב (אך לא בהכרח), הם באופן טבעי גם פעילים יותר. במקום להיות זרוקים כל היום מול הטלוויזיה, הם משחקים עם בעל החיים, יוצאים לטיולים בחוץ ומוציאים הרבה אנרגיה עם החברים הפרוותיים שלהם.

via GIPHY

  • התמודדות עם פחדים

לילדים יש לא מעט פחדים, בין אם זה פחד לישון לבד, פחד מחושך, או פחד להיות לבד בבית. חיית מחמד מפיגה את הפחדים האלו בקלות – היא ניצבת לצידנו בכל עת ומשרה ביטחון ורוגע.

  • בעל חיים הוא חבר

בסופו של דבר, בעל חיים הופך לחבר בלתי נפרד מהילדים. אינטראקציה עם חיות הוכחה כמעלה רמות של סרוטונין ודופמין בדם, שאלו הכימיקלים המשפיעים על התחושות החיוביות. בלי קשר למדע – אינטרקציה עם בעלי חיים היא פשוט מהנה וכיפית לילדים (ולמבוגרים!). חיית מחמד מספקת חברה מתמדת ומנחמת גם אם הילדים חוזרים משיעור קשה או מריב עם חברים – הם יודעים שיש מישהו שמחכה לשחק איתם בבית, לא משנה מה.

אז בפעם הבאה שהילד או הילדה מסתכלים עליכם בעיניים בוהקות ומבקשים בעל חיים, אל תמהרו להגיד לא – האמינו לנו, לא תתחרטו על התוספת הזו למשפחה.