מתכננים אירוע? כך תעשו זאת בכיף ובקלות

250 צפיות

החלטתם להתחתן? מזל טוב! עכשיו נותר רק להפיק את אירוע חלומותיכם. או במילים אחרות, לדאוג ל: אולם, רב, שמלה, חליפה, די.ג'יי, מפות, טבעות, הזמנות, אישורי הגעה, סידורי הושבה ו… מה לא?! בנוסף למבול המטלות שעליכם להשלים, ישנו כמובן גם העניין הזה של התערבות בני המשפחה בניסיונות להשפיע על האירוע.

אז איך אפשר לתכנן את החתונה המושלמת בצורה הנעימה והיעילה ביותר ומבלי להעליב אף קרוב משפחה? בדקנו עם אלונה ותומר שהתחתנו בספטמבר האחרון.

אלונה ותומר הם מהזוגות ה"דביקים" האלה ונמצאים יחד 4 שנים וחצי. יום חתונתם נקבע לספטמבר 2016 וברגע האחרון כמעט ולא יצא לפועל.

"טירוף המשימות שהיה סביב החתונה פלוס ההתנגשויות והמתחים בין המשפחות לבינינו, היוו איום רציני שכמעט גרם לנו לבטל את כל העסק" מעיד תומר.

"זה היה לא יאמן" אומרת אלונה "מהשנייה שהכרזנו על אירוסינו, ההרגשה היתה כאילו לכל הורה\ אח\ סבתא יש מה לומר בקשר לאירוע. אחד חושב שהטקס צריך להיות אינטימי ולא המוני, השני מצהיר שכל המחלקה שלו במשרד (45 איש) חייבת להיות מוזמנת, הסבתא מבקשת בלי 'חול ואבנים, שנכנסים לנעליים' והאחים דוחפים למשהו "סטייל מסיבת טבע", כדי שתהיה אווירה צעירה ומגניבה".

נבטים VS  בשר

רצונות המשפחה לגבי אופי החתונה זה סבבה, אבל מה קורה כשזה מתנגש עם רצונות החתן והכלה?

" אני נחשב ה'קרניבור' בחבר'ה" אומר תומר "אני מאלה שבברביקיו מופקדים על עמדת הגחלים ובכלל, אוהב לאכול בשר והרבה. בשנתיים האחרונות ההורים של אלונה נכנסו חזק לטרנד הטבעונות וממש לחצו עלינו לעשות חתונה טבעונית, ואם לא כזו, לפחות צמחונית. דבר שהוא לחלוטין מופרך מהצד שלי. באיזשהו שלב, אלונה נכנעה ללחץ וגם ניסתה לשכנע אותי שאולי כדאי חתונה נטולת בשר. פה מבחינתי עבר הקו האדום. לא מספיק שעליי להתווכח עם ההורים שלך, עכשיו גם את איתם בחזית הנגדית?"

עד מהרה, מצאו את עצמם אלונה ותומר בריבים בלתי פוסקים לגבי החתונה "זה התחיל מהוויכוח על האוכל" מספרת אלונה "אבל זה פתח צוהר לעוד אינסוף ריבים קטנים ושטותיים שרובם נבעו מהתסכול הזה, שאין לנו שליטה על החתונה של עצמינו".

איך התגברתם על הריבים?

תומר: "באיזשהו שלב, הבנתי שיש בעיה ואנחנו חייבים שניה לעצור ולנסות להבין למה אנחנו לא מצליחים להסכים על שום דבר שקשור לחתונה. אנחנו לא אנשים מאוד שונים בטעם ולפני הדיבורים על האירוע, כמעט ולא רבנו במהלך 4 שנות הזוגיות שלנו".

באותו השבוע נסעה אלונה לצפון עם חברות ותומר הזמין את חבריו לערב כדורסל ופיצה. "חבר שלי ערן, ראה שמצב הרוח שלי לא בשמיים ושאל אותי מה העניין" הוא אומר "סיפרתי לו את עניין התערבות המשפחות שלנו בהכנות לחתונה והוא הקשיב ולבסוף אמר "אני חושב שאני יודע איך לעזור לך".

מעורבות הורים- בשליטה שלנו

ערן, שהתחתן בדיוק חצי שנה לפני, שלף את הסמארטפון והכיר לתומר את אפליקציית "UCHOOSE" . "זה שירות שעוזר לך להשתלט על הבלגאן לפני החתונה" הוא אמר והוסיף "וגם! מאפשרת למוזמנים לבחור את סגנון המוסיקה שינוגן בחתונה" .

בהתחלה הייתי קצת סקפטי כי מוסיקה זה עניין מרכזי- אולי אפילו הכי מרכזי- באירוע ואני לא בטוח שיהיה נכון לתת להורים הלא מעודכנים שלנו להשפיע עליו אבל די מהר נזכרתי שאני מכיר את האפליקציה כי דרכה בחרתי סגנונות מוסיקה לאירוע החתונה של ערן! ואז התחוורה לי היעילות שבדבר- אם אני לא מוכן לערב את המשפחה בהחלטות מסוימות, אתן להם להשפיע בהחלטות אחרות".

"עם השירות של UCHOOSE הצלחנו לתת למוזמנים, לרבות ההורים שלנו, את התחושה שהם מעורבים בערב הגדול ומשפיעים על האווירה בו" אומרת אלונה "זה לא שהם באמת החליטו איזו מוסיקה תתנגן, אבל בהחלט ניתן היה להתחשב גם בבחירות המוסיקליות שלהם ושל מוזמנים נוספים. האפליקציה ידידותית לשימוש כך שגם למבוגרים שבחבורה היה קל לתפעל אותה והתחושה שהם קיבלו היא שיש להם "סיי" בתכנון האירוע".

תומר מוסיף: "למרות שאני בחור קצת "אולד פאשן" שלא פונה לפתרונות טכנולוגיים, בהמשך אפילו עשינו דרך האפליקציה אישורי הגעה, שלחנו הזמנות ומסרים למוזמנים (כולל מסרים הומוריסטים שהפילו אותם מצחוק) ואפילו הוספנו אופציית ניווט לאירוע".

האפליקציה שהצילה לי את החתונה

"אני חושבת שהחבר'ה ב UCHOOSE   עלו על הצורך שיש לנו ולעוד אינספור זוגות לפני החתונה" מסכמת אלונה "כשאתה טובע בים המטלות, נחמד שזורקים לך פתאום גלגל הצלה. אני כמעט ולא מכירה זוגות שלא רבו במהלך התכנונים לאירוע. המתח והלחץ יחד עם ההערות מצד המשפחה יכולים בהחלט לפגום בחוויה, שאמורה להיות חיובית ומרגשת. אין ספק שאמליץ לכל זוג מאורס להשתמש בשירות של UCHOOSE. במקרה שלנו זה עבד טוב".

מתכננים חתונה? הירשמו לשירות של UCHOOSE  ותורידו דאגות מהראש

UCHOOSE זמינה להורדה בחנות של אפל

UCHOOSE  זמינה להורדה בחנות של גוגל

מזל טוב!