7 דברים שלא ידעתם על ספר הג'ונגל

842 צפיות

כולנו מכירים את הסיפור הישן ומקסים של הילד הקטן אשר ננטש בג'ונגל האימתני יחד עם להקת זאבים פראית, רק כדי לגדול להיות מוגלי, מלך הג'ונגל. הקריאו לנו את הסיפור כשהיינו קטנים, הלכנו לראות את ההצגה, את הסרט ואפילו קנינו את מצעי המיטה עם דמויות מהסרט. אבל מה עם כל הדברים שלא ידענו על ספר הג'ונגל?

מאת מערכת VOOOM

ובכן, מצאנו עבורכם 7 עובדות מעניינות במיוחד שכנראה לא ידעתם על ספר הג'ונגל אבל שבהחלט עלולים לשנות לכם את החיים, או לפחות את איך שאתם מרגישים כלפי הסיפור….

1.ספר הג'ונגל היה הסרט האחרון שוולט דיסני עבד עליו בחייו

וולט דיסני נפטר ב-1966 מסרטן ריאות, והסרט ״ספר הג'ונגל״ יצא שנה אחרי זה לקולנוע, מה שהפך את הסרט לאחרון שהפיק בחייו.

2. השחקן פיל האריס הפך את דמותו של באלו לכוכב

מסתבר שבמקור, הדמות של הדוב החביב באלו היה די שולי ולא חשוב אבל השחקן המוכשר פיל האריס הפך את היוצרות כך שבסופו של דבר באלו היה אחד הדמויות החשובות והמרכזיות בסיפור! היוצרים של דיסני כל כך התלהבו מהדמות שיצר האריס שהן הגדילו לו את התפקיד לאחד המרכזיים בסרט!

Consequence of Sound
Consequence of Sound

3. אנחנו לא אומרים ״מוגלי״ נכון

כאשר יצרו את הסיפור לראשונה, הכוונה הייתה שיקראו לו Mowgli שמתחרז עם cow ולא עם show, כמו שאנחנו קוראים לו היום. לא בטוח איך השם התעוות ככה אבל השמועה אומרת שהבת של קיפלינג (הסופר) לא הייתה מרוצה מכך בכלל.

4. הקול של קא הנחש ופו הדוב הוא אותו הקול

שניהם שוחקו על ידי השחקן Streling Holloway. לא היה לו קול מרשים כמו לשחקנים אחרים באותה התקופה, אבל הוא כן ידע לשחק מגוון רחב של דמויות וביניהם הדוב פו והנחש המפחיד מספר הג'ונגל.

5. את חבורת הנשרים היו אמורים לשחק להקת הביטלס

את הנשרים איתם מוגלי מתחבר אחרי הריב שלו עם באלו היו אמורים לשחק ארבעת הביטלס המופלאים, אבל בגלל שהם יצאו מאוחר מידי לסיבוב הופעות שלהם, ובגלל שג'ון לנון לא באמת רצה לעשות את זה, הם בסוף וויתרו על התפקיד.

Disney Wiki
Disney Wiki

6. השיר Trust in me נכתב במקור עבור הסרט ״מרי פופינס״

והיה אמור להופיע בסרט כאשר פופינס מטיילת עם המשפחה ברחבי העולם בעזרת מצפן הקסם שלה. את הסצנה ביטלו ולכן לא היה להם יותר שימוש בשיר. מזל, כי הוא חלק מאוד חשוב בספר הג'ונגל!

7. הסיפור המקורי היה אפל מאוד

במקור, הסרט צויר באווירה מאוד אפלה ומפחידה אבל וולט דיסני חשב שילדים יפחדו מהסיפור ולכן החליט להכניס בו יותר שמחה וכיף! ולמרות שהסיפור בסוף יצא כמעט שונה לגמרי מהמקורי, נותרו כמה קטעים אפלים בודדים כמו מלך הקופים והעובדה שבסוף, מוגלי מתאהב בילדה וחוזר איתה לכפר של בני האדם.

%d7%a1%d7%a4%d7%a8-%d7%94%d7%92%d7%95%d7%a0%d7%92%d7%9c-%d7%a4%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8נכון שספר הג'ונגל הוא לא בדיוק מה שחשבתם? אנחנו ממליצים לכם עכשיו לראות אותו שוב בסרט, הצגה או אפילו מחזמר ולגלות את הסיפור המופל של מוגלי מחדש! ויש לכם מזל כי השנה בחופשת חנוכה עולה המחזמר החדש של ספר הג'וגנל בכיכובם שם עפר שכטר, ענבלי בא-לי, אודי ואביעד ועוד שחקנים מוכשרים רבים שיחזירו לחיים את הג'ונגל הפראי ומעלותיו של מוגלי הצעיר והשובב אל הבמה הגדולה!

ספר הג'ונגל, הלהיט הגדול של חנוכה! לרכישת כרטיסים עוד היום, הקליקו >>