מה עושים עם הילדים בקיץ? פעילות שתגשים להם כמה חלומות קטנים

778 צפיות

הורים רבים מחפשים פתרונות לקיץ הקרוב – פעילות שתהיה גם מעניינת ומעשירה, וגם תסייע לחמוק מהחום הנורא. ביקור בגן החיות התנ"כי בירושלים מציע את השילוב של מפגש עם חיות נדירות, טבילה במעיין צונן ואפילו נסיעה ברכבת

 

אינספור הורים כבר כוססים ציפורניים ותרים אחר פתרונות ופעילויות עבור הילדים במהלך חודשי החופש הגדול. הקושי הגדול ביותר, הוא למצוא פעילות שגם תהיה מחוץ לבית, אבל בלי לסבול מהחום הנורא, וגם כזו שתהיה חינוכית במידה, או לפחות מעניינת ומעשירה.

הפתרון האידאלי: ביקור בגן חיות התנכ"י

גן החיות התנ"כי בירושלים, הוא פתרון מושלם ליום עשיר ומהנה של פעילויות במהלך החופש הגדול.

הגן שוכן בשכונת מלחה בעיר, על מדרונותיו הצפוניים של נחל רפאים ובקרבת מעיין עין יעל ועין לבן, וייחודו הוא בהצגת אוסף זואולוגי של חיות ארץ ישראליות שחלקן אף הוזכרו בתנ"ך. 

גן החיות שותף לפרויקטים של השבה לטבע של מינים ארץ ישראליים בסכנת הכחדה, והוא מדורג כבר כעשור כאתר התיירות בתשלום הפופולרי ביותר בישראל (על-פי דירוג "דן אנד ברדסטריט").

איזה חיות נוכל לפגוש בגן?

חלק מהחיות בגן, הן כאלו שנכחדו מארץ ישראל או מוזכרות בתנ"ך, בהן אריה אסייתי, דוב חום סורי, נמר פרסי ותנין יאור.

חיות אחרות מייצגות בתי גידול אחרים כגון אפריקה (בקצה הגן פארק גדול הכולל אגם ובו היפופוטם, ג'ירפות, זברות וקרנפים) דרום אמריקה, אוסטרליה (ציפורים, עטלפים וקנגורו) וחיות מים (התצוגה "סיפורה של טיפה" מוקדשת לשימור בתי הגידול המימיים וכולל אקווריומים ובהם דגים).

בנוסף, בגן צפריות ענק – צפריית תוכי לורי, צפרייה טרופית וצפריית דורסים, תצוגת פינגווינים מקסימה (פינגווין שחור רגל שאינו זקוק לקור ושלג), פנדות אדומות (כן, יש כאלה) ומגוון קופים מדרום אמריקה, אסיה ואפריקה.

אירועי קיץ מיוחדים – שלא כדאי לפספס

במהלך חודשי הקיץ, יתקיימו בשטחי הגן מגוון פעילויות מהנות ומפגשים מרתקים עם מטפלי גן החיות, סיורי שקיעה חווייתיים אל מאחורי הקלעים של בעלי החיים וגם סיורי לילה מיוחדים.

  • "קרקסום" מבית "להטוט ברוח שטות" מופע ג'אגלינג סוער בימי ד' אחה"צ.
  • קונצרטים יחודיים, המשלבים מוסיקה קלאסית ופופולארית, לדוגמא "כשמוצרט פוגש את ביונסה", שיתקיים ביום ג' 25.7. 
  •  ג'ירפות ולישון – סיור שקיעה במחלקת אוכלי העשב. מהיכרות עם היחמורים והיעלים בארץ חיות התנ"ך ועד לסיור יוצא דופן מאחורי הקלעים בבית הג'ירפות והקרנפים. בסיור מכירים את עולם הטיפול בג'ירפות, בקרנפים ובאחרים.
  • שקיעה עם פילים – במהלך סיור חופשי בגן החיות פוגשים את צוות מחלקת הפילים לסיור מקיף ומרתק בבית הפילים.  בסיור מבקרים גם בבית הפיל הזכר ושומעים כיצד מטפלים בבעלי חיים חזקים וחכמים אלו. בתום הסיור רואים כיצד אוכלים הפילים ארוחת ערב בבית.
  •  לילה לבן – סיורי לילה – הזדמנות קרירה וייחודית לראות כיצד בעלי החיים בגן מעבירים את הלילות. נכנסים לביתן חיות קטנות לתצפית בתצוגת הלילה החדשה, פוגשים את פעילי הלילה כמו הקנגורו, צופים בעטלפים הפעילים ברחבי גן החיות בשעות הלילה ועוד.
  • ועוד פעילויות רבות ומרתקות – כל הפרטים באתר.

גם נסיעה ברכבת, וגם טבילה במעיין

ילדים רבים בישראל, במיוחד בגילאי הגן, חולמים על נסיעה ברכבת. חלום קטן ופשוט לכאורה, אבל להורים רבים אין ממש הזדמנות להגשימו, שכן, לא ניסע סתם ליעד מסוים ובחזרה, ללא מטרה מוגדרת.

לגן החיות התנ"כי, תחנת רכבת הסמוכה ממש לכניסה, כך שתוכלו ליהנות מנסיעה שבוודאי תגרוף התלהבות והתרגשות בקרב הילדים, וגם תשחרר אתכם ממטלת הנהיגה והעמידה בפקקים

בנוסף, לא רחוק מגן החיות, שוכן המעיין "עין לבן", בו תוכלו להצטנן בכיף ובהנאה. המעיין נובע ברכס מעל הגדה הצפונית של נחל רפאים, מוקף עצים, והוא קיבל את שמו מצבעם הלבן של סלעי הרכס מהם הוא נובע.

המעיין נובע מנקבה חצובה המזינה שתי בריכות, האחת רדודה, והשנייה עמוקה יותר, עד כ-160 ס"מ, ומשמשת בשנים האחרונות מקום פופולרי לביקורים ולרחצה. הבריכה שוקמה על ידי רשות הטבע והגנים ומהוה חלק מגן לאומי נחל רפאים. דרך כורכר באורך של כ-1.5 ק"מ מובילה מחניון גן החיות התנ"כי למעיין.

לסיכום, יום שכזה בירושלים, יכול בקלות להוות פעילות קייצית נעימה ומעשירה, בה תהנו גם אתם וחשוב יותר – הילדים.

  • השעות הטובות לביקור בגן החיות הן שעות אחה"צ כשהאוויר קריר ובעלי החיים פעילים.

התחברו לטבע בן החיות התנכ"י – עד סוף יולי, הורה משלם כמו ילד, רק 42 ש"ח >>>