טיול משפחתי בכיף: משחקים שיעבירו לילדים את הזמן בנסיעה

517 צפיות

האביב כבר עוד רגע הופך לקיץ, וסופי השבוע היפים קוראים לנו לצאת ולטייל • אבל נסיעות משפחתיות עשויות להפוך לסיוט לא קטן, שכולל ריבים במושב האחורי, רעש גדול וקריאות "משעמם לי" מכל פינה • 5 משחקים מקוריים שלא מצריכים הכנה מוקדמת – יעבירו את הדרך בכיף ובבטחה


רגע לפני שהקיץ הישראלי הבלתי אפשרי מגיע – סופי השבוע קוראים לנו לצאת ולטייל, או במילים אחרות: זוהי תקופת הנסיעות המשפחתיות הארוכות. נסיעות משפחתיות עשויות להפוך לסיוט לא קטן, שכולל ריבים במושב האחורי, רעש גדול וקריאות "משעמם לי" מכל פינה של הרכב, אבל תתפלאו – זה לא חייב להיות ככה.

אז נכון, אופציה אחת היא לתת לילדים את הטאבלט ולשים להם סרט, אבל אפשר לתעל את זמן הנסיעה ולנצל אותו דווקא לגיבוש, צחוקים וכיף משפחתי. איך עושים את זה? זה לא כל כך מסובך, וכל מה שתצטרכו אתכם זה דמיון וקצת הומור.5 משחקים שיעבירו את הדרך בכיף:

 • לספור מכוניות לפי צבעים

בחרו צבע של מכונית (או כמה צבעים, אם הילדים מתווכחים על הצבע), ובמהלך הנסיעה ספרו כמה מכוניות בצבע הזה אתם רואים. המשחק הזה יעזור לכם להעביר את הזמן וייתן לילדים משהו להתמקד בו. אגב, זה לא חייב להיות מכוניות – אתם יכולים לספור דברים נוספים כמו דגמים של רכבים, מספר הרמזורים שאתם עוברים, מספר שלטי הדרך וכדומה.

 • תחרות זיהוי שירים

הנה משחק כיפי שלא דורש מכם כלום מלבד להקשיב למוזיקה. שימו פלייליסט של יוטיוב במערכת הרכב, ועצרו כל שיר אחרי התווים הראשונים שלו. הראשון שמזהה את השיר מנצח. אף אחד לא זיהה? הפעילו את השיר בשנית ותנו לו להתנגן עוד שניה או שתיים, כך עד שמישהו מזהה (רק דאגו שמי שיושב לצד הנהג יתפעל את המוזיקה – ולא הנהג עצמו!).

via GIPHY

 • משחק 21

כל אחד בתורו בוחר משהו שנמצא בצידי הדרך – זה יכול להיות עץ, תמרור, רכב, גשר וכדומה. כל שאר חברי המשפחה צריכים לשאול אותו שאלות בניסיון לגלות מה הוא בחר, כאשר התשובות על השאלות הן 'כן' ו'לא' בלבד. המשחק מסתיים כאשר מישהו גילה את אותה מילה, או אחרי שעוברות 21 שאלות.

 • "כן/לא/שחור/לבן" 

לפעמים כל מה שצריך זה משחק קלאסי אחד שיגרום להרבה הרבה צחוקים ברכב. במשחק הזה צריך לנהל שיחה ערה, מבלי לשלב את המילים 'כן', 'לא', 'שחור', או 'לבן'. מי שהתבלבל וטעה מקבל נקודה רעה. זה הרבה יותר קשה ממה שאתם אולי חושבים, ויכול ליצור שיחות מצחיקות במיוחד.

 • תחרות צפצופי מערכת בטיחות

נצלו את מערכת הבטיחות למשחק משעשע. במהלך המשחק הזה, הילדים סופרים את מספר הצפצופים שאבא מקבל ממערכת הבטיחות בזמן הנהיגה, ואת מספר הצפצופים שאמא מקבלת במהלך הנהיגה. מי שקיבל פחות צפצופים זוכה במשחק – וגם זוכה לתואר הנהג הבטיחותי והמצטיין של המשפחה!אתם נוסעים עם הילדים ברכב ואין לכם מערכת בטיחות?

אם לא מותקנת ברכבכם מערכת בטיחות, זה בדיוק הזמן לתקן את זה, רגע לפני שהקיץ מגיע והנסיעות המשפחתיות יוצאות לדרך. מערכות בטיחות לרכב מתריעות מפני סכנה פוטנציאלית – התרעה על סטייה מנתיב, התרעה מפני התנגשות ברכב שמלפנים, התרעה על אי שמירת-מרחק, התרעה על סכנת התנגשות בהולכי רגל או רוכבי אופניים, זיהוי תמרורי מהירות והתרעה על חריגה מהמהירות המותרת, וממקדת אתכם בסכנות בנסיעה בכביש.

המערכת הזו חיונית במיוחד לרכב בו נוסעים ילדים, שכן ילדים נוטים להסיח את תשומת ליבנו, בין אם בדיבורים, צעקות, בכי או צחוק. בטיחות ילדינו היא החשובה ביותר – אל תתפשרו עליה.

הורים – זה הזמן להתקין מערכת בטיחות וליהנות מנסיעה בטוחה ומהנחה של 1500 ש"ח!  

  ההנחה לזמן מוגבל - מהרו ותיהנו מחסכון משמעותי!
  השאירו פרטים וניצור עמכם קשר >>>  לקבלת מידע שיווקי בנוגע לכתבה זאת ובהתאם לתקנון האתר ולתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות, השאר פרטיך